Programe Forum - Welcome
10 Keshilla per bashkshorten muslimane People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.


10 Keshilla per bashkshorten muslimane

Shko poshtë

10 Keshilla per bashkshorten muslimane Empty 10 Keshilla per bashkshorten muslimane

Mesazh nga Master prej Wed Jun 13, 2012 9:03 pm

10 Keshilla per bashkshorten muslimane Muhammadi_flower_by_islamicwallpers-300x187
1-Ndero dhe respekto prinderit e tij dhe mos bej dallim mes atyre dhe prinderve te tuaj sepse ata te kane dhene ty dhuraten e tyre me te shtrenjte “BASHKESHORTIN TEND”
2- Prite mire familjen e tij me fjale te embla e bujari e duke i dhene edhe dhurata me raste te vecanta,nxite edhe burrin tend ti vizitoj te afermit e tij edhe nese ai nuk interesohet shume.
3- Kujdesu per te ftuarit e tij dhe mos e bej zakon refuzimin e tyre por perpiqu te sillesh mire e ti nderosh e respektosh sa te keshe mundesi,pregatiti ushqim te mir e te shijshem sepse kjo pa diskutim do ta gezonte bashkeshortin tend.
4- Bej qe shtepija jote te jete e gateshme per te pritur mysafir ne cdo moment dhe ore te dites.
5-Kujdesu per dokumentat e tij dhe ruaji ato dhe kurr mos kontrollo ne gjerat e tij edhe nese ai te lejon sepse keshtu e ule veten tende para tij.
6- Nese bashkeshorti yt eshte i merzitur mos prit te ta thote ai por tregohu e vemendshem dhe kuptoje vete perpiqu pastaj qe ta qetesosh me fjale te embla e duke i kujtuar shpesh se nuk ja vlen te merzitesh per gjera te kesaj bote kalimtare.
7- Beje qe bashkeshorti yt vjen i pari per ty dhe kerkesat e tij jane ne plan te par per ty sado e ngarkuar me pun te jeshe.
8- Bej qe bashkeshorti yt te ndjeje se ti kujdesesh per veten tende e nuk e le ate pas dore edhe nese diten e ke te zene me pune,ti kujdesesh sepse e ben per te qe te shikoj tek ty gjithmon bukuri e te nuhase tek ty gjithmon arome te mir,keshtu pa diskutim ja fiton zemren burrit tend.
9- Kujdesu per sekretet e familjes tende dhe asnjehere mos i nxirr ato jasht dyereve te shtepise.
10- Kije parasysh oj bashkeshorte muslimane se asnjehere e ne as nje rast nuk duhet ta krahasosh bashkeshortin tend me te tjeret por kujtoi gjithmone cilesite e mira qe ai ka por edhe nese ben ndonje gabim mos harro se jemi njerez gabimtar dhe se edhe ti vete i ben shpesh ato.dije se bashkeshorti yt eshe per ty me i miri ne bot aq sa edhe Allahu vetem ty te beri me te mir per te dhe ate e beri me te mirin per ty duke ju bashkuar se bashku,ti ate ke hak dhe ai ty te ka hak.


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

10 Keshilla per bashkshorten muslimane Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

10 Keshilla per bashkshorten muslimane Empty Re: 10 Keshilla per bashkshorten muslimane

Mesazh nga Anakonda prej Tue Jun 19, 2012 5:31 am

interesante;po ce do se i zbatojn vetem ato gra myslimane qe jan te mbuluara;jo ato gra myslimane qe jane moderne..
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 24
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi