Programe Forum - Welcome
2.5 VJET BURG PSE SHKROI NË FACEBOOK: “ZOTI NUK EKZISTON” People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.


2.5 VJET BURG PSE SHKROI NË FACEBOOK: “ZOTI NUK EKZISTON”

Shko poshtë

2.5 VJET BURG PSE SHKROI NË FACEBOOK: “ZOTI NUK EKZISTON” Empty 2.5 VJET BURG PSE SHKROI NË FACEBOOK: “ZOTI NUK EKZISTON”

Mesazh nga Master prej Sun Jun 17, 2012 9:43 am

2.5 VJET BURG PSE SHKROI NË FACEBOOK: “ZOTI NUK EKZISTON” Burgi
Një person nga Indonezia është dënuar me 2.5 vjet burg pse shkroi në faqen e tij në Facebook “Zoti nuk ekziston”.
Alexander Aan, 30 vjeç, u burgos të enjten pse kishte hapur një faqe ateistësh në Facebook, ku bënte karikatura ku tregohej profeti mysliman duke bërë seks me një ndihmësin e tij.
Ai po ashtu shkroi një artikull ku thuhej se profeti kishte tërheqje për gruan e djalit të tij.
Aan u rrah nga një turmë dhe u arrestua nga policia në qytetin e tij.
Akuzat ndaj tij janë blasfemi dhe përpjekje për të bindur të tjerët për të përqafuar ateizmin.
Prokuroria kishte kërkuar 3.5 vite burg.


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

2.5 VJET BURG PSE SHKROI NË FACEBOOK: “ZOTI NUK EKZISTON” Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

2.5 VJET BURG PSE SHKROI NË FACEBOOK: “ZOTI NUK EKZISTON” Empty Re: 2.5 VJET BURG PSE SHKROI NË FACEBOOK: “ZOTI NUK EKZISTON”

Mesazh nga SunShiNe prej Sun Jun 17, 2012 3:10 pm

ndeshkimi i zotit...Ai eshte nje dhe i padiskutueshem


Duke u perpjekur per te qen e sjellshem me te tjeret shpesh e gjej veten , me shpirtin plot shirita, nuk ka rendesi . Truri im mbyllet... degjoj,pergjigjem, dhe te tjeret jane teper memec per te kuptuar qe une nuk jam ...!
SunShiNe
SunShiNe
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 642
Reputation : 25
Join date : 14/04/2012

Mbrapsht në krye Shko poshtë

2.5 VJET BURG PSE SHKROI NË FACEBOOK: “ZOTI NUK EKZISTON” Empty Re: 2.5 VJET BURG PSE SHKROI NË FACEBOOK: “ZOTI NUK EKZISTON”

Mesazh nga Anakonda prej Mon Jun 18, 2012 6:15 am

e pra po ca budallenj nuk mendojn ne ket menyre;mendojn se ata jan zot
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 24
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

2.5 VJET BURG PSE SHKROI NË FACEBOOK: “ZOTI NUK EKZISTON” Empty Re: 2.5 VJET BURG PSE SHKROI NË FACEBOOK: “ZOTI NUK EKZISTON”

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi