Programe Forum - Welcome
Përse tradhtia nëpërmjet internetit është e rrezikshme People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.


Përse tradhtia nëpërmjet internetit është e rrezikshme

Shko poshtë

Përse tradhtia nëpërmjet internetit është e rrezikshme Empty Përse tradhtia nëpërmjet internetit është e rrezikshme

Mesazh nga Master prej Mon Jun 27, 2011 7:28 pm

Përse tradhtia nëpërmjet internetit është e rrezikshme F.0612010520233_m

Interneti bëhet instrumenti më i vlefshëm që ndikon tek pasionet, edhe tek ata më të paarritshmit nëpërmjet chatit apo mënyrave të tjera virtuale të cilat janë të shumta. Këtu qëndrojnë bazat në të cilat zhvillohen mijëra pasione nëpërmjet e-mallit shumë prej të cilave janë të destinuara për të mbetur thjesht virtuale, por që në mënyrë të ndjeshme çojnë në tradhti. Tradhti, që edhe pse nuk konsumohet, por thjesht imagjinohet, mbetet e tillë.

Të gjithëve na ka ndodhur të zhytemi në internet për orë të tëra dhe vetëm kur përmendemi e kuptojmë se sa kohë kemi shpenzuar në të. Është absurde të mos pranosh ekzistencën e tundimeve që lindin nga rrjeti. Mbi të gjitha, raporti në dukje intim dhe ekskluziv ndërmjet teje dhe kompjuterit, gjë ë cilën nuk mund ta gjesh në një ambient të rezervuar dhe konfidenca është ftesa e parë që të vjen direkt nga rrjeti për ata që kërkojnë të rrëfehen pa patur kompleksin se çfarë do të mendojë bashkëbiseduesi i tyre. Shtojmë këtu misterin e të marrit e-maile joshëse dhe emocionues.

Përse tradhtia nëpërmjet internetit është e rrezikshme Foot%201tri

Problemi më i madh i të rënit në grackë në të tilla pasione nuk është vetëm fakti që shumë shpejt zbulohesh, përkundrazi, për disa kjo është më e pakta që mund të ndodhë, sesa të bëhesh i fiksuar. Posta elektronike në shumë raste bëhet një pavarësi e vërtetë. Frazat që përmbajnë e-mailet analizohen fjalë për fjalë, duke arritur tek bashkëbiseduesi, shpesh herë të keqkuptuara. Akoma më e rrezikshme është të krijosh, në rastet e raporteve online, një identitet tjetër nga i juaji dhe me një personalitet të tillë të jetosh aventura të këndshme që nuk do të kishe pasur kurrë guximin t'i përjetoje ballë për ballë.

Gjithçka vetëm virtuale? Jo tamam. Gjurmët që mbeten në gjendjen tonë shpirtërore janë të vështira për të mbuluar atë që në pamje duket një argëtim i thjeshtë, por që në të vërtetë mund të bëhet një lojë e dëmshme për ekzistencën tonë: për të mos folur për zbulimin nga ana e partneri. një "skizofreni" që gjen mbështetje në gënjeshtrat që i themi jo vetëm bashkëbiseduesit, por e vetes tonë. /Telegrafi/
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Përse tradhtia nëpërmjet internetit është e rrezikshme Empty Re: Përse tradhtia nëpërmjet internetit është e rrezikshme

Mesazh nga Click prej Tue Aug 02, 2011 6:29 am

Eshte ver8 shum i rrezikshem
Click
Click
Anetare i Ri
Anetare i Ri

Numri i postimeve : 127
Reputation : 1
Join date : 09/07/2011

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Përse tradhtia nëpërmjet internetit është e rrezikshme Empty Re: Përse tradhtia nëpërmjet internetit është e rrezikshme

Mesazh nga Master prej Wed Aug 03, 2011 12:31 pm

Sepse robi mund te shprehet me lirshem ne gjithcka mund te beje zgjedhjen qe do etj


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Përse tradhtia nëpërmjet internetit është e rrezikshme Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Përse tradhtia nëpërmjet internetit është e rrezikshme Empty Re: Përse tradhtia nëpërmjet internetit është e rrezikshme

Mesazh nga Click prej Fri Aug 05, 2011 6:00 am

Jane te deshtuar ne real...
Click
Click
Anetare i Ri
Anetare i Ri

Numri i postimeve : 127
Reputation : 1
Join date : 09/07/2011

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Përse tradhtia nëpërmjet internetit është e rrezikshme Empty Re: Përse tradhtia nëpërmjet internetit është e rrezikshme

Mesazh nga Master prej Fri Aug 19, 2011 7:31 am

Ka shume arsye


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Përse tradhtia nëpërmjet internetit është e rrezikshme Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Përse tradhtia nëpërmjet internetit është e rrezikshme Empty Re: Përse tradhtia nëpërmjet internetit është e rrezikshme

Mesazh nga Sahara prej Thu Aug 25, 2011 10:21 pm

[quote="MaSt3r"]


Gjithçka vetëm virtuale? Jo tamam. Gjurmët që mbeten në gjendjen tonë shpirtërore janë të vështira për të mbuluar atë që në pamje duket një argëtim i thjeshtë, por që në të vërtetë mund të bëhet një lojë e dëmshme për ekzistencën tonë: për të mos folur për zbulimin nga ana e partneri. një "skizofreni" që gjen mbështetje në gënjeshtrat që i themi jo vetëm bashkëbiseduesit, por e vetes tonë. /Telegrafi/[/quote

kjo eshte mese e vertete :!:
Sahara
Sahara
V.I.P
V.I.P

Numri i postimeve : 133
Reputation : 0
Join date : 25/08/2011
Location : itali

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Përse tradhtia nëpërmjet internetit është e rrezikshme Empty Re: Përse tradhtia nëpërmjet internetit është e rrezikshme

Mesazh nga Embelsira prej Fri Aug 26, 2011 9:22 am

Ne virtualitet ka shum qe bien brenda pas nje fotografie apo pas fjaleve te bukura ..Me ka ndodhur edhe mua te me pelqej dikush jemi pare ne web kemi folur po thuajse 24 ore po konkluzioni ka qene thjeshte nje enderr qe u shua pasi ne u njohem ne realitet edhe pime kafe i tham njeri tjetrit secili ne rrugen e ti ..Nganjehere ne pergjesi jan lendime vuajtje keto njohje ne virtualitet sepse dashuri smundem ta quaj sepse te pelqen dikush edhe flet me te sepse te pelqen ..
Embelsira
Embelsira
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 562
Reputation : 3
Join date : 17/06/2011

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Përse tradhtia nëpërmjet internetit është e rrezikshme Empty Re: Përse tradhtia nëpërmjet internetit është e rrezikshme

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi