Programe Forum - Welcome
Shkencëtarët do të hapin bërthamën e Tokës People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shkencëtarët do të hapin bërthamën e Tokës

Shko poshtë

Shkencëtarët do të hapin bërthamën e Tokës Empty Shkencëtarët do të hapin bërthamën e Tokës

Mesazh nga Master prej Fri Jul 01, 2011 9:04 am

Shkencëtarët do të hapin bërthamën e Tokës Centar-2

Shkencëtarët do të hapin bërthamën e Tokës Centar-1

Shkencëtarët planifikojnë të bëjnë një rrugë deri në bërthamën e Tokës në kërkim të ekzemplarëve për t’i analizuar. Edhe pse ambicie të tilla kanë pasur shumë ekspedita nëpër shekuj, ky do të jetë shembulli i parë të cilin shkencëtarët do ta zbatojnë në praktikë. Dikur problemi kryesor për hapjen ka qenë teknologjia, por sot anijet-shpuese japoneze këtë ide mund ta zbatojnë në praktikë. Kjo shpuese ka hyrë dhjetë kilometra në thellësi, duke i çarë të gjitha materialet që ka hasur.

Projekti duhet të nisë deri në vitin 2002, që u jep të drejtë teoreticienëve të komploteve të cilët besojnë n “tokën bosh”, kurse kështu edhe shkencës me qëllim t’ia shtyjnë këtë operacion jo dhe kaq të komplikuar. Kjo bëhet më relevante kur e dimë se qëllimi kryesor për shtyrjen e projekteve është mungesa e financave.
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi