Programe Forum - Welcome
Al-Qaeda planifikon sulme xhihadi duke përdorur Google Earth e Street View People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.


Al-Qaeda planifikon sulme xhihadi duke përdorur Google Earth e Street View

Shko poshtë

Al-Qaeda planifikon sulme xhihadi duke përdorur Google Earth e Street View Empty Al-Qaeda planifikon sulme xhihadi duke përdorur Google Earth e Street View

Mesazh nga Master prej Wed Jul 13, 2011 10:09 am

Al-Qaeda planifikon sulme xhihadi duke përdorur Google Earth e Street View Street-View-312x250

Al-Qaeda planifikon xhihad edhe përmes internetit kundër Britanisë dhe perëndimit. Terroristët kanë tentuar edhe të pushtojnë rrjetin Facebook në kuadër të fushatës së tyre të sulmit elektronik. Ekstremistët kanë krijuar disa celula për të shenjestruar sistemet kompjuterike. Siç raportohet edhe Google Earth dhe Street View do të përdoren për këto qëllime. Paralajmërimi vjen nga sekretarja e brendshme britanike Theresa May e cila ka prezantuar strategjinë e re kundër terrorizmit. “Terroristët janë duke rritur përdorimin e teknologjisë online, përfshirë Google Earth dhe Street View për planifikimin e sulmeve”, tha May.
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

Shiko profilin e anëtarit http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi