Programe Forum - Welcome
Brazili 2014, Shqipëria përballë Norvegjisë e Zvicrës People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.


Brazili 2014, Shqipëria përballë Norvegjisë e Zvicrës

Shko poshtë

Brazili 2014, Shqipëria përballë Norvegjisë e Zvicrës Empty Brazili 2014, Shqipëria përballë Norvegjisë e Zvicrës

Mesazh nga Master prej Sun Jul 31, 2011 4:59 am

Brazili 2014, Shqipëria përballë Norvegjisë e Zvicrës Brazil_2014_logo1-80x60
Në Rio de Janeiro është tërhequr shorti për fazën grupore për kualifikim në Kampionatin Botëror të futbollit, “Brazili 2014”.
Përfaqësuesja e Shqipërisë do të garojë në Grupin E, ndërsa për kundërshtar do ta ketë Norvegjinë, Zvicrën, Slloveninë, Qipron dhe Islandën.
‘Grupi i vdekjes’ padyshim që është Grupi I, në të cilin kampioni në fuqi, Spanja, do të luftojë me Francën për vendin kualifikues. Ndërkaq, Italia duhet të luajë më mirë se Danimarka, Republika Çeke dhe Bullgaria.
Gjermania do të sfidohet nga Suedia dhe Austria, ndërsa Anglia do të ketë punë me Malin e Zi, Ukrainën e Poloninë.
Grupet dhe përfaqësueset nga Evropa:
Grupi A
Kroacia
Serbia
Belgjika
Skocia
Maqedonia
Uellsi
Grupi B
Italia
Danimarka
Republika Çeke
Bullgaria
Armenia
Malta
Grupi C
Gjermania
Suedia
Irlanda
Austria
Ishujt Faroe
Kazakistani
Grupi D
Holanda
Turqia
Hungaria
Rumania
Estonia
Andorra
Grupi E
Norvegjia
Sllovenia
Zvicra
Shqipëria
Qipro
Islanda
Grupi F
Portugalia
Rusia
Izraeli
Irlanda Veriore
Azerbajxhani
Luksemburgu
Grupi G
Greqia
Sllovakia
Bosnja e Hercegovina
Lituania
Letonia
Lihtenshtajni
Grupi H
Anglia
Mali i Zi
Ukraina
Polonia
Moldavia
San Marino
Grupi I
Spanja
Franca
Bjellorusia
Gjeorgjia
Finlanda
Për përfaqësueset nga Evropa janë në dispozicion 13 vende. Për to garojnë 53 ekipe në nëntë grupe. Vendi i parë nga secili grup kualifikohet automatikisht, ndërsa tetë vendet e dyta do të luajnë ndaj njëri-tjetrit në ‘play-off’ për katër vendet e mbetura. (Grupi I do të ketë vetëm pesë përfaqësuese, që do të thotë se nga ai grup kualifikohet vetëm një skuadër).


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Brazili 2014, Shqipëria përballë Norvegjisë e Zvicrës Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi