Programe Forum - Welcome
Kush nuk do të deshironte të kthehej në vitet kur: People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kush nuk do të deshironte të kthehej në vitet kur:

Shko poshtë

Kush nuk do të deshironte të kthehej në vitet kur: Empty Kush nuk do të deshironte të kthehej në vitet kur:

Mesazh nga Master prej Wed Dec 05, 2012 6:32 pm

Kush nuk do të deshironte të kthehej në vitet kur: Spacer
-Vendimet e rëndësishme i merrnim nëpërmjet një praktike... «kujt i bie dhjeta»...
-Gabimet në gramatike korrigjoheshin me një «Grise faqen dhe nise nga fillimi!»
-Dënimi më i keq dhe angaria më e madhe ishte, të shkruash 100 herë : «Nuk do bëj më...»
-Zënkat mbaronin me : «u illnuam u pajtuam.»
-«Kam lekë», do të thoshte që mund të blesh karamele duke luajtur «dyqanesh» ose një akullore në oren e pushimit.
-Të kishe një qeske me zara ishte e mjaftueshme të ishe i lumtur gjithë pasditen
-Nuk ishte çudi që të kishe dy apo tre «shokë të ngushtë». «Është shume i/e madh/e» bëhej fjalë për ata që ishin mbi 18.
-«Hajduti dhe polici» ishte një loje vetëm për pushimin... Dhe ishte me qejf të ishte hajduti sesa polici...
-«Helmues» i referohej vetëm një lloj «insekti ose lëngu që nuk pihej» dhe jo njerëzve...
-Ishte përfekte të luaje futboll pa porte dhe voleiboll pa rrjete dhe rregullat nuk kishin shumë rëndësi...
-E keqja më e madhe që mund të ndodhte me seksin tjeter ishte të të kapnin duke luajtur «doktori».
-«Ka sjelle arme në shkolle» do të thoshte të të kishin kapur me llastiqe në dore...
-«Ai që do të mbërrije i fundit është budalla!!!» ishte shprehja që të bënte të vrapoje aq shumë sa të të çahej zemra...
-Asnje në botë nuk ishte më e bukur se mami. Ishte e vetmja që me një puthje të vendi i vrare të shëronte...
-Nuk mungonte kurre një monedhe nën jastek që e linte «zana e mirë» si këmbim i dhëmbit që të ra. Ishe sigurisht në qiellin e shtate nëse të linte kartmonedhe.
-Gjithmonë zbuloje aftesi të reja që kishe për shkak të shprehjes «Vë bast që nuk e bën dot...»
-Zhgënjimi më i madh ishte që të dilje i fundit në zgjedhjen që bëhej për pjesën teatrale në shkollë.
-«Lufte», do të thoshte të hidhje copa shkumësi dhe topa letrash në «pushimet midis orëve»
-«Lufte» ishte dicka që ishte bërë para se të lindje dhe që nuk do të bëhej më...
-Nuk kishte mënyrë më të mirë për të kaluar pasditet e verës sesa të luaje me kalamajtë e lagjes ose të prisje të kalonte fqinji që të donte shumë...
-«Vellezërit me të medhenj» ishin torturat me të keqija por po ashtu dhe mbrojtësit më të forte e besnik...

Nëse mund të kujtosh shumicen e këtyre gjërave, atëhere vërtete ke jetuar!!!
Ndaje kete postim me kedo nga miqtë e tu që ka nevojë për një pushim nga «jeta maxhorene»
Mbaj mend gjithmonë që,
«Dita në të cilen nuk qesh... është një ditë e humbur»


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Kush nuk do të deshironte të kthehej në vitet kur: Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Kush nuk do të deshironte të kthehej në vitet kur: Empty Re: Kush nuk do të deshironte të kthehej në vitet kur:

Mesazh nga SunShiNe prej Sat Dec 08, 2012 2:18 pm

sa e bukur do ishte jeta po ishte kshtu :)


Duke u perpjekur per te qen e sjellshem me te tjeret shpesh e gjej veten , me shpirtin plot shirita, nuk ka rendesi . Truri im mbyllet... degjoj,pergjigjem, dhe te tjeret jane teper memec per te kuptuar qe une nuk jam ...!
SunShiNe
SunShiNe
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 642
Reputation : 25
Join date : 14/04/2012

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Kush nuk do të deshironte të kthehej në vitet kur: Empty Re: Kush nuk do të deshironte të kthehej në vitet kur:

Mesazh nga Anakonda prej Wed Jan 23, 2013 3:55 pm

kur dikush e thyu besimin tim
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 24
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Kush nuk do të deshironte të kthehej në vitet kur: Empty Re: Kush nuk do të deshironte të kthehej në vitet kur:

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi