Programe Forum - Welcome
Bundesliga, Bayern fiton, por me vështirësi People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.Join the forum, it's quick and easy

Programe Forum - Welcome
Bundesliga, Bayern fiton, por me vështirësi People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bundesliga, Bayern fiton, por me vështirësi

Shko poshtë

Bundesliga, Bayern fiton, por me vështirësi Empty Bundesliga, Bayern fiton, por me vështirësi

Mesazh nga Master Sat Aug 17, 2013 9:49 pm

Bundesliga, Bayern fiton, por me vështirësi Bayerni
Bajerni i Mynihut arrin të fitojë dhe në javën e dytë të Bundesligës, por sa shumë vuajtje për skuadrën e Guardiolës për të arritur te tre pikët në “Commerz Bank Arena” përballë Eintrachtit. Kampionët e Gjermanisë I falen një supergoli të Mario Mandzukic në minutën e 13-të pas një pasimi të Thomas Muller.

Një realizim që do të ishte më se i mjaftueshëm për t’i dhënë fitoren bavarezëve, të cilët në fund rrezikuan shumë për të pësuar, ku heroi ishte Manuel Neuer që pengoi në më shumë se një rast Meier për të vendosur barazpeshën. Supersfida e javës ajo e luajtur në “Gotlieb Daimler” mes Shtutgartit dhe Bajer Leverkusenit, u mbyll me fitoren e ekipit të aspirinave 1-0, që vazhdojnë të qëndrojnë në vend të parë me Bajernin në kuotën e 6 pikëve.

Gjithsesi tre pikët për Leverkusenin ishin një dhuratë e vendasve, pas një gabimi në mbrojtje të Daniel Schwabb, i cili e dërgoi topin në rrjetën e tij. Barazimi në javën e parë duket se nuk ka qënë një rastësi për Schalke 04, e cila pësoi një humbje dërrmuese në “Volkswagen Arena” përballë Volfsburgut.

Skuadra nga Gelzenkirshen u mund 4-0 dhe të gjitha golat i pësoi në 35 minutat e fundit të ndeshjes. Ai që hapi serinë e realizimeve për ujqërit ishte Knoche në të 55-tën. Gjashtë minuta më pas Vierinha shënoi dhe golin e dytë ndërsa në të 68-tën, braziliani Naldo realizoi dhe të tretin. Shifrave finale i vuri kapak Kutschke në minutën e 90-të, që arriti të realizojë dhe golin e 4-0.

Rezultatet e ndeshjeve

Frankfurt 0 - 1 Bayern Munich

Freiburg 1 - 2 Mainz 05

Hamburger SV 1 - 5 Hoffenheim

VfB Stuttgart 0 - 1 Bayer Leverkusen

Werder Bremen1 - 0 Augsburg

Wolfsburg 4 - 0 Schalke 04

Borussia M. 3 - 0 Hannover 96


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Bundesliga, Bayern fiton, por me vështirësi Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi