Programe Forum - Welcome
Orikum, kapet një breshkë 50 kilogramë People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.


Orikum, kapet një breshkë 50 kilogramë

Shko poshtë

Orikum, kapet një breshkë 50 kilogramë Empty Orikum, kapet një breshkë 50 kilogramë

Mesazh nga Embelsira prej Mon Jul 18, 2011 6:00 pm

Një breshkë 50 kilogram me moshë rreth 60 vjec ka rënë në rrjetat e peshkatareve nga Orikumi.
Ajo ishte e matrikuluar dy here cka tregon se ka qenë dhe është objekt studimi e biologeve te ndryshem, qe studiojne levizjet dhe jetegjatesine. Keto specie ujore jetojne me shume se 300 vjet dhe kapin nje peshe rreth 200 kilograme. Peshkataret tregojne se ajo kishte mbetur e bllokuar ne rrjeta dhe kishte nje demtim ne pjesen e siperme te saj shkaktuar ndoshta nga ndonje mjet lundrues. Aktualisht breshka mbahet ne nje vaske me uje te kripur ne afersi te Rradhimes, nderkohe qe do te leshohet serisht ne det te hapur diten e hene.
Embelsira
Embelsira
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 562
Reputation : 3
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi