Programe Forum - Welcome
10 gjëra që mund të ju pushojnë nga puna People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.


10 gjëra që mund të ju pushojnë nga puna

Shko poshtë

10 gjëra që mund të ju pushojnë nga puna Empty 10 gjëra që mund të ju pushojnë nga puna

Mesazh nga Master prej Thu Jun 30, 2011 8:58 pm

10 gjëra që mund të ju pushojnë nga puna Fired


Shumica e njerëzve e fillojnë punën e tyre me qëllimet më të mira, duke mos menduar se mund të pushohen nga puna. Mbi të gjitha ai fat është i rezervuar kryesisht për të paaftët dhe punëtorët që marrin materiale të paautorizuara nga kompania. Por ky është një arsyetim i gabuar. Për të ruajtur sigurinë e vendit të punës tuaj duhet të shmangni 10 kurthe të zakonshme në këtë listë nga Jennifer Star, rektrutuese dhe trajnuese në një korporate me bazë në New York.

1. Gënjeshtrat në aplikimin tuaj të punës ose CV.
2. Duke qënë i pamatur rreth gjërave që kërkoni.
3. Thashethemet.
4. Duke pranuar shumë telefonata personale gjatë orarit të punës.
5. Konsumi i alkoolit gjatë orarit të punës.
6. Kërkimi i tepruar në internet.
7. Përfshirja romantike me shefin apo shefen.
8. Duke harruar të kontrolloni dy herë shifrat që shkruani.
9. Tjetërsimi me kolegët tuaj.
10. Duke treguar me gisht të gjithë përveç vetes. /albeu.com/
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi