Programe Forum - Welcome
Probleme ne cift kur ne mes eshte vjehrra. People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.


Probleme ne cift kur ne mes eshte vjehrra.

Shko poshtë

Probleme ne cift kur ne mes eshte vjehrra. Empty Probleme ne cift kur ne mes eshte vjehrra.

Mesazh nga Anakonda prej Wed Jun 20, 2012 5:41 am

Nëse i dashuri apo burri juaj lejon disa ndërhyrje në fshehtësinë apo intimitetin tuaj nga nëna e tij sigurisht që nuk do të mbështes në ndonjë debat të hapur.Ai është i adhurueshëm; i kudogjendshëm, i sjellshëm dhe pansionant. Me të vetmin defekt; mamanë. E keni parasysh filmin ku interpreton aktorja Xhenifer Lopez, “Vjehrra ime, përbindësh”.? Eh, vjehrra juaj ju duket edhe më e keqe… Ju sapo keni filluar jetën tuaj së bashku në një shtëpi të rinovuar me shumë dashuri dhe ajo asnjëherë nuk humbet ndonjë mundësi për tu thënë se keni bërë një zgjidhej të keqe për sa i përket kuzhinës, banjës, qilimave, abazhurëve veçanërisht perdet… Dhe tani frika juaj më e madhe e juaja është se mos ai, bashkëshorti influencohet prej saj me virusin “H1N1”: sigurisht nuk i bën mirë shëndetit tuaj, është e qartë se as mendjes suaj, por sepse kjo do të thotë se ajo do të transferohet në shtëpinë tuaj dhe do të ofroj kujdes të dashur për të “vegjlit” e saj. Thjesht, me pak fjalë nuk do të pranojë se nuk është më e vetmja grua në jetën e birit të saj: Shumë nga ju do të buzëqeshin kur t’i lexojnë këto fjalë legjendë, por për fat të keq vjehrrat – nepërka, ekzistojnë. Si ta përballoni? Para së gjithash mos u angazhoni si ndonjë në betejë të vërtetë: do të dilnit me humbje. Nëse i dashuri apo burri juaj lejon disa ndërhyrje në fshehtësinë apo intimitetin tuaj nga nëna e tij sigurisht që nuk do të mbështes në ndonjë debat të hapur. Duroni dhe përpiquni të mos ju gjejë në shtëpi, kur e dini që ajo do të kalojë andej nga ju, mund të jetë një zgjidhje, megjithëse jo në afatgjatë. Ndaloni një moment dhe reflektoni; a jemi me të vërtet të bindur se problemi i vërtetë është prej vjehrrës, ose më mirë të një mashkulli që ka mbetur 14 vjeç dhe që nuk mund të mbrojë privatësinë e familjes
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 24
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi