Programe Forum - Welcome
Norvegji, Breivik: Flas për sulmet por të dorëhiqet qeveria People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.


Norvegji, Breivik: Flas për sulmet por të dorëhiqet qeveria

Shko poshtë

Norvegji, Breivik: Flas për sulmet por të dorëhiqet qeveria Empty Norvegji, Breivik: Flas për sulmet por të dorëhiqet qeveria

Mesazh nga Master prej Sun Jul 31, 2011 5:14 pm

Norvegji, Breivik: Flas për sulmet por të dorëhiqet qeveria Vrasesi_oslo14
Anders Behring Breivik, autor i sulmeve të përgjakshme në Norvegji kërkon largimin e qeverisë aktuale në këtë vend dhe si shkëmbim premton se do të flasë pa rezerva për skenarin e sulmeve terroriste.
Ai ka ka kërkuar si kushte dorëheqjen e qeverise norvegjeze dhe rrëzimin nga froni te mbretit Harald V, për ti dhënë policisë me shume detaje ne lidhje me sulmet qe u morën jetën 76 personave.
Personazhi 32-vjeçar, i konsideruar si ekstremist ka kërkuar gjithashtu edhe dorëheqjen e drejtuesve me te larte te ushtrisë, duke kërkuar qe te emërohej ai ne drejtimin e forcave te armatosura. Mediat norvegjeze raportojnë se gjithë këto kërkesa i janë bere policisë gjate seancës se dyte te marrjes ne pyetje, ditën e premte.
Këto kërkesa iu mohuan ne mënyrë kategorike, ai pranoi edhe njëherë vrasjet, ndërsa nuk dha detaje te mëtejshme ne lidhje me ekzistencën e dy celulave, qe sipas Breivik e kishin ndihmuar për te realizuar sulmet.
Brejvik po mbahet ne izolim ne një burg te sigurisë se larte, ndërsa masa e tij e arrestit do te shtrohet çdo tete jave, ne pritje te fillimit te gjyqit. Dy psikiatër po vlerësojnë gjendjen e tij mendore, ndërsa raporti i tyre pritet t’i paraqitet gjykatës ne 1 nëntor.


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Norvegji, Breivik: Flas për sulmet por të dorëhiqet qeveria Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi