Programe Forum - Welcome
Pafajësia e Ilir Metës, 5 gjyqtarët pro, shteti paguan 300 milionët e gjyqit People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pafajësia e Ilir Metës, 5 gjyqtarët pro, shteti paguan 300 milionët e gjyqit

Shko poshtë

Pafajësia e Ilir Metës, 5 gjyqtarët pro, shteti paguan 300 milionët e gjyqit Empty Pafajësia e Ilir Metës, 5 gjyqtarët pro, shteti paguan 300 milionët e gjyqit

Mesazh nga Master prej Mon Jan 16, 2012 5:40 pm


Tirane – UPDATE – Vendim unanim njoftohet se ka qenë ai që ka shpallur Ilir Metën të pafajshëm. Gjyqtarët Ardian Dvorani, Majlinda Andrea, Guxim Zenelaj, Ardiana Fullani dhe Gani Dizdari kanë qenë të mendimit për pafajësinë e Metës.
Mendim të veçantë mësohet se ka pasur gjyqtari ardian dvorani i cili ndryshe nga kolegët e tij ka qenë dakord me pafajësinë por ka pasur një arësyetim të ndryshëm.
Pas këtij vendimi shpenzimet proceduriale janë lënë në ngarkim të shtetit shqiptar dhe bëhet fjalë për 30 milionë lekë të reja shpenzime pasi në to përfshihete dhe pagesa për ekspertët që verifikuan videon dhe një sërë çështjesh të tjera.
Ora 15.19 – Trupi gjykues deklaroi Ilir Metën të pafajshëm duke pohuar se akuza e ngritur ndaj tij nga prokuroria, nuk është arritur të provohet. Sipas vendimit shpenzimet e gjyqit do t’i paguajë shteti shqiptar.
Vendimi i gjykatës eshte pritur me ovacione nga militantet e LSI prane Gjykates se Larte dhe selise se LSI-se.
Ora 15.10, anetaret e trupit gjykues te ceshtjes kane hyre ne sallen e gjyqit. Shkak per vonesen eshte bere pergatitja e dokumentacionit dhe hartimi i vendimit.
Mesohet se anetaret e trupit gjykues kane pasur mes tyre debat deri ne castin e fundit ne lidhje me vendimarrjen. Tripi gjykues ka 5 anetare dhe vendimi perfundimtar shpallet me shumice votash.
Ora 13.30- Ilir Meta po e pret në godinën e LSI-së vendimin e gjykatës së Lartë për akuzat e korrupsionit të ngritura ndaj tij nga prokuroria.
Aktualisht pranë godinës së LSI-së në zonën e ish-bllokut në Tiranë është organizuar mbledhja e një numri simpatizantësh të kësaj force politike.
Kreu i LSI, pak çaste më parë ka mbërritur në selinë e LSI dhe po ndjek nga televizori informacionet që vijnë nga seanca që sapo ka nisur në gjykatën e Lartë.
Prokuroria ka kërkuar dy vjet burg për Metën, ndërsa Ina Rama, deklaroi sot disa orë më parë se pret që gjykata e Lartë të japë drejtësi për Metën.


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Pafajësia e Ilir Metës, 5 gjyqtarët pro, shteti paguan 300 milionët e gjyqit Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi