Programe Forum - Welcome
Mashkulli ideal që sot kërkojnë femrat People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.


Mashkulli ideal që sot kërkojnë femrat

Shko poshtë

Mashkulli ideal që sot kërkojnë femrat Empty Mashkulli ideal që sot kërkojnë femrat

Mesazh nga Master prej Wed Jun 29, 2011 9:50 am

Në bazë të ecjes, çasjes dhe shikimit të mashkullit, femrat kuptojnë se çka ai mendon për veten e tij, a ka komplekse dhe këto simbole të brendshme i vlerësojnë mjaft lartë.
Tash në skenë del gjenerata e re e femrave të reja ekonomikisht të pavarura. Ato mund t'i lejojnë vetes një luks që të kenë meshkuj që do t'ia plotësojnë vetëm "nevojat primare biologjike". Inteligjenca e mashkullit nuk është gjë parësore për femrën e ditëve tona.

Si duket ka mbaruar koha tradicionale, kur sipas disa traditave, meshkujt gjentil, të tërhjekur dhe inteligjent kanë qënë ndër më të vlerësuarit në botën e femrës. Sipas një ankete të bërë me femra, u fituan rezultate fascinante në pyetjen se çka duhet të ketë një mashkull. Anketa u zhvillua me femrat e moshës 18 deri 30 vjeq, e qëllimi i saj ishte të japin mendimin e tyre mbi tipin e mashkullit që e ëndërrojnë dhe me të cilin do ta ndanin shtratin bashkëshortor. Sipas anketave të dikurshme, mashkulli ideal për partner bashkëshortor kishte veti të kujdesit dhe besnikërisë ndaj familjes. Këto kriteriume ndryshuan në mënyrë drastike kohëve të fundit. Mbi 90 % e femrave të anketuara anon kah pamja atraktive e mashkullit, kah forca erotike e mashkullit, gjentiliteti dhe gatishmëria e mashkullit për të bërë concesione. Përveq këtyre vetive të kërkuara, menjëherë radhitet edhe individualiteti (pavarësia idividuale), siguria dhe ndjeshmëria. Dikur po ashtu paraja, fuqia e ndikimit dhe pozita në shoqëri ishin karakteristika të cilat e magjepsnin zemrën e femrës plotësisht. Mirëpo si duket që nga çasti kur femrat arritën që edhe vet të ken karakteristika të ngjashme, si pasurinë, ndikimin dhe pozitën në shoqëri, çdo gjë ndryshoi.
Në bazë të ecjes, çasjes dhe shikimit të mashkullit, femrat kuptojnë se çka ai mendon për veten e tij, a ka komplekse dhe këto simbole të brendshme i vlerësojnë mjaft lartë.
Tash në skenë del gjenerata e re e femrave të reja ekonomikisht të pavarura. Ato mund t'i lejojnë vetes një luks që të kenë meshkuj që do t'ia plotësojnë vetëm "nevojat primare biologjike". Inteligjenca e mashkullit nuk është gjë parësore për femrën e ditëve tona. Inteligjenca sot gjykohet vetëm si karakteristikë ndihmëse, që mashkullit to t'i shërbente si mjet ndihmës për të fituar para dhe statut në shoqëri. Këto atribute, që më parë mashkullin e bënin si person i klasit të parë për mbajtjen e familjes, kohëve të fundit menjëherë e humbën rëndësinë e vet.

Mashkulli ideal per kohën tonë - sipas anketës me femrat e moshës 18-30 vjeçare:- I gjatë deri 192 cm
- Me trup atleti (bileri) por jo të tepruar
- Vihtet e formësuara mirë ( si të Van Damit)
- Sytë e ndritshme
- Flokët e gjatë dhe të errët
- Të jet pak i djallëzuar dhe të ketë sens për humor

Femrat sot i preferojnë meshkujt e gjatë. Mashkullit të shkurtë nuk i mbetet asgjë tjetër përveq që mngesën e centimetrave ta kompenzojë me nje vetsiguri dhe çasje fantastike në skenë. Çditërisht tingëllon rezultati i anketës sipas të cilit mashkulli ideal është i gjatë madje edhe 192 cm. Është interesante se te të gjithë gjitarët në zgjedhjen e partnerit është dominante gjatësia. Sa i përket kësaj, është konstatuar se disa meshkuj vuajn nga kompleksi i gjatësisë. Kjo është konstatuar në një eksperiment ku femrat kanë qenë kryesisht më të gjatë se meshkujt. Meshkujt e atij grupi janë paraqitur të tërhjekur në vete. Atributet të cilat i mveshen mashkullit ideal sot janë: mbrojtës mashkullor i vajzave, dashnor me afsh dhe me shikim që "vdesh". Pikërishtë për shkak se egoja e femrën ka filluar të zgjedh dhe bëjë llogari (në përmasa botërore), janë shfaqur edhe disa probleme serioze në shoqëri, si përshembull shpeshtimet e shkurorëzimeve. Keqkuptimet shfaqen pikërisht për shkak të asaj që meshkujt nuk i plotësojnë kushtet e pritura nga femra, dhe tërhiqen në vete nga frika se nuk kanë atribute që një femër sot kërkon nga mashkulli. Përkundrazi, femrat bijnë në depresion për shkak të pasivitetit të mashkullit të kohës sonë. Ato vuajnë ngase nuk mund të paramendojnë kursesi se sa shpejt tretet vetbesimi i mashkullit. Edhe sikur të paramendonin një gjë të tillë, sërish nuk do të ishin të interesuara ngase ato adhurojnë meshkujt që kanë siguri në vete.
Në anën tjetër, ferat kan qenë ato që deri në ditët tona kanë vuajtur për shkak të kriteriumeve të larta të përcaktuara nga meshkujt. Dhe si duket kjo kohe po bjerë si një llojë hakmarrjeje e gjinisë femërore.
Për femrën e sotëm (sipas anketës) po ashtu është me rëndësi që sinjalet erotike nga mashkulli të jenë të nivelit pak më të vrazhdë, pak më shtazarake! Ajo e shikon atë në sy të cilat paraqesin pasqzrën e shpirtit të mashkullit. Përveq kësaj për femrën është me rëndësi edhe zëri si dhe era e trupit të mashkullit.
Toni i thellë i si dhe era mashkull e trupit të tij paraqesin sinjalet erotike të cilëve shumë pak femra mund t'i bëjnë ballë. E thirjet e zëshme dhe të nuhaturit rreth organeve gjenitale dihet mirë se është veti e njohur mes shtazëve. Si duket femrat e shekullit të ri ende nuk janë imune në këto "magji shtazarake".
Burimi i keti shkrimi eshte mar Publiku.com
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mashkulli ideal që sot kërkojnë femrat Empty Re: Mashkulli ideal që sot kërkojnë femrat

Mesazh nga Vizitor prej Sun Sep 04, 2011 2:08 pm

Une do doja te gjate
MuskuLoz
Zeshkan
Dhe te jete i sinqert Very Happy

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mashkulli ideal që sot kërkojnë femrat Empty Re: Mashkulli ideal që sot kërkojnë femrat

Mesazh nga Master prej Mon Sep 05, 2011 5:40 am

nje bjonde qe kerkon nje zeshkan ppuupu:P


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Mashkulli ideal që sot kërkojnë femrat Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mashkulli ideal që sot kërkojnë femrat Empty Re: Mashkulli ideal që sot kërkojnë femrat

Mesazh nga Vizitor prej Tue Sep 06, 2011 11:54 am

Une jam bionde,,e ti zeshkan Mashkulli ideal që sot kërkojnë femrat 4080940201

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mashkulli ideal që sot kërkojnë femrat Empty Re: Mashkulli ideal që sot kërkojnë femrat

Mesazh nga KITTY prej Mon Sep 12, 2011 7:49 am

un do e doja te gjate
trup normal, as sh i shendosh as sh i dobet
brun me sy jehsil
besnik,i sinqert dhe me humor..Very Happy
te interesuartit te kontaktojn ne forum...lol
KITTY
KITTY
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 763
Reputation : 7
Join date : 28/07/2011
Age : 27

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mashkulli ideal që sot kërkojnë femrat Empty Re: Mashkulli ideal që sot kërkojnë femrat

Mesazh nga Master prej Mon Sep 12, 2011 8:53 am

ncuq un si plotesoj...por i tejkaloj :p keshtu qe un zbej


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Mashkulli ideal që sot kërkojnë femrat Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mashkulli ideal që sot kërkojnë femrat Empty Re: Mashkulli ideal që sot kërkojnë femrat

Mesazh nga KITTY prej Mon Sep 12, 2011 10:15 am

meqe ti i tejkalonke i bie qe ajo sben jam un..:p
KITTY
KITTY
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 763
Reputation : 7
Join date : 28/07/2011
Age : 27

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mashkulli ideal që sot kërkojnë femrat Empty Re: Mashkulli ideal që sot kërkojnë femrat

Mesazh nga VLoNjate prej Tue Nov 08, 2011 4:53 pm

mashkulli ideal........nuk egziston : (


ןค๓ ﻮ๏ς ๓є tคкtเк ๔๏ ๒єן รเ tђє๓ ยภє ๔ђє קเк
VLoNjate
VLoNjate
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 518
Reputation : 3
Join date : 05/11/2011

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mashkulli ideal që sot kërkojnë femrat Empty Re: Mashkulli ideal që sot kërkojnë femrat

Mesazh nga merimeri prej Thu Mar 29, 2012 6:10 pm

as qe egziston mashkulli ideal

merimeri
Anetare i Ri
Anetare i Ri

Numri i postimeve : 2
Reputation : 0
Join date : 29/03/2012
Age : 35

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mashkulli ideal që sot kërkojnë femrat Empty Re: Mashkulli ideal që sot kërkojnë femrat

Mesazh nga Master prej Thu Mar 29, 2012 7:47 pm

Pse femra ideale egziston


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Mashkulli ideal që sot kërkojnë femrat Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mashkulli ideal që sot kërkojnë femrat Empty Re: Mashkulli ideal që sot kërkojnë femrat

Mesazh nga Anakonda prej Sat Apr 07, 2012 6:11 am

pallavra,un se du kshu
Brun,bardhosh 1.78-180cm,te sinqerte,,,,,,,,simpatik.
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 24
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mashkulli ideal që sot kërkojnë femrat Empty Re: Mashkulli ideal që sot kërkojnë femrat

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi