Programe Forum - Welcome
Nudo në plazh? Ja ku mund të shkoni People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.


Nudo në plazh? Ja ku mund të shkoni

Shko poshtë

Nudo në plazh? Ja ku mund të shkoni Empty Nudo në plazh? Ja ku mund të shkoni

Mesazh nga Master prej Sun May 27, 2012 12:16 pm

Nudo në plazh? Ja ku mund të shkoni Nudo-plazh25
Gjithçka nisi në Gjermani, në dekadat e para të shekullit të kaluar. Ndërsa më pas, dëshira për të qenë plotësisht nga rrobat në plazh, u kultivua në shumë vende, kryesisht evropiane, të cilat kohët e fundit, e kanë lidhur atë me idenë e natyralizmit.

E nëse jeni vërtet i etur për ta bërë një gjë të tillë, pra, të bëni plazh plotësisht lakuriq, mjafton të shkoni në Itali, ku ka një sërë plazhesh që e lejojnë atë.

Në këtë vend, sipas një studimi të kryer së fundmi, ka rreth 500.000 njerëz të cilët e përqafojnë filozofinë e natyralizmit në plazhe, pra të bësh banjo dielli nudo.

Ndërsa 20% e italianëve në tërësi, mendohet se e kanë shkuar të paktën një herë në mendje, që ta realizojnë atë.

Konkretisht, nëse doni një vend ad hoc në Itali për plazh nudo, Toscana duket se është një nga destinacionet më popullore. Me lokalitetet e San-Vincenzos dhe Nido dell’Aquila-s; Sassoscritto e Marina di Bibbona; deri te Isola d’Elba, te zonat e Grossetanos; nga Marina di Alberese te Capalbio e më tej, nga Castiglione della Pescaia tek Argentario.

Ndërsa në Liguria ju mund të zgjidhni një plazh nudistësh në qytete si Guvano apo Tellaro.

Në Lazio, nudizmi është i praktikuar në disa plazhe si Sperlonga dhe Capocotta, jo larg nga Ostia; ndërsa në Trentino, mund ta praktikoni në zonën e Leno Terlanos ose në mes të Caldonazzos.

Në Sardenjë, dy vende për të gjithë nudistët: Fighera Cala Gonone dhe Cala…


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Nudo në plazh? Ja ku mund të shkoni Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Nudo në plazh? Ja ku mund të shkoni Empty Re: Nudo në plazh? Ja ku mund të shkoni

Mesazh nga Anakonda prej Fri Jun 08, 2012 12:43 pm

me te then te drejten;ne vere esht vape po se besoj se esht aq vape sa te dalim nudo ne plazh
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 24
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi