Programe Forum - Welcome
Qyteti i Tropojes People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Qyteti i Tropojes

Shko poshtë

Qyteti i Tropojes Empty Qyteti i Tropojes

Mesazh nga Ameliaaa prej Thu Jun 21, 2012 6:58 pm

Nese rasti te takon te pershkosh rruget qe te çojne ne very ne nje dite te ftohte Nentori , ku syri ngopet me ashpersine e relievit, arrin te kuptosh se ajo qe i nevojitet Njeriut eshte pikerisht kjo panorame.Destinacioni eshte Tropoja. 260 kilometra larg Tiranes, nje zone e thelle, me mendje them “e lene ne meshire te fatit”, ndersa me zemer “nje vend bujar” qe na ka dhuruar “njerez te ditur” te letrave shqipe.

Rrethi i Tropojës është njëri nga 36-të rrethet e Shqipërisë. me 28,000 banorë (ne 2004), një sipërfaqe prej 1,043 km2, me nje bashki dhe shtate komuna e me kryeqendër qytetin Bajram Curri …. ka 81 kilometër kufi.
Historikisht treva njihet me emrin Malësia e Gjakovës dhe është vend i lindjes i shumë patriotëve të kombit tonë me të cilët mburret Shqipëria dhe Kosova.Ekonomia e Tropojes është kryesisht blegtorale, por është e pasur me minerale si Kromi dhe Kuarci. Tropoja ka plantacionin e geshtenjave me te madhin ne Evrope.
Nje nga sekretet turistike, Valbona nuk shfrytëzohet sa duhet. Sikur të shfrytëzoheshin kapacitetet e natyrës, Rrethi i Tropojës do ishte një nga rrethet me nivel më të lartë jetese në Shqipëri. Qindra Kosovarë vizitojnë Valbonën, për të kaluar fundjavët në ajrin e pastër, peshkim dhe për të përjetuar kënaqësinë e bukurive të shumta.
Ne kohet antike Tropoja ka qene pjese e Dardanise. Ne te kane kaluar rruget tregetare drejt detit Adriatik. Ne periudhen e perandorise Otomane ajo ka qene pjese e Vilajetit te Kosoves kohe prej te ciles trashegon edhe toponimin tradicional “Malesia e Gjakoves”.Qendra e Komunes ndodhet ne fshatin Tropoje i cili ka qene qendra rrethit Tropoje deri ne krijimi e qytetit te Bajram Currit ne vitin 1952.

Tropoja eshte shquar per traditat e saja patriotike ne luftrat kunder pushtuesve otomane, serbe, austrohungareze dhe nazifashiste gjate luftes se dyte boterore. Ajo ka nxjerre figura te shquara si Ali Iber Neza, Avdulla Hoxha dhe Ram Muja. Dy te paret kane qene atdhetare te shquar ne luftrat kunder pushtuesve otomane, ndersa Ram Muja ka dhene nje kontribut te shquar per clirimin e atdheut nga nazi fashistet. Figura te shquara te rilindjes kombetare si Hasan Prishtina, Bajram Curri dhe Isa Boletini kane patur bazat e tyre ne komunen e Tropojes

Jemi mesuar qe qytetin e Bajram Currit, i njohur me kete emer 42 vjet me pare, ta identifikojme me Tropojen, por ne fakt ai eshte qender administrative i kesaj te fundit. Debora e pare eshte mesazhi mikprites i qytetit mes alpeve. Ndersa ajo fillon te shtroje ngadale, ne Bujanin e paveshur gjejme kullen e Mic Sokolit, ndertesa 180-vjeçare, ndodhet ne te djathte te lumit Valbone, ne rrugen Bajram Curri-Hiderocentarli i Fierzes. Hamdi Rustem Mulosmani eshte pasardhes i tij, nuk mban te njejtin mbiemer, por me fjale deshmon lidhjen e gjakut..
E kush me mire se ky njeri mund te kujdesej per kete objekt te rralle. Dikur ka sherbyer si muze, eshte e ndertuar me gure dhe pjeserisht prej druri, qe kurorezohet me çati piramidale kater faqesh prej derrase .
Kullat e Malesise se Gjakoves ne kete treve jane “objekte ne zhdukje”. Nese do te ecet me kete ritem, ato do te mbeten piktura ne telajo per ate qe ka talent penelin. Abdulla Gjongecaj, mjeshter i muraleve ne rrethin e Tropojes, e deshmon ate lidhje mes objektit dhe njeriut.
“Shtepia ka qene buze lumit te Valbones, nje kulle dykateshe me te gjithe strukturat arkitektonike te kullave malesore, me oden e burrave qe eshte perla e shtepise”, thote Abdulla Gjongecaj.
Ka nje vit qe eshte kthyer nga emigrimi, mendonte se gjerat do t`i gjente si me pare, por ne Muzeun Historik muralja e realizuar prej tij ne `85 “Kuvendi i Malesise se Gjakoves”, e ka humbur shkelqimin e dikurshem. 68 figurat me permasa reale, qe dikur i moren tre muaj kohe ne `97 u shkaterruan nga “dalldia njerezore”. Gjithsesi qyteti per te eshte inspirues: “Qyteti eshte nje burim kenaqesie ku stinet jane te jashtezakonshme dhe rrisin fantazine.”
Si mund te kuptohej qyteti pa vallen dyshe, e njohur si vallja e Tropojes. Ne kete ceremoni dasme nuk neglizhohet riti shekullor. Me levizje koreografike te improvizuara, vallja qe ne `57 ka marre çmimin e pare ne Festivalin Boteror te Moskes, dikur i sherbeu Panajot Kanaçit si lajtmotiv per baletet “Halili dhe Hajria” e “Shota e Azem Galica”.
Qytetit Si mungon atmosfera e festave, ky gezim familjar na kujton se ai jeton se brendshmi me pershtypjen se vendasit po luftojne çdo dite e me shume per te ndryshuar imazhin e tyre dhe te vendit.

Pritshmeria per ndertimin e aksit “Adriatik – Alpe”, 45 Km te gjate mbi pasqyren e Komanit pergjate lugines se Drinit qe do te lidhe Tropojen me Gjakoven e Pejen me Kosove dhe Shkodren e Portin e Shengjinit ne Shqiperi, konkretizon transformimin perfundimtar te ketij rajoni ne nje zone turistike te spikatur qe ofron mrekullite e Alpeve me bjeshket e luginat e veta gershetuar me zonat urbane tradicionale.
Ameliaaa
Ameliaaa
Anetare i Ri
Anetare i Ri

Numri i postimeve : 39
Reputation : 5
Join date : 21/06/2012
Age : 26
Location : Tropoja

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Qyteti i Tropojes Empty Re: Qyteti i Tropojes

Mesazh nga Anakonda prej Thu Jun 21, 2012 6:59 pm

boll o goce boll;se u bajate tu shkrujt per tropojen sikur qytetet e tjera jankot;pastaj ti shkruaji keto tema tek historia dhe jo tek diskutimet shoqerore;flm per mirekuptimin..
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 25
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Qyteti i Tropojes Empty Re: Qyteti i Tropojes

Mesazh nga Ameliaaa prej Thu Jun 21, 2012 7:02 pm

cke mi? sesht noj tem historike kjo qe ta shkruaj tek historia!
Ameliaaa
Ameliaaa
Anetare i Ri
Anetare i Ri

Numri i postimeve : 39
Reputation : 5
Join date : 21/06/2012
Age : 26
Location : Tropoja

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Qyteti i Tropojes Empty Re: Qyteti i Tropojes

Mesazh nga Anakonda prej Thu Jun 21, 2012 7:09 pm

po mos na shkruj kshu budallalleqesh
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 25
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Qyteti i Tropojes Empty Re: Qyteti i Tropojes

Mesazh nga Ameliaaa prej Thu Jun 21, 2012 7:14 pm

nattenn
Ameliaaa
Ameliaaa
Anetare i Ri
Anetare i Ri

Numri i postimeve : 39
Reputation : 5
Join date : 21/06/2012
Age : 26
Location : Tropoja

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Qyteti i Tropojes Empty Re: Qyteti i Tropojes

Mesazh nga Master prej Thu Jun 21, 2012 9:21 pm

Sill ndonje foto


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Qyteti i Tropojes Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Qyteti i Tropojes Empty Re: Qyteti i Tropojes

Mesazh nga Ameliaaa prej Fri Jun 22, 2012 1:36 pm

te tropojes a?
Ameliaaa
Ameliaaa
Anetare i Ri
Anetare i Ri

Numri i postimeve : 39
Reputation : 5
Join date : 21/06/2012
Age : 26
Location : Tropoja

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Qyteti i Tropojes Empty Re: Qyteti i Tropojes

Mesazh nga Ameliaaa prej Fri Jun 22, 2012 1:52 pm

Qyteti i Tropojes Uji_i_valbones

Qyteti i Tropojes 30283_403335508296_75610238296_4156785_7734609_n1

Qyteti i Tropojes 166444_183160995041772_3676987_n

Qyteti i Tropojes 557048_3096988617784_698271711_n
Ameliaaa
Ameliaaa
Anetare i Ri
Anetare i Ri

Numri i postimeve : 39
Reputation : 5
Join date : 21/06/2012
Age : 26
Location : Tropoja

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Qyteti i Tropojes Empty Re: Qyteti i Tropojes

Mesazh nga Master prej Fri Jun 22, 2012 2:09 pm

Shume bukur


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Qyteti i Tropojes Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Qyteti i Tropojes Empty Re: Qyteti i Tropojes

Mesazh nga Ameliaaa prej Fri Jun 22, 2012 8:19 pm

Very Happy
Ameliaaa
Ameliaaa
Anetare i Ri
Anetare i Ri

Numri i postimeve : 39
Reputation : 5
Join date : 21/06/2012
Age : 26
Location : Tropoja

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Qyteti i Tropojes Empty Re: Qyteti i Tropojes

Mesazh nga Almita prej Mon Jul 02, 2012 7:45 am

loveeeeeeeeeeeeeeeeee tropoja


"Jeta s'esht nje enderr,ku te gjith e shikojn;jeta esht nje realitet ku te gjith e perjetojn"
Almita
Almita
Moderatore
Moderatore

Numri i postimeve : 690
Reputation : 9
Join date : 08/06/2012
Age : 23

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Qyteti i Tropojes Empty Re: Qyteti i Tropojes

Mesazh nga Lambi prej Mon Jul 02, 2012 8:03 am

Shum shpesh kam qene ne Tropoje eshte vend i bukur dhe i qet : )
Lambi
Lambi
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 257
Reputation : 4
Join date : 30/06/2012
Age : 25
Location : Kosova

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Qyteti i Tropojes Empty Re: Qyteti i Tropojes

Mesazh nga Almita prej Mon Jul 02, 2012 8:10 am

edhe nune e kam shum qejfe tropojen


"Jeta s'esht nje enderr,ku te gjith e shikojn;jeta esht nje realitet ku te gjith e perjetojn"
Almita
Almita
Moderatore
Moderatore

Numri i postimeve : 690
Reputation : 9
Join date : 08/06/2012
Age : 23

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Qyteti i Tropojes Empty Re: Qyteti i Tropojes

Mesazh nga Lambi prej Mon Jul 02, 2012 8:18 am

Ka gjith ate pamje plot bukuri :) dhe mallengjim
Lambi
Lambi
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 257
Reputation : 4
Join date : 30/06/2012
Age : 25
Location : Kosova

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Qyteti i Tropojes Empty Re: Qyteti i Tropojes

Mesazh nga Almita prej Mon Jul 02, 2012 8:22 am

ka valbonen si diamant e flori


"Jeta s'esht nje enderr,ku te gjith e shikojn;jeta esht nje realitet ku te gjith e perjetojn"
Almita
Almita
Moderatore
Moderatore

Numri i postimeve : 690
Reputation : 9
Join date : 08/06/2012
Age : 23

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Qyteti i Tropojes Empty Re: Qyteti i Tropojes

Mesazh nga Lambi prej Mon Jul 02, 2012 8:23 am

Sigurishttt
Lambi
Lambi
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 257
Reputation : 4
Join date : 30/06/2012
Age : 25
Location : Kosova

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Qyteti i Tropojes Empty Re: Qyteti i Tropojes

Mesazh nga Almita prej Mon Jul 02, 2012 8:24 am

ka bjeshket si pishtar ka djemt si tria dhe vlleznit kosovar


"Jeta s'esht nje enderr,ku te gjith e shikojn;jeta esht nje realitet ku te gjith e perjetojn"
Almita
Almita
Moderatore
Moderatore

Numri i postimeve : 690
Reputation : 9
Join date : 08/06/2012
Age : 23

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Qyteti i Tropojes Empty Re: Qyteti i Tropojes

Mesazh nga Lambi prej Mon Jul 02, 2012 8:25 am

Fjali e bukur Very Happy dhe ka vajzat vetem per Dashuri Very Happy
Lambi
Lambi
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 257
Reputation : 4
Join date : 30/06/2012
Age : 25
Location : Kosova

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Qyteti i Tropojes Empty Re: Qyteti i Tropojes

Mesazh nga Almita prej Mon Jul 02, 2012 8:26 am

hahhahahahaha nuk flas me tani


"Jeta s'esht nje enderr,ku te gjith e shikojn;jeta esht nje realitet ku te gjith e perjetojn"
Almita
Almita
Moderatore
Moderatore

Numri i postimeve : 690
Reputation : 9
Join date : 08/06/2012
Age : 23

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Qyteti i Tropojes Empty Re: Qyteti i Tropojes

Mesazh nga Lambi prej Mon Jul 02, 2012 8:28 am

lol! why not Very Happy ? (pse jo) haha Razz
Lambi
Lambi
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 257
Reputation : 4
Join date : 30/06/2012
Age : 25
Location : Kosova

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Qyteti i Tropojes Empty Re: Qyteti i Tropojes

Mesazh nga Almita prej Mon Jul 02, 2012 8:32 am

JAM BIJE TROPOJANI DHE MBES DIBRANI SI TROPOJA DHE DIBRA NUK BON NANA MA


"Jeta s'esht nje enderr,ku te gjith e shikojn;jeta esht nje realitet ku te gjith e perjetojn"
Almita
Almita
Moderatore
Moderatore

Numri i postimeve : 690
Reputation : 9
Join date : 08/06/2012
Age : 23

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Qyteti i Tropojes Empty Re: Qyteti i Tropojes

Mesazh nga Lambi prej Mon Jul 02, 2012 8:33 am

Kam nje vlla (mik) ne Tropoje por i shperngulur ne Tirane e pershendes ne keto momente ai eshte ELVIS HAKLAJ ...
Lambi
Lambi
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 257
Reputation : 4
Join date : 30/06/2012
Age : 25
Location : Kosova

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Qyteti i Tropojes Empty Re: Qyteti i Tropojes

Mesazh nga Almita prej Mon Jul 02, 2012 8:35 am

GJITHASHTU POR NUK E NJOH SE NUK JETOJ NE TR ?
POR NE BRR


"Jeta s'esht nje enderr,ku te gjith e shikojn;jeta esht nje realitet ku te gjith e perjetojn"
Almita
Almita
Moderatore
Moderatore

Numri i postimeve : 690
Reputation : 9
Join date : 08/06/2012
Age : 23

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Qyteti i Tropojes Empty Re: Qyteti i Tropojes

Mesazh nga Lambi prej Mon Jul 02, 2012 8:35 am

Vetem e Pershendeta : ) , me vjen mire per ty..
Lambi
Lambi
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 257
Reputation : 4
Join date : 30/06/2012
Age : 25
Location : Kosova

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Qyteti i Tropojes Empty Re: Qyteti i Tropojes

Mesazh nga Almita prej Mon Jul 02, 2012 8:40 am

FLM UPS TE KEQKUPTOVA ME FAL


"Jeta s'esht nje enderr,ku te gjith e shikojn;jeta esht nje realitet ku te gjith e perjetojn"
Almita
Almita
Moderatore
Moderatore

Numri i postimeve : 690
Reputation : 9
Join date : 08/06/2012
Age : 23

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Qyteti i Tropojes Empty Re: Qyteti i Tropojes

Mesazh nga Lambi prej Mon Jul 02, 2012 8:45 am

Jo jo , Te Kuptoj ne rregull osht Wink
Lambi
Lambi
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 257
Reputation : 4
Join date : 30/06/2012
Age : 25
Location : Kosova

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Qyteti i Tropojes Empty Re: Qyteti i Tropojes

Mesazh nga Almita prej Mon Jul 02, 2012 9:11 am

HAHAHAH FLM


"Jeta s'esht nje enderr,ku te gjith e shikojn;jeta esht nje realitet ku te gjith e perjetojn"
Almita
Almita
Moderatore
Moderatore

Numri i postimeve : 690
Reputation : 9
Join date : 08/06/2012
Age : 23

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Qyteti i Tropojes Empty Re: Qyteti i Tropojes

Mesazh nga Lambi prej Mon Jul 02, 2012 9:15 am

Ska Problemm Razz
Lambi
Lambi
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 257
Reputation : 4
Join date : 30/06/2012
Age : 25
Location : Kosova

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Qyteti i Tropojes Empty Re: Qyteti i Tropojes

Mesazh nga Almita prej Mon Jul 02, 2012 9:20 am

resp


"Jeta s'esht nje enderr,ku te gjith e shikojn;jeta esht nje realitet ku te gjith e perjetojn"
Almita
Almita
Moderatore
Moderatore

Numri i postimeve : 690
Reputation : 9
Join date : 08/06/2012
Age : 23

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Qyteti i Tropojes Empty Re: Qyteti i Tropojes

Mesazh nga Almita prej Mon Jul 02, 2012 2:19 pm

TROPOJA BUKURIA ME E MADHE NE SHQIPERI


"Jeta s'esht nje enderr,ku te gjith e shikojn;jeta esht nje realitet ku te gjith e perjetojn"
Almita
Almita
Moderatore
Moderatore

Numri i postimeve : 690
Reputation : 9
Join date : 08/06/2012
Age : 23

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Qyteti i Tropojes Empty Re: Qyteti i Tropojes

Mesazh nga Lambi prej Mon Jul 02, 2012 2:22 pm

Almita Bukuria me e madhe ne Shqiperi Razz
Lambi
Lambi
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 257
Reputation : 4
Join date : 30/06/2012
Age : 25
Location : Kosova

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Qyteti i Tropojes Empty Re: Qyteti i Tropojes

Mesazh nga Almita prej Mon Jul 02, 2012 2:29 pm

WAWAWAW UNE APO TROPOJA


"Jeta s'esht nje enderr,ku te gjith e shikojn;jeta esht nje realitet ku te gjith e perjetojn"
Almita
Almita
Moderatore
Moderatore

Numri i postimeve : 690
Reputation : 9
Join date : 08/06/2012
Age : 23

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Qyteti i Tropojes Empty Re: Qyteti i Tropojes

Mesazh nga Lambi prej Mon Jul 02, 2012 2:32 pm

Te Dyja Razz
Lambi
Lambi
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 257
Reputation : 4
Join date : 30/06/2012
Age : 25
Location : Kosova

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Qyteti i Tropojes Empty Re: Qyteti i Tropojes

Mesazh nga Almita prej Mon Jul 02, 2012 2:36 pm

WAWAWAWWUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU SA I SJELLSHEM


Edituar për herë të fundit nga Almita në Mon Jul 02, 2012 4:25 pm, edituar 1 herë gjithsej


"Jeta s'esht nje enderr,ku te gjith e shikojn;jeta esht nje realitet ku te gjith e perjetojn"
Almita
Almita
Moderatore
Moderatore

Numri i postimeve : 690
Reputation : 9
Join date : 08/06/2012
Age : 23

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Qyteti i Tropojes Empty Re: Qyteti i Tropojes

Mesazh nga Lambi prej Mon Jul 02, 2012 2:37 pm

I Sjellshem Very Happy Very Happy resp
Lambi
Lambi
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 257
Reputation : 4
Join date : 30/06/2012
Age : 25
Location : Kosova

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Qyteti i Tropojes Empty Re: Qyteti i Tropojes

Mesazh nga Almita prej Mon Jul 02, 2012 3:07 pm

PO ME FAL E KAM SHKRUAR GABIM


"Jeta s'esht nje enderr,ku te gjith e shikojn;jeta esht nje realitet ku te gjith e perjetojn"
Almita
Almita
Moderatore
Moderatore

Numri i postimeve : 690
Reputation : 9
Join date : 08/06/2012
Age : 23

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Qyteti i Tropojes Empty Re: Qyteti i Tropojes

Mesazh nga Lambi prej Mon Jul 02, 2012 4:23 pm

Okey munesh me fshi Wink
Lambi
Lambi
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 257
Reputation : 4
Join date : 30/06/2012
Age : 25
Location : Kosova

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Qyteti i Tropojes Empty Re: Qyteti i Tropojes

Mesazh nga Almita prej Mon Jul 02, 2012 4:25 pm

OKOK E RREGULLOVA


"Jeta s'esht nje enderr,ku te gjith e shikojn;jeta esht nje realitet ku te gjith e perjetojn"
Almita
Almita
Moderatore
Moderatore

Numri i postimeve : 690
Reputation : 9
Join date : 08/06/2012
Age : 23

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Qyteti i Tropojes Empty Re: Qyteti i Tropojes

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi