Programe Forum - Welcome
Korçë, zyrtare: 84-vjeçari e masakroi Liljana Arapin për xhelozi People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.


Korçë, zyrtare: 84-vjeçari e masakroi Liljana Arapin për xhelozi

Shko poshtë

Korçë, zyrtare: 84-vjeçari e masakroi Liljana Arapin për xhelozi Empty Korçë, zyrtare: 84-vjeçari e masakroi Liljana Arapin për xhelozi

Mesazh nga Master prej Sun Aug 14, 2011 12:10 pm


KORÇE – Lajmifundit – Xhelozia ka qenë shkak i masakrimit të Liljana Arapit nga 84-vjeçari i arrestuar për prerjen e kokës së 42 vjeçares.
Policia me anë të një deklaratë tha se në banesën e shtetasit Gaqo Dumka u gjetën njolla gjaku dhe sopata e mjetet tjera më të cilat është copëtuar trupi i Liljana Arapit. Po kështu policia theksoi se autoriu e ka mbajtur viktimën në shtëpi duke e prezantuar si mbesë të tijën e duke pretenduar një raport intim me të.
Ndërkohë viktima ka pasur mardhënie edhe me shtetas të tjerë. Dje në datë 13.08.2011 rreth ores 15:00 pas hetimeve nga strukturat e policise ne Drejtorine e Policise Qarkut Korce, ne bashkepunim me strukturat e Drejtorise Kunder Krimeve te Renda ne Drejtorine e Pergjithshme te Policise se Shtetit si dhe ne bashkepunim me Prokurorine e Rrethit Gjyqesor Korce, eshte bere e mundur identifikimi i kufomes se gjymtuar te gjetur dy dite me pare ne vendgrumbullimin e mbetjeve urbane ne afersi te fshatit Ravonik, e cila eshte shtetesja:
-Liljana Arapi 42 vjece lindur e banuese ne qytetin e Bilishtit, e papune dhe me gjendje civile e pamartuar.
Gjithashtu rreth ores 19:00 te dites se djeshme u be i mundur identifikimi dhe ndalimi i autorit te kesaj ngjarjeje te rende i cili eshte shtetasi:
-Gaqo Dumka 84 vjec lindur ne fshatin Dardhe dhe banues ne lagjen nr 4 Korce.
Policia sqaron se ngjarja ka ndodhur paraditen e dt 11.08.2011 ne ambjentet e baneses te marre me qera nga autori ne lagjen 4 te qytetit te Korces, i cili jetonte prej disa kohesh me viktimen, dhe e prezantonte kete te fundit si mbesen e tij.
Ne cilesine e proves materiale gjatë aksionit të policisë u sekuestruan:
- 2 aparate celulare qe i perkisnin autorit te ngjarjes dhe viktimes.
- sendet e kryerjes se krimit ( 1 sepate dhe 2 thika)
- tesha te viktimes dhe te autorit.
- si dhe jane verejtur njolla gjaku ne ambjentet e brendshme dhe te jashtme te baneses.
Nga ana e policise njekohesisht po punohet per dokumentimin ligjor te ngjarjes se ndodhur dhe dyshohet qe motivi i ketij krimi te kryer nga autori te jete xhelozia pasi viktima ka pasur marrdhenie dhe me shtetas te tjere.
Materialet e perpiluara ne ngarkim te shtetasit te siperpermendur i kaluan Prokurorise se Rrethit Gjyqesor Korce per vepren penale “Vrasje ne rrethana te tjera cilesuese” parashikuar nga neni 79 germa “E” i Kodit Penal.


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Korçë, zyrtare: 84-vjeçari e masakroi Liljana Arapin për xhelozi Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi