Programe Forum - Welcome
Përmirësojeni seksin me joga People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Përmirësojeni seksin me joga

Shko poshtë

Përmirësojeni seksin me joga Empty Përmirësojeni seksin me joga

Mesazh nga Master prej Sat Jun 23, 2012 8:31 pm

Përmirësojeni seksin me joga F.0623010424707_m
Problemet në seks më së shpeshti janë pasojë e stresit, pamundësisë për relaksim, por edhe arritjes së kënaqësisë në momentet intime.
Ndërsa sapo trupi të relaksohet, gjaku fillon të rrjedhë lirshëm nëpër arterie dhe qarkullon deri në gjenitale. Organet seksuale në këtë mënyrë pranojnë më shumë gjak që për meshkujt do të thotë ereksion më i mirë dhe më i gjatë, ndërsa për femrat ndjeshmëri e shtuar e klitorisit.

Joga përveç që njeriut i jep fleksibilitet dhe muskuj bukur të ndërtuar- si edhe përparësi të ndryshme fizike dhe psikike- në radhë të parë shërben për çlirimin nga stresi. Duke e praktikuar jogën, në trup shtohet sensualiteti, vetëbesimi dhe energjia. Ata të cilët e praktikojnë jogën janë më të hapur dhe më intimë me partnerët dhe kanë orgazma më të mira, pjesërisht edhe për shkak të pozitës.

Disa nga pozitat më të preferuara për qarkullimin e gjakut janë ‘Upavistha Konasana’ dhe ‘Baddha Konasana’.

Rekomandohet edhe kombinimi i 12 pozitave të ndryshme që quhet ‘Surya Namaskar’, përmes të cilave mund t’i tendosni nervat në pjesën e pelvikut, gjë që është shumë e rëndësishme për seksualitet. Po ashtu, stimulohen hormonet seksuale, zvogëlohet kortizoli (hormoni i stresit) dhe vjen deri te baraspesha seksuale.

Prandaj provojeni jogën, sepse sjell vetëm dobi. /Telegrafi/


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Përmirësojeni seksin me joga Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Përmirësojeni seksin me joga Empty Re: Përmirësojeni seksin me joga

Mesazh nga SunShiNe prej Sat Jun 23, 2012 8:36 pm

eh crack si gjithmon ti me kto tema Razz


Duke u perpjekur per te qen e sjellshem me te tjeret shpesh e gjej veten , me shpirtin plot shirita, nuk ka rendesi . Truri im mbyllet... degjoj,pergjigjem, dhe te tjeret jane teper memec per te kuptuar qe une nuk jam ...!
SunShiNe
SunShiNe
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 642
Reputation : 25
Join date : 14/04/2012

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi