Programe Forum - Welcome
Thënie shum me vlerë People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.


Thënie shum me vlerë

Shko poshtë

Thënie shum me vlerë Empty Thënie shum me vlerë

Mesazh nga Anakonda prej Thu Jan 24, 2013 4:57 am

Ja disa thenie me shum vlere per te rinjet e te rejat,qe sot bejne shum gabime ne jete per nje moment bota e tyre o shkatrrohet, o lumturohet.
Sot nje te ri/e ne jeten e tij/saj ka shum vuajtje,zhgenjime,mashtrime,mosbesim,humbje te shpresave per te ardhmen etj.Jane disa thenie te mbledhura nga Mirdita d.m.th une
Nuk ai vlen vetem ti lexosh nje her,por dhe ti kujtosh kur je ne raste te tilla,mos lejo te shkatrrohet jeta jote.
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 24
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thënie shum me vlerë Empty Re: Thënie shum me vlerë

Mesazh nga Anakonda prej Thu Jan 24, 2013 4:57 am

Urrej faktin kur dikush gjykon jeten time pa qene pjese e saj :/
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 24
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thënie shum me vlerë Empty Re: Thënie shum me vlerë

Mesazh nga Anakonda prej Thu Jan 24, 2013 4:58 am

Momentet e Vecanta Jetohen me Njerez te VECANTE. . .♥
Perkrahe nje vajze me vlera..kudo qe te shkosh do jesh krenar!
Ngushellohem me Faktin qe çdo e Keqe e Ka [1] te Mir Mbrapa :[
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 24
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thënie shum me vlerë Empty Re: Thënie shum me vlerë

Mesazh nga Anakonda prej Thu Jan 24, 2013 4:58 am

Sa Me Pak Besim . . .Aq Me Pak Zhgenjim . . .!
I thashe largohu . . por ne heshtje pershperita Mosss Shkooo
Thjeshtesia Eshte Gjeja Me e Bukur Qe Vajza Mund Te Kete.
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 24
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thënie shum me vlerë Empty Re: Thënie shum me vlerë

Mesazh nga Anakonda prej Thu Jan 24, 2013 4:59 am

Po të mos kishte jeta vuajtje, s’do t’ia dinim vlerën gëzimit...
E urrej momentin kur me dridhet zeri dhe jam gati per te qare...
Dhe nese zemerohem me ty. . .Eshte sepse me intereson!!
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 24
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thënie shum me vlerë Empty Re: Thënie shum me vlerë

Mesazh nga Anakonda prej Thu Jan 24, 2013 4:59 am

Me mire nje qen mik, sesa nje mik qen...
Mund Te Ishte Gjithcka Edhe Perfekte . Por Jeta s'shte perrall !
Nëna....E Vetmja femer qe me deshi pa pik interesi [♥]
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 24
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thënie shum me vlerë Empty Re: Thënie shum me vlerë

Mesazh nga Anakonda prej Thu Jan 24, 2013 5:00 am

Pse me zhgenjejne personat qe un i dua me shume...
Nje mik te godet aty, ku nje armik nuk do te godiste asnjehere !!
Nuk ka asgjë më të bukur sesa një perqafim i sinqertë ♥
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 24
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thënie shum me vlerë Empty Re: Thënie shum me vlerë

Mesazh nga Anakonda prej Thu Jan 24, 2013 5:00 am

Hakmarrja eshte si vdekja . . Heret apo vone vjen per te gjithe !
Pa dashuri nuk jetohet, me dashuri zemra lendohet
Te gjithe kemi lindur per te qene te rendesishem per dike...
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 24
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thënie shum me vlerë Empty Re: Thënie shum me vlerë

Mesazh nga Anakonda prej Thu Jan 24, 2013 5:01 am

Ka
qen shum koh e bukur kur nuk njihja as dashurin as urrejtjen
Ndonjehere (1) Shikim Vlen Me Shume Se (1000) Fjale ♥

Dashuria Nuk Kerkon Perfeksion, Por Sinqeritet Dhe Respekt ...!!
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 24
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thënie shum me vlerë Empty Re: Thënie shum me vlerë

Mesazh nga Anakonda prej Thu Jan 24, 2013 5:01 am

Syte ndonjeher kane nevoje te lotojn qe ta shohin Boten me Qarte
Buzeqeshja eshte veshja me e bukur per cdo femer
Ka Lote Qe Flasin.. . . Ka Dhe Fjale Qe Qajne. . . ! ! !
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 24
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thënie shum me vlerë Empty Re: Thënie shum me vlerë

Mesazh nga Anakonda prej Thu Jan 24, 2013 5:02 am

Kur Me Mungon Ti . . . Me Duket Sikur Me Mungon Gjithcka. . .!!
Sa e dhimbshme eshte te qendrosh larg njeriut qe dashuron.
Eshte e Trishtueshme te Duash Dike qe Do Dike Tjeter . .!!
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 24
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thënie shum me vlerë Empty Re: Thënie shum me vlerë

Mesazh nga Anakonda prej Thu Jan 24, 2013 5:02 am

Karakteri i fort krijohet nga nje jet e veshtir..!!
Dhe ne momentin kur ke nevoje per dike, Je vetem
Sa e dhimbshme eshte te ndihesh i harruar ose i zevendesuar...
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 24
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thënie shum me vlerë Empty Re: Thënie shum me vlerë

Mesazh nga Anakonda prej Thu Jan 24, 2013 5:03 am

Nese je i lumtur mos bertit shume, trishtimi e ka Gjumin e Lehte
Kur ta kuptosh se sa shume te dua, ndoshta do te jet shume vone !
Nje dit do ta gjej Princin tim por babi do jet gjithmon mbreti im
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 24
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thënie shum me vlerë Empty Re: Thënie shum me vlerë

Mesazh nga Anakonda prej Thu Jan 24, 2013 5:03 am

Ai qe nuk shpreh ate qe ndjen,rrezikon te humbase ate qe do..
Ne Jete Mund Te Pelqesh Shum Persona. . .Por Nje Do Vertet. .
Shoqeria Nuk BliheT ... Thjeshte FitoheT Dhe Respektohet ♥♥
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 24
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thënie shum me vlerë Empty Re: Thënie shum me vlerë

Mesazh nga Anakonda prej Thu Jan 24, 2013 5:04 am

Shoket e vertete , njihen ne dite te veshtira !
CdO Gje kthEhet. . .Ne MoMeNtIn KuR s'Te INtErEsON Me .
Ndonjehere kam vertete deshire te largohem nga te gjithe...!
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 24
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thënie shum me vlerë Empty Re: Thënie shum me vlerë

Mesazh nga Anakonda prej Thu Jan 24, 2013 5:05 am

Kur me shkruan TI .... Nuk me qesh vetem FYtyra por dhe Zemra ♥
Prinderit jane ata qe gjithmon na duan.
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 24
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thënie shum me vlerë Empty Re: Thënie shum me vlerë

Mesazh nga Anakonda prej Thu Jan 24, 2013 5:06 am

Dhe nese toka me qiellin bashkohen,une nga ty nuk heq dore...
Mbase nuk ta kam then..po ti je tik-taku zemres time
kur jam me ty me duket sikur kam gjith boten ne duar.
cka eshte e jotja mos e ler te te iki nga duart.
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 24
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thënie shum me vlerë Empty Re: Thënie shum me vlerë

Mesazh nga Anakonda prej Thu Jan 24, 2013 5:06 am

Puthja ne Balle... Puthja me e Sinqerte ! ♥
Mos e ler kurre femren e nje jete per femren e nje nate! ♥
Femrat adhurojne dhe Gjestin me te vogel nga nje djale ♥
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 24
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thënie shum me vlerë Empty Re: Thënie shum me vlerë

Mesazh nga Anakonda prej Thu Jan 24, 2013 5:06 am

Kur zoti hapi dyert e parajses dhe me pyeti cfar deshire ke . une iu pergjigja, zot ruaj ato dy sy qe po lexojne kete poezi ^___^ ♥
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 24
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thënie shum me vlerë Empty Re: Thënie shum me vlerë

Mesazh nga Anakonda prej Thu Jan 24, 2013 5:08 am

E pabesueshme si dhimbja e shpirtit nuk kuptohet.
Nëse të zë një plumb o diçka tjetër fillojnë e ulërasin të gjithë ''shpejt barrelën gjak''...nëse thyen këmbën ta venë menjëherë në allçi, nëse ke fytin në flakë të japin ilaçe.
Nëse ke zemrën copë e je i dëshpëruar e nuk arrin të hapësh gojën, askush nuk e kupton.
E megjithatë dhimbja e shpirtit është një sëmundje shumë e rëndë, më e rëndë se një këmbë e thyer e fyti i sëmurë, plagët e saj janë akoma më të thella e të... rrezikshme nga ato të marra nga një plumb. Janë plagë që nuk shërohen, ato, plagë që me çdo pretekst fillojnë e rrjedhin gjak.
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 24
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thënie shum me vlerë Empty Re: Thënie shum me vlerë

Mesazh nga Anakonda prej Thu Jan 24, 2013 5:08 am

Nese per dikend je i/e neveritur, dikujt tjeter i mungon shoqerimi yt !
Nese per dikend je i/e pa vlere, dikush te merr si shembull !
Nese per dikend je i/e varfer, per dikend je njeriu me i pasur ne bote !
Nese per dikend je nje asgje, per dikend je gjithcka !
Nese dikush ta mbyll deren dhe nuk te pranon ashtu si je, dikush e mban deren hapur per ata njerez me cilesite e tua
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 24
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thënie shum me vlerë Empty Re: Thënie shum me vlerë

Mesazh nga Anakonda prej Thu Jan 24, 2013 5:09 am

" Jam keq...tha ZEMRA, ...do ta harrosh...tha KOHA, ...por do të kthehet përsëri...tha KUJTESA "
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 24
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thënie shum me vlerë Empty Re: Thënie shum me vlerë

Mesazh nga Anakonda prej Thu Jan 24, 2013 5:09 am

Thashethemi dhe shpifja, janë si ai pluhuri që mund ta mbulojë gurin e çmuar, por kurrë nuk do arrijë ta njollosë dot...!
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 24
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thënie shum me vlerë Empty Re: Thënie shum me vlerë

Mesazh nga Anakonda prej Thu Jan 24, 2013 5:09 am

Arti nuk është aplikimi i një ideali bukurie por ajo çka instikti e truri krahason pas çdo ideali. Kur dashuron një person sigurisht që nuk fillon t'i masësh gjymtyrët.
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 24
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thënie shum me vlerë Empty Re: Thënie shum me vlerë

Mesazh nga Anakonda prej Thu Jan 24, 2013 5:09 am

Ndonjehere kemi ndjesine qe askush nuk eshte ne gjendje te na doje ashtu si ne kemi nevoje .
Gjithmone shume pak ,gjithmone shume keq ,gjithmone ne menyre negative .
Une per vete kam filluar te mendoj qe eshte me mire te filloj ta dua vete vetveten .
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 24
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thënie shum me vlerë Empty Re: Thënie shum me vlerë

Mesazh nga Anakonda prej Thu Jan 24, 2013 5:10 am

Dhe mos ec neper toke me mburrje ,sepse ti as nuk mund ta qash token as nuk mund ta arrish lartesine e maleve
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 24
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thënie shum me vlerë Empty Re: Thënie shum me vlerë

Mesazh nga Anakonda prej Thu Jan 24, 2013 5:10 am

Pyeta nje profesor : C'far eshte dashuria ?
Profesori : Nuk e kam ber kurr kete lende.

Pyeta nje shofer : C'far eshte dashuria ?
Shoferi : Nuk e kam ber kurr kete rrug.

Pyeta nje femije : C'far eshte dashuria ?
Femija : Nuk e njof kete loje.

Pyeta nje te cmendur : C'far eshte dashuria ?
I cmenduri : Dashuria eshte arsyeja qe me ka ber te tille.
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 24
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thënie shum me vlerë Empty Re: Thënie shum me vlerë

Mesazh nga Anakonda prej Thu Jan 24, 2013 5:10 am

Disa njerez te rrenjosen thelle ne zemer, pa zhurme, pa ankesa, pa mundim.......Thjeshte hyjne dhe qendrojne aty, pavaresisht te gjithave!...
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 24
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thënie shum me vlerë Empty Re: Thënie shum me vlerë

Mesazh nga Anakonda prej Thu Jan 24, 2013 5:11 am

Eshtë e lehtë të rrish ulur e të japësh këshilla. E vështirë është të ngrihesh e të bësh vepra.
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 24
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thënie shum me vlerë Empty Re: Thënie shum me vlerë

Mesazh nga Anakonda prej Thu Jan 24, 2013 5:11 am

A ke degjuαr ndonjeher nje kenge dhe ke qαre? Kto kenge jαne kolona zαnore e jetes tone. Ato qe nα sjellin ne mendje femijerine, shoket e ngusht, dαshurine e pαre, rrαhjen e pαre te zemres... Kujtimet.
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 24
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thënie shum me vlerë Empty Re: Thënie shum me vlerë

Mesazh nga Anakonda prej Thu Jan 24, 2013 5:11 am

Mësoni gjithçka që mundeni nga gabimet e të tjerëve. Ju nuk keni kohë t'i bëni të gjitha ato vetë
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 24
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thënie shum me vlerë Empty Re: Thënie shum me vlerë

Mesazh nga Anakonda prej Thu Jan 24, 2013 5:11 am

" Fjalët e gojës zgjidhi më mirë se frutat në treg, sepse frutin e prishur mund ta pështyshë, ndrësa fjalën e thënë nuk mund ta përbishë."
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 24
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thënie shum me vlerë Empty Re: Thënie shum me vlerë

Mesazh nga Anakonda prej Thu Jan 24, 2013 5:12 am

Qellimi i jetes eshte te jetosh ne pajtim me natyren.
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 24
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thënie shum me vlerë Empty Re: Thënie shum me vlerë

Mesazh nga Anakonda prej Thu Jan 24, 2013 5:12 am

Të kam xhan!
Të kam shumë shumë xhan!
Aq sa dua të të mbys në puthje e përqafime por s'mundem dhe në ato momente të ledhatoj lehtë e të shikoj si dhuratën më të çmuar që kam!...
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 24
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thënie shum me vlerë Empty Re: Thënie shum me vlerë

Mesazh nga Anakonda prej Thu Jan 24, 2013 5:12 am

Nese nuk i kupton karakterin nje njeriu - shiko miqte e tij.
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 24
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thënie shum me vlerë Empty Re: Thënie shum me vlerë

Mesazh nga Anakonda prej Thu Jan 24, 2013 5:13 am

Pjesa më e dhimbshme e një dashurie është t’i falni gabimet njëri-tjetrit.
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 24
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thënie shum me vlerë Empty Re: Thënie shum me vlerë

Mesazh nga Anakonda prej Thu Jan 24, 2013 5:13 am

Rinia eshte pranvera e jetes, stina e lulezimit dhe entuziazmit,KUJDES ku e kalon ate se pas saj do vije nje dimer i veshtire !
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 24
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thënie shum me vlerë Empty Re: Thënie shum me vlerë

Mesazh nga Anakonda prej Thu Jan 24, 2013 5:14 am

Duaji të gjithë, beso vetëm disa. Askujt mos i bëj keq.
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 24
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thënie shum me vlerë Empty Re: Thënie shum me vlerë

Mesazh nga Anakonda prej Thu Jan 24, 2013 5:14 am

Shtëpia është një vend ku rritesh duke dëshiruar të largohesh, dhe plakesh duke dëshiruar të kthehesh…!!
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 24
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thënie shum me vlerë Empty Re: Thënie shum me vlerë

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi