Programe Forum - Welcome
Debati gjerman: Me lesh apo pa lesh? People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Debati gjerman: Me lesh apo pa lesh?

Shko poshtë

Debati gjerman: Me lesh apo pa lesh? Empty Debati gjerman: Me lesh apo pa lesh?

Mesazh nga Master prej Fri Aug 05, 2011 8:59 am

Debati gjerman: Me lesh apo pa lesh? Debati_gjerman_me_lesh_apo_pa__200_200
88 përqind e femrave dhe 67 përqind e meshkujve thonë se rregullisht depilojnë zonat intime të trupit. Higjiena është arsyeja kryesore pse duhet të depilohemi.

Duket pak e çuditshme, por në një vend si Gjermania ndodh. Gazeta më e madhe ka nisur një debat në lidhje me faktin se a duhen depiluar zonat intime. Të gjithë mund të thonë menjëherë që PO. Të dhënat flasin në favor të kësaj.

88 përqind e femrave dhe 67 përqind e meshkujve thonë se rregullisht depilojnë zonat intime të trupit. Higjiena është arsyeja kryesore pse duhet të depilohemi.

Por pse kundër? Për shumë ekspertë të gjinekologjisë, leshi në zonat intime është sinjal dhe një tregues i aftësisë për të bërë seks. Ata thonë se leshi stimulon feromonet, një kimikat që shërben për të sinjalizuar partnerin për gatishmërinë për seks.

Një tjetër arsye është se nëse ajo zonë depilohet, lëkura tepër e ndjeshme mund të infektohet, të mbushet me puçrra dhe të gjenerojë të tjera probleme. Zgjidhja? Tani që njerëzit lahen shpesh dhe higjiena është më e mirë, duhet ruajtur një kaçubë.


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Debati gjerman: Me lesh apo pa lesh? Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi