Programe Forum - Welcome
Bashkëshortët brenda viti mesatarisht grinden 2455 herë People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.


Bashkëshortët brenda viti mesatarisht grinden 2455 herë

Shko poshtë

Bashkëshortët brenda viti mesatarisht grinden 2455 herë Empty Bashkëshortët brenda viti mesatarisht grinden 2455 herë

Mesazh nga Master prej Fri Aug 26, 2011 5:07 pm

Bashkëshortët brenda viti mesatarisht grinden 2455 herë Zenke

Midis bashkëshortëve, që jetojnë bashkë, gjatë vitit mesatarisht ndodhin 2455 grindje, përkatësisht nga shtatë në muaj. Ky është rezultati i një studimi të shtëpisë londineze të sigurimeve “Ensure”, që u bë ndaj 3.000 njerëzve, bën publike “The Sun”.
Shkaku më i shpeshtë e grindjeve është se njëri nga partnerët nuk e dëgjon çfarë i thotë tjetri, për ç’arsye gjatë një viti ngatërrohen mesatarisht 112 herë, tregon hulumtimi.
Për shkak të të hollave dhe të shpenzimeve të tepruara gjatë vitit shpërthejnë 108 grindje, plogështia në punët shtëpiake është shkak i 105 ngatërresva gjatë vitit, kurse gërhitja nxit 102 grindje në vit. Mospajtimet ase çfarë do të hanë për drekë mesatarisht ndodhin 92 herë gjatë vitit, kurse 80 herë në vit grindja shpërthen për shkak të hyrjes së partnerit në shtëpi me këpuca të përbaltura.
Seksi përbën motiv për ngatërresa 88 herë në vit, kurse si shkak më i shpeshtë përmendet seski fare i rrallë ose “tajmingu” i gabuar. Numri 88 është “rezervuar” edhe për mospajtime rreth disiplinës së fëmijëve, ndërkaq nëse janë ose jo fëmijët të lazdruar partnerët do të ngrejë zëri mesatarisht 79 herë në vit.
Më shumë se njëherë në javë shpërthejnë ngatërresa për shkak se partneri kalon pranë gjësendeve që duhet hequr nga shkallët, për shkak të dhenies se makines shpejt dhe si pasojë e mospajtimeve se çfarë do të shikojnë në televizion, thekson “The Sun”.


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Bashkëshortët brenda viti mesatarisht grinden 2455 herë Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Bashkëshortët brenda viti mesatarisht grinden 2455 herë Empty Re: Bashkëshortët brenda viti mesatarisht grinden 2455 herë

Mesazh nga Anakonda prej Sun Apr 08, 2012 5:12 am

ce do martesen atehere;me mir te shkoj te mbyllem ne manastir sesa te duroj burrin(rehat tek zoti ne qetesin time)
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 24
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi