Programe Forum - Welcome
Mos i blini lule, do të mendojë se e keni tradhtuar! People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.


Mos i blini lule, do të mendojë se e keni tradhtuar!

Shko poshtë

Mos i blini lule, do të mendojë se e keni tradhtuar! Empty Mos i blini lule, do të mendojë se e keni tradhtuar!

Mesazh nga Master prej Mon Sep 05, 2011 2:56 pm

Mos i blini lule, do të mendojë se e keni tradhtuar! F.0903231243234_m
Një buqetë me lule është dhuratë klasike për dashuri. Por, një dhuratë e tillë befasuese nuk do ta ketë efektin e dëshiruar. Shumica e femrave do të mendonin se partneri i tradhton.
Rreth një e katërta e femrave janë të bindura se dhurimi i befasishëm i luleve është shenjë e sigurt se partneri i tradhton. Përveç luleve, femrat dyshojnë edhe në rast të dhuratave të tjera: ëmbëlsirat- zakonisht mendojnë se mashkulli i ka gënjyer diçka; ndërsa darkën romantike do ta përshkruajnë si paralajmërim për lajme të këqija.

Rreth 3 000 meshkuj dhe femra, pjesëmarrës të një studimi, u janë përgjigjur pyetjeve se si i përjetojnë dhuratat nga partnerët, ndërsa rezultatet tregojnë se dyshimi në raport me dhuratën është proporcional me shumën e parave të shpenzuara për blerjen e saj. Ndoshta keni pasur qëllime të mira, mirëpo do ta përjetoni ferrin në martesë, nëse i keni blerë një dhuratë të shtrenjtë, sepse dyshimi është shumë më i madh.

Edhe meshkujt, edhe femrat mendojnë se dhurata e shtrenjtë është vetëm tentativë për lehtësimin e ndërgjegjes pas tradhtisë, ndërsa gjysma e meshkujve të anketuar pranojnë se kanë hequr dorë nga dhuratat e shtrenjta, sepse të dashurat e tyre janë bërë paranoike.

Nga ana tjetër, një e katërta e femrave kanë pranuar se të dashurit u kanë dhuruar diçka të bukur, kur kanë bërë diçka të keqe.

Autorët e studimit rekomandojnë që dhurata “e pafajshme” është torta. Një pjesë tortë nga ëmbëltorja nuk do të shkaktojë dyshim dhe, njëkohësisht, nuk do të shkaktojë goditje të madhe në kuletë. /Telegrafi/


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Mos i blini lule, do të mendojë se e keni tradhtuar! Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mos i blini lule, do të mendojë se e keni tradhtuar! Empty Re: Mos i blini lule, do të mendojë se e keni tradhtuar!

Mesazh nga Embelsira prej Tue Sep 06, 2011 7:59 pm

Asnjehere lulia nuk eshte tradheti po eshte shenje rrespekti edhe dashurie per personin qe don


Aventura e jetës është për të mësuar. Qëllimi i jetës është për tu rritur. Natyra e jetës është për të ndryshuar.Sfida e jetës është për të kapërcyer. Thelbi i jetës është për t'u kujdesur. Mundësia e jetës është për të shërbyer. Sekreti i jetës është për të guxuar. Erëza e jetës është për të ndihmuar.Bukuria e jetës është për të dhënë.Gëzimi i jetës është të duash...
Embelsira
Embelsira
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 562
Reputation : 3
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mos i blini lule, do të mendojë se e keni tradhtuar! Empty Re: Mos i blini lule, do të mendojë se e keni tradhtuar!

Mesazh nga Master prej Thu Sep 08, 2011 9:51 am

eshte nje nga xhestet me te bukura dhe nje dhurat shum e bukur


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Mos i blini lule, do të mendojë se e keni tradhtuar! Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mos i blini lule, do të mendojë se e keni tradhtuar! Empty Re: Mos i blini lule, do të mendojë se e keni tradhtuar!

Mesazh nga Alessia prej Thu Sep 08, 2011 12:01 pm

seshte e vertet se ti blesh lule te dashures dhe ajo do te mendoje se e keni tradhetuar nje genjeshter me bisht...


Mos i blini lule, do të mendojë se e keni tradhtuar! Images?q=tbn:ANd9GcRdTebIde1UY2bDSBpbuaE4YqvJ8xbNwKSiNtRF2qPDZkcd-ymGUg

INTER
Alessia
Alessia
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 1074
Reputation : 0
Join date : 12/08/2011

Shiko profilin e anëtarit http://www.twitter.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mos i blini lule, do të mendojë se e keni tradhtuar! Empty Re: Mos i blini lule, do të mendojë se e keni tradhtuar!

Mesazh nga Anakonda prej Sun Apr 08, 2012 4:52 am

Genjeshtra,disa fjal koti,por eshte nje dhurat e bukur.Me mire nje tuf me lule(me gjith zemer)sesa nje varese(me pishman)
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 23
Location : Burrel

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mos i blini lule, do të mendojë se e keni tradhtuar! Empty Re: Mos i blini lule, do të mendojë se e keni tradhtuar!

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi