Programe Forum - Welcome
List of Run Commands for Windows 7  People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

List of Run Commands for Windows 7

Shko poshtë

List of Run Commands for Windows 7  Empty List of Run Commands for Windows 7

Mesazh nga Master prej Sun Aug 19, 2012 8:18 pm

List of Run Commands for Windows 7

? Add/Remove Programs = appwiz.cpl
? Administrative Tools = control admintools
? Authorization Manager= azman.msc "New"
? Calculator = calc
? Certificate Manager = certmgr.msc
? Character Map = charmap
? Check Disk Utility = chkdsk
? Control Panel = control "New"
? Command Prompt = cmd.exe
? Component Services = dcomcnfg
? Computer Management = compmgmt.msc = CompMgmtLauncher "New"
? Date and Time Properties = timedate.cpl
? Downloads = Downloads "New"
? Device Manager = devmgmt.msc
? Direct X Troubleshooter = dxdiag
? Disk Cleanup Utility = cleanmgr
? Defragment User Interface = dfrgui "New"
? Ditilizer Calibration Tool = tabcal "New"
? Disk Management = diskmgmt.msc
? Disk Parmelonion Manager = diskpart
? Display Properties = control desktop or desk.cpl
? DPI Scaling = dpiscaling "New"
? Driver Package Installer = dpinst "New"
? Driver Verifier Utility = verifier or /reset
? DVD Player = dvdplay "New"
? Encryption File System = rekeywiz "New"
? Event Viewer = eventvwr.msc
? Here are some more
? Fax Cover Sheet Editor = fxscover "New"
? File Signature Verification Tool = sigverif
? Folders Properties = control folders
? Fonts = control fonts
? Free Cell Card Game = freecell
? Group Policy Editor = gpedit.msc
? Internet Explorer = iexplore
? Iexpress Wizard = iexpress
? Internet Properties = inetcpl.cpl
? IP Configuration = ipconfig.exe
? iSCSI Initiator = iscsicpl "New"
? Keyboard Properties = control keyboard
? Libraries = explorer or Windows key + E
? Local Security Settings = secpol.msc
? Local Users and Groups = lusrmgr.msc
? Logs You Out Of Windows = logoff
? Microsoft Support Diagnostic Tool = msdt "New"
? Microsoft Paint = mspaint.exe
? Mouse Properties = control mouse
? Mouse Properties = main.cpl
? Mobility Center (only on mobile) = mblctr or Windows key + X
? Network Connections = control netconnections
? Network Connections = ncpa.cpl
? Notepad = notepad
? ODBC Data Source Administrator = odbcad32 "New"
? Optional Features Manager = optionalfeatures "New"
? On Screen Keyboard = osk or Windows key + U
? Task Manager = taskmgr
? Trusted Platform Module = TpmInit "New"
? Utility Manager = utilman
? User Accounts = netplwiz
? Windows Activation = slui "New"
? Windows Backup Utility = sdclt "New"
? Windows Fax and Scan = wfs "New"
? Windows Firewall = firewall.cpl
? Windows Firewall with Advanced Security = wf.msc "New"
? Windows Image Acquisition = wiaacmgr "New"
? Windows Media Player = wmplayer
? Windows Magnifier = magnify
? Windows Management Infrastructure = wmimgmt.msc
? Windows Update App Manager = wuapp "New"
? Windows Standalong Update Manager = wusa "New'
? Windows System Security Tool = syskey
? Windows Share Creation Wizard = shrpubw "New"
? Wordpad = write


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

[Only admins are allowed to see this image]
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi