Programe Forum - Welcome
Gjëra që duhet t’i mbajmë gjithmonë sekret People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Gjëra që duhet t’i mbajmë gjithmonë sekret

Shko poshtë

Gjëra që duhet t’i mbajmë gjithmonë sekret Empty Gjëra që duhet t’i mbajmë gjithmonë sekret

Mesazh nga Master prej Tue Dec 20, 2011 12:58 pm


Shpeshherë midis miqsh është e vështirë të mbajmë sekrete, megjithatë jonë disa gjëra që kurrë nuk duhen folur. Vendosjani vetes si objektiv përpara se të përfliteni.
1. Ndodh që të dashurohemi me njeriun e gabuar ose thjesht të simpatizoj më dikë që i përket dikujt tjetër. Në të tilla raste gjërat duhen mbajtur larg veshëve të miqve sepse askujt nuk do t'i vinte mirë ta dëgjonte. Kini parasysh: gjërat duhen bërë formale vetëm pasi të keni verifikuar se vërtetë ke diçka me personin në fjalë.
2. Kur nisni një dietë bën mirë ta mbani për vete. Madje kur t'ju pyesin thoni se thjeshtë u dobësuat në duke bërë ushtrime fizike ose lëvizje të shpeshta.
3. ‘One night stand’ është diçka që mund t'i ndodhë çdokujt prej nesh, por e mira është që të mbetet një sekret sepse në të kundërt nuk do përfundojë vetëm një natë në
"gojën e njerëzve".
4. Eksperiencat tuaja në shtrat edhe pse mund t’ju duket qejf t’i ndani me miqtë duhet të kuptoni se duhen ndarë vetëm me partnerin. Ka një arsye përse quhet intimitet!
5. Disa pushime që nisen me miqtë duhet të mbesin vetëm me miqtë që ju shoqërojnë. Mos gaboni duke ngatërruar grupet shoqërore me njëra-tjetrën dhe, akoma më keq, të dashurin me miqtë e tu!
/Telegrafi/


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Gjëra që duhet t’i mbajmë gjithmonë sekret Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi