Programe Forum - Welcome
Pse me le te vuaj People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pse me le te vuaj

Shko poshtë

Pse me le te vuaj Empty Pse me le te vuaj

Mesazh nga Anakonda prej Wed Jan 23, 2013 4:22 pm

Ngadale e me vemendje zbres shkalleve te kujteses dhe perpara me dalin qastet qe kemi kalu
se bashku.Veshtire qenka te shkruash per nje person te dashur,i cili shpirtin ta thellson ne
mendime e nuk te le te qete as ne gjumin e nates.
Fjalet e tua nxoren lot nga syte e mi,qe mbeten vetem kujtime per kohen qe me plagosi.
Prita gjate,si lulet e vesuara diellin pranveror,por.....
Q'te bej tani kur jam mesuar me fjalet ,me buzeqeshjet e tua qe me benin
perhere te lumtur.
Te desha dhe te dua,prandaj mungesa jote me bene te vuaj!
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 25
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Pse me le te vuaj Empty Re: Pse me le te vuaj

Mesazh nga Anakonda prej Wed Jan 23, 2013 4:23 pm

Me do.... sme do...
Ne enderr me del nje diell qe djeg syte e mi.
E vendosur dhe me besim e shtrengoj fort ate dore qe me nxorri
nga kjo enderr, ose ndryshe nga ankthi...por ankthi nuk ka mbaruar
eshte kthyer tani me shume se kurre!!!...Dora,prania,dhe zeri yt i dashur!
Ne enderr ndodhem mes nje shkretetire me diell te forte,pa patur mundesi
per tu rikthyer...Duhet te me vije turp nga ky mendim, pasi ne fund te fundit
ti je shpetimtari im...
Perse me zgjove?
Mbase do gjeja rrugen ose do gjeja nje deve, me mire akoma
sepse...do vija me shpejt per tek ty dhe kushedi sa histori te tjera te mrekullueshme
do perjetoja ne kete enderr...Ne fakt duhet te ngrihem, dhe duhet te interpretoj
nje pjese qe nuk eshte me e imja...pjesa e te dashures, te mrekullueshmes,te
vendosures...uffaaa aaaa cfare deshire!!! Ngrihem dhe sillem perqark dhe papritur
me rishfaqet shikimi yt: je i vendosur, i merzitur dhe i cuditur, cfare ka ndodhur??
Ke lexuar mendimet e mia apo bertita me ze te larte??!!!...
" E di i dashur? Kam pare nje enderr, isha e humbur ne shkretetire,ecja neper rere
ecja, ecja, ecja...Ne nje rruge te pafundme...por per nje moment ndalova dhe shikova
nga pas: mbi rere ishin vetem ca gjurme, pikerisht te miat!!!..."

Fillova te bertas dhe te therras,luftova kunder te gjitha ideve te pamundura qe zemra
ime me sygjeronte..." Perse me le vetem gjate udhetimit me te gjate te jetes time?"...
Te therrisja..." Perse nuk e mbajte fjalen qe nuk do me braktisje kurre?"...Por nje cast
u shfaqe perpara meje,ajo dore qe zgjatej ishte e jotja i dashur!!!..." Zemra ime "
Me the! " Perse qan dhe me akuzon qe nuk te kam qendruar prane ashtu sic te kisha
premtuar ?" Akoma nuk e ke kuptuar qe gjurmet qe ke pare ti ne rere, jane te miat
dhe jo te tuat?"...

Dhe duke qare me tha:
" jhngfc...ne te gjithe kete udhetim,kane qene vetem gjurmet e mia, sepse te kam
mbajtur ne krahet e mi "!!!...me
do ? Sme do? Ne petalet e trendafilit te nje te dashuruari mund te
shprehet dashuria me e madhe e nje personi dhe ndjenja me e bukur karshi
atij. Te dua fjala qe mer forma menyra e zgjedhime te ndryshme ne nje
lidhje. Ndjenja me e embel dhe me e rrezikshme per zemren e nje personi
eshte.....e kush tjeter pervec fjales... DASHURI.
Eshte bukur tja
shprehesh ndjenjen nje personi e aq me teper ty qe je jeta ime. Qe ne
tik-takun e pare ndjeva nje rrahje ndryshe te zemres time dhe ne ate
cast e kuptova qe ti i fal zemres time nje tik-tak te ngrote dhe ajo nuk
ka per te pushuar kurre sepse ushqehet me dashurine tende. Shume gjera
kam nga ty kam ndjenjen tende puthjen tende mendimin tend por mbi te
gjitha te kam ty dhe dashurine tende.Por..... ti me ben mua te qaj me ben te por perhere kemi fiksuar ne mendjet tona te vetmin premtim :
NE
krahet e njeri -tjetrit do te jetojme sepse dashuria jone eshte si nje
balade e pavdekshme qe kalteron nder kohera dhe vitet qe do ta pasojne
do te jene ushtaret tone besnik dhe te jemi te sigurt qe pluhuri i
harreses nuk ka per te rene kurre mbi ne. Gjeja e fundit qe do te shpreh
nga ndjenja ime eshte: Jeta fshehurazi me nje njeri si ty nuk me eshte dukur asnjehere e padeshirueshme perkundrazi ajo me pati treguar se mund te ishte edhe shekullore.
Me
do sme do nje tjeter lule kepus e nje tjeter petale lus. Me do sme do e
une lulet kepus me rradhe derisa ti te me thuash ne cdo petal
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 25
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Pse me le te vuaj Empty Re: Pse me le te vuaj

Mesazh nga Anakonda prej Wed Jan 23, 2013 4:23 pm

- Dua ta shkruaj emrin tend
- ne c'do rruge ku kemba ime shkel
- sa here andej te kaloj
- qetesi ne shpirt qe mos gjej
- nga pas te degjoj zerin tend
- qe me dhimbje therret zerin tim
- dhe nga lotet qe rrjedhin rreke
- syte e mi mos gjejne shpetim
- kur fytyren te mundm ta shoh
- le te vdes nuk dua me jete
- je njeriu i vetem ne kete bot
- qe me fale dashuri te vertet ......YETTA
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 25
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Pse me le te vuaj Empty Re: Pse me le te vuaj

Mesazh nga Anakonda prej Wed Jan 23, 2013 4:24 pm

Ne enderr si nje mankth me vjen. Qan, dhe
luan me mua… Iken vjen pa me then asnje fjale. Tashme ke ikur… Por
kur do te vish perseri? Ndoshta neser…? Po nuk erdhe neser…?
Ndoshta pasneser… Dhe e di qe do vish dhe te pres me lot ne sy…
Vall me te vertet do te vish pa ikur perseri?! Ike duke me dhuruar
dhimbjen si kujtim… Edhe pse se doja duhet ta pranoja. Tashme vetem
per dicka te falenderoj… Se ti me mesove cishte dashuria.
Faleminderit per gjithcka, qofte dhimbje lot nete pa gjum gezime
dashuri… Nese svjen ne kete bote… Nje cope parajse do ta ruaj per ty
une
tani nuk e di se cpo ndodh pa ty qe nga dita e ndarjes sone lotet kane
zene vend ne syte e mi. nuk mundem ti ndal dot edhe pse e di dhuem mire
qe jane te pa merituar. me kujtohen shume gjera njehohesisht… shume
momente qe nuk mund ti harroj shume caste qe me bejne te vuaj. mendova
se ndarja do me bente te te harroja por nuk po ndodh aspak keshtu.
perkundrazi! ajo po me ben te te dua me shume po me shton me shume ate
mall te zjarrte qe kisha kohe qe e ndjeja. e di mire qe po mundohesh te
ndertosh nje jete te re atje… larg nga te gjithe nga gjithcka dhe nga
une.. te uroj me gjithe forcen e shpirtit te jesh e lumtur… ndoshta
kete fat te ka rezervuar jeta! por kur ti te jetosh ate jete te re kur
te kesh prane dike tjeter ktheje edhe njehere koken nga e shkuara… me
co njeher neper mend sepse kujtimi im nuk eshte vrases per ty… ajo dote jete thjesht nje aventure e bukur e moshes! mos u mendo se sime bere
te vuaj aq shume as mos u pendo! rri e qete sepse une te dua me gjithe
shpirt e te kam falur gjithcka… vetem mendo se dikur kam qene e
shkuara jote se zemren time ta fala krejtesisht ty! do te ndihesha me
mire nese ti nje dite do te ndjeje pak nostalgji per ndjenjen tone
qofte edhe per nje cast te vetem. Vetem mendo se diku larg hapesires qena ndan eshte nje shpirt qe vuan per ty qe do te te prese perjetesisht!
eh! malli me ka mbytur… ne cdo cast me del fytyra jote. me kumbojne
ne vesh fjalet dhe premtimet e tua! ne cdo enderr me shfaqesh duke
buzeqeshur sapo zgjohem kuptoj se ishte thjesht enderr e bukur dhe me
pas trishtohem… qaj mbytem me lot se me duket sikur keshtu do te
kthej serisht por ky eshte vetem nje pretekst per te jetuar ne
genjeshtra per tu shmangur realitetit te hidhur qe po me shkaterron pak
nga pak. tani jemi vertdet larg dhe une prane kam vetem kujtimet e cdo
dite qe kemi kaluar bashke… prane kam vetem mallin qe me djek e
pervelon ashtu si llava e nje vullkani qe shkaterron cdo gje qe ka
perpara. ashtu dhe malli qe kam per ty nuk po me le te jetoj jeten time
me ben te hedh poshte cdol mundesi per te qene i lumtur… ndoshtate jete thjesht nje aventure e bukur e moshes! mos u mendo se sime bere
te vuaj aq shume as mos u pendo! rri e qete sepse une te dua me gjithe
shpirt e te kam falur gjithcka… vetem mendo se dikur kam qene e
shkuara jote se zemren time ta fala krejtesisht ty! do te ndihesha me
mire nese ti nje dite do te ndjeje pak nostalgji per ndjenjen tone
qofte edhe per nje cast te vetem. Vetem mendo se diku larg hapesires qena ndan eshte nje shpirt qe vuan per ty qe do te te prese perjetesisht!
eh! malli me ka mbytur… ne cdo cast me del fytyra jote. me kumbojne
ne vesh fjalet dhe premtimet e tua! ne cdo enderr me shfaqesh duke
buzeqeshur sapo zgjohem kuptoj se ishte thjesht enderr e bukur dhe me
pas trishtohem… qaj mbytem me lot se me duket sikur keshtu do te
kthej serisht por ky eshte vetem nje pretekst per te jetuar ne
genjeshtra per tu shmangur realitetit te hidhur qe po me shkaterron pak
nga pak. tani jemi vertdet larg dhe une prane kam vetem kujtimet e cdo
dite qe kemi kaluar bashke… prane kam vetem mallin qe me djek e
pervelon ashtu si llava e nje vullkani qe shkaterron cdo gje qe ka
perpara. ashtu dhe malli qe kam per ty nuk po me le te jetoj jeten time
me ben te hedh poshte cdol mundesi per te qene i lumtur… ndoshtaheren tjeter qe do te shihemi do te kesh ne krah dike tjeter dhe nga
une ndoshta sdo ti kthesh syte as
per te me pershendetur. ndoshta
do te kesh harruar se dikur kam ekzistuar ne jeten tende dhe kjo do te
jete tronditja qe do te me shkaktoje me shume dhimbje… e megjithate
une do te jem serisht ai qe do te shoh nga larg lumturine tende por
kurre nuk do te behem nje i trete ne lidhjen tuaj sepse ti ndoshta do
te ndjesh per ate pasion te mallshem qe me bere ta jetoj vetem ti…
une nuk dua te vuash e te ndjesh te njejten dhimbje te cilen dikur ma
bere ta jetoja… une do te kenaqem vetem me lumturine tende sepse
keshtu te pakten do te jem me i qete. duhet te mesohem me humbjen
tende, me idene se nuk od te jesh kurre e imja, por nuk mundem te te
mos mendoj qofte edhe per nje cast te vetem, sepse ti je kudo… ne cdolot trishtimi je ti, ne cdo cast dhimbje je ti… je kudo , ne cdo
pjese te qenjes sime, por teper larg dhe e pa arritshme… je thesari
me i cmuar qe nuk munda ta kem kurre, mbreteresha e mbreterise DASHURIA
ne te cilen nuk mund te jem as sherbetor… tani LAMTUMIRE pergjithmone
dashuria ime e paarritshme! “Lamtumire” dashuria ime e pamundur…
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 25
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Pse me le te vuaj Empty Re: Pse me le te vuaj

Mesazh nga Anakonda prej Wed Jan 23, 2013 4:24 pm

Lumturi..sa kohe kaloi per te te njohur ty
Dashuri..sa her u rrezova deri sa te gjeta ty..
Sa do qe te shkruaj kto qe i ndjej smundem ti pershkruaj..
Sa do qe te mundohem te behem kurse ska ndodhur..ja esht duke u realizuar..
Sa
here qe mundohem ato sy mos i shikoj te pretendoj se je humbur..nuk
mundem me magjepsojne..Erdhe si nje ere e leht me more shpirtin..Si
lindja e diellit me more shqisat..sa her qe ti mbyll syt te me dalesh
perpara..me nje prekje me bere te fluturoj..me nje puthje me bere te
helmohem..Helmi Im I Dashur..sa doja qe edhe ti ti dish keto
vargje..skam guxim..ndoshta shpallja e Dashuris son do tjet
gabim..Bukurii..me mer malli per buzeqeshjen tende..si nje lule e bukur
qe sapo cel..tradhetiii..me mungon afersia jote qe me genjen sa her qe
te shoh..O Jett..valle a do te jesh i imi ndonjeher?!a vec nje figur per
te qen e qete…..Puthja ime..me helmove me ato buzat e tua
tronditese..helmi im i dashur nese ndonje dit vdes..do te jet nga
Dashuria ime e teperme ndaj teje..Helmi im i Embel….♥
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 25
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Pse me le te vuaj Empty Re: Pse me le te vuaj

Mesazh nga Anakonda prej Wed Jan 23, 2013 4:25 pm

Nuk e di po sot paskam nje deshire te madhe te shfryhem te them gjera qe
shpeshhere nga inati xhelozia apo ndrojtja nuk ti kam thene edhe pse
kam dashur ta bej me gjithe forcen e shpirtit...Kam dashur aq shume te
te kem afer te te shtrengoj fort fort deri ne pafundesi e te jem e jotja
vetem e jotja...kane qene te shumta netet kur duke u rrotulluar ne
krevat nga pagjumesia kam enderruar per ne te dy...i jam lutur zotit per
ty dhe e kam falenderuar qe te vuri ne rrugen time...ka qene aq e
trishte jeta ime pa ty...nje koktej i ndyre frike zhgenjimi ironie...nje
perzierje e trishte ndjenjash te vdekura...kam qene zhytyr ne nje terr
ku kam dashur te mbys veten time e askush nuk kishte forcen te me
nxirrte perjashta...kam dashur te shkaterroj veten me lloje e lloje
menyrash...e nuk kam pasur force te ecja perpara.e di ??? Nuk ta kam
thene ndonjehere por e urrrej te kaluaren time me gjithe forcen e
shpirtit edhe pse kur flas per te mundohem ta bej te bukur...e urrej per
ate qe me ka sjelle per vuajtjet qe me ka shkaktuar...e kam shume frike
per te ardhmen se tmerrohem nga mendimi se nga ndonje arsye qe ne te dy
nuk mund ta parashikojme apo qe mund te mos varet nga ne...te humbim
njeri tjetrin e une atehere do te kthehesha serish ne ate terr nga i
cili me nxore ti me dashurine tende...po kesaj rradhe do te zhytesha perte mos dale kurre me...une kam vendosur gjithe shpirtin tim ,gjthe
ndjenjat e mia mendimet emocionet tek ty...sepse kam besim e te dua..te
dua me shume se cdo gje ne bote...e si mos te te dua ty...kur me dhe
jeten ??? Si mos te enderroj kur ti me fale endrrat...si mos te te besoj
kur ti me ktheve besimin ??? O zot cdo dite te bekuar lutem qe te mos
largohesh nga une...lutem qe te vish sa me shpejt...lutem qe te mos me
braktisesh...lutem qe te mos merzitesh kurre nga une...lutem qe te mos
bej dicka qe te te mund plagosi..me fal per gjithshka kam bere...per
gjithshka te ka vrare apo te ka merzitur..e di me mire se vdes se sa te
te merzis ty jeta ime...me fal per gabimet e mia...per fjalet e
pakuptimta...per budalliqet...gjithshka kam bere e kam bere nga frika se
mund te largoheshe nga mua...e ashtu do me sillje vdekjen...se une ne
kete bote vetem ty te kam...e vetem ty do te kem...me fal per te gjitha e
nese e ke te veshtire te pakten mundohu ta besh...e mundohu edhe te me
durosh...edhe te me duash pak se kjo
eshte gjiothshka kerkoj nga
jeta...vetem dashurine dhe pranine tende...dhe mos harro qe gjithshka te
ndodhi cfaredo te them apo te bej...sido qe te vijne punet une nuk do
rresht kurre se te dashuri...e do te te dashuroj cdo dite e me shume...te lutem vetem per nje gje...ti qe ma dhe jeten te lutem mos u
bej vrases...mos ma merr prape ate duke me braktisur...te dua
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 25
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Pse me le te vuaj Empty Re: Pse me le te vuaj

Mesazh nga Anakonda prej Wed Jan 23, 2013 4:25 pm

Fryn sot era dhe kaloj faqe perpara ne ditarin tim. Syte me shkojne
rembimthi tek emri yt. Perseri faqja e ditarit u nderrua aq shpejt sa
nuk e pashe me emrin tend sikur ai te mos kish ekzistuar kurre.
Por
ti ekziston, po ti ekziston bashke me historine tone pavaresisht qe as
une dhe as ti nuk e dime se cbejme apo nuk dime se cpo behet me ne. Pa e
kuptuar, apo pa dashur, isha zhytur ne shtjellen e syve te tu dhe kisha
humbur ne universin brenda tyre pa mundur aspak qe prej andej te dal.
Si ndodhi?!Pse ndodhi??
Pa e kuptuar krejt papritur ti fillove te beheshe vet persekutimi, nje persekutim i pambaruar.
Netet
beheshin te gjata kur nuk te shihja, zemra me rrihte fort kur te
mendoja, rruget dukeshin bosh,po krejt bosh pa ty. Tani dua te pyes
veten: Çkam qene une per ty? Kam frike se shoh te dalin para dy
alternativa. Dashuri e paster apo loje interesante. Mendoj per to dhe me
ther ne .Po filloj te qaj. Ndoshta sdo arrij kurre ti sqaroj vetes se cjane keto
caste magjike qe sot me duken si skenat e nje filmi te vjeter. Çdo gje
me ben te te kujtoj dhe kete e urrej. Pra, urrej kohen qe me sjell keto
kujtime... sepse, vuaj. Dhe une u lodha se vuajturi. Vuaja kur me thoje
fjale te bukura dhe tani vuaj qe nuk me thua asnje fjale.
Kaloj kohe me shikimin e tretur nga rruga duke pritur nje telefonate...sigurisht telefonaten tende.
Vuaj
vetmine dhe perpiqem ti jap shume kurajo vetes. S'guxoj te mendoj se te
kam humbur. Ditet terheqin zvarre njera tjetren dhe kalojne per nje
moment para dhimbjes dhe pastaj zhduken ne skutat e kohes. Dikush po . Sa deshire kam te edhe une, te ndihem i lumtur, sepse kam dite qe vetem qaj, dhe qaj duke
shkaterruar veten.Mos ndoshta e dija qe sdo te me doje kurre ashtu,
sepse njeriu vetem njehere dashuron ne jete dhe ti me siguri s'me kishe
mua dashurine e madhe.Ti flisje shume por une s'e besoja.
Ti e le cdo gje ne heshtje.
Pse?! Apo mos valle isha une ai qe nuk e vija re? Apo mos isha une ai qe
kerkonte kete heshtje per ne te dy??? Oh, une s'di me asgje, s'kuptoj
me asgje.
Mua, qe dua te harroj veten me rritet pa pushim deshira te eci mbi lotet e mi, te shkel mbi dhimbjen time, per ty!
Po,
eshte kjo qe me ben te shoh nga telefoni i heshtur. Ndoshta do te beja
mire te shetisja dhe te takoja dike qe te me dashuronte, por jam i
bindur qe kjo per mua ska asnje rendesi. Une te dua vetem ty me gjithe
dhimbjen qe po me jep.
Ka ndodhur qe ka rene telefoni, kam, kam
ngritur receptorin...por asgje. Thuaj qe je ti, se vetem ti kembengulje
dhe ti e di se une kenaqem me ate pak qe me jep nga vetja jote. Po dal ... Kjo zile s'do te bjere dhe per shume e shume kohe...edhe nese do te
bjere une s'do dua te jem ketu,,do te marr arratine qe kahjen nuk e di
as vete...
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 25
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Pse me le te vuaj Empty Re: Pse me le te vuaj

Mesazh nga Anakonda prej Wed Jan 23, 2013 4:26 pm

Pa ty kjo jet me duket e ashper...
Pa ty cdo gje me duket e ashper...
Pa ty dhe dita kurr ska mbarim...
Pa ty dhe yjet nuk kan te njejtin shkelqim...
Pa ty vetem trishtim ka ne syt e mi...
Pa ty gjithnje ndjehem ne vetmi...
Pa ty kete jete nuk me pelqen ta jetoj...
Pa ty vetem vdekjen e imagjinoj...
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 25
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Pse me le te vuaj Empty Re: Pse me le te vuaj

Mesazh nga Anakonda prej Wed Jan 23, 2013 4:26 pm

Me fal kur te pashe, dhe asnje fjale ste thash
Me fal kur ti lotove dhe dhimbjen se largove
Me fal kur zemerohesh dhe me shqetesohesh
Me fal kur te largoj dhe kur ste afroj
Me fal qe ste kuptoj dhe ndjenjen tende harroj
Me fal qe hyra ne tjeter jete dhe harroj nje ndjenje
Me fal per vargjet qe po shkruaj dhe ti se di qe un po vuaj[b][b]Me fal qe zemren sta fala dhe lotin me ty se ndava
Me fal per ndjenjen qe ke dhe tek un se shpreh.....me fal[/
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 25
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Pse me le te vuaj Empty Re: Pse me le te vuaj

Mesazh nga Anakonda prej Wed Jan 23, 2013 4:26 pm

Pse me le te vuaj Xheloz10qm3fx8
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 25
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Pse me le te vuaj Empty Re: Pse me le te vuaj

Mesazh nga Anakonda prej Wed Jan 23, 2013 4:27 pm

Ti në kanape tani dremit
Ndofta gjumi ende s'të ka zënë,
Abazhuri mbi qerpikë ndrit
Libri nga gishtrinjtë të ka rënë.

Para teje ndal mendimi im:
Jemi dashuruar edhe sharë
Jemi ndarë shpesh në udhëtim,
Por drejt njëri-tjetrit kemi ngarë.

Dhoma hesht e rruga larg gjëmon
Ti sheh ëndrra kaltëroshe shumë
Unë, ndonëse pi dhe mogadon,
Mezi fle, se jam njeri pa gjumë.

Të kam pasur ëndërr çast e orë
Ëndërr të trishtuar dhe të mirë
Po të jem vërtetë një Pitagorë
Ti je teorema më e vështirë…

(Dritëro Agolli- Dashuri e vështirë)
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 25
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Pse me le te vuaj Empty Re: Pse me le te vuaj

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi