Programe Forum - Welcome
21 janari, Tiranë, gjykata liron gardistin: Plumbi nuk doli nga arma e tij People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.


21 janari, Tiranë, gjykata liron gardistin: Plumbi nuk doli nga arma e tij

Shko poshtë

21 janari, Tiranë, gjykata liron gardistin: Plumbi nuk doli nga arma e tij Empty 21 janari, Tiranë, gjykata liron gardistin: Plumbi nuk doli nga arma e tij

Mesazh nga Master prej Wed Sep 28, 2011 1:30 pm


Gjykata e Tiranës vendosi sot lirimin e oficerit të Gardës Sadik Çela nga masa e arrestit burg pa afat në të cilën ishte lënë për shkak të akuzës në lidhje me vrasjet e ndodhura më janar në protestën e opozitës në Tiranë.
Gjykata e kryeqytetit vendosi sot masën e sigurisë detyrim paraqitje për gardistin. Trupi gjykues theksoi se sipas akt-ekspertizës plumbi që ka vrarë një nga protestuesit i 21 janarit nuk ka dalë nga arma e gardistit Sadik Çela.
Pak ditë më parë gjykata e Lartë kishte vendosur masën e sigurisë arrest me burg për 30 ditë nga gardistit Sadik Cela. Kjo masë sigurie u vendos ndaj tij në ndryshim të masës së vendosur nga gjykata e apelit detyrim paraqitje.
Sadik Çela ka qenë anëtar i grupit të zjarrit, që ishte vendosur para kryeministrisë në Tiranë gjatë protestës së opozitës më 21 janar.


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

21 janari, Tiranë, gjykata liron gardistin: Plumbi nuk doli nga arma e tij Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi