Programe Forum - Welcome
Itali, 540 milionë euro gjobë Berlusconi-t People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.


Itali, 540 milionë euro gjobë Berlusconi-t

Shko poshtë

Itali, 540 milionë euro gjobë Berlusconi-t Empty Itali, 540 milionë euro gjobë Berlusconi-t

Mesazh nga Master prej Mon Jul 11, 2011 5:58 am

Itali, 540 milionë euro gjobë Berlusconi-t Berlusconi

Gjyqtarët e Gjykatës së Apelit në Milano të Italisë kanë dënuar kompaninë e kryeministrit Berlusconi, “Fininvest”, me një gjobë prej 540 milionë eurosh për t’iu paguar si dëmshpërblim kompanisë “CIR”, për shkak të cështjes “Lodo Mondadori”.


Lajmin e bëjnë të ditur mediat italiane, sipas të cilave kryeministri duhet të paguajë edhe interesat që nga nisja e procesit në shkallën e parë në vitin 2009.


Kështu që në total shifra shkon në rreth 560 milionë euro. Vendimi i gjykatës hyn në fuqi menjëherë.


Në procesin e mbajtur në shkallën e parë, më 3 tetor të vitit 2009, një gjyqtar i Milanos kishte dënuar “Fininvest” që të paguante për “CIR” një dëmshpërblim prej 750 milionë eurosh, për dëme ndaj trashëgimisë, për shkak të humbjes së një shansi për një gjykim të paanshëm.


Ndërsa sot, gjyqtarët e Apelit shpallën vendimin, duke bërë një ulje prej 190 milionë eurosh, por duke shtuar interesat dhe shpenzimet e bëra nga pala e dëmtuar që prej 2009-ës.webmagazina
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi