Programe Forum - Welcome
Hap 2 msn ne nje kohe pa program People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hap 2 msn ne nje kohe pa program

Shko poshtë

Hap 2 msn ne nje kohe pa program Empty Hap 2 msn ne nje kohe pa program

Mesazh nga Master prej Mon Aug 12, 2013 1:24 pm

Mënyra që përdora vet ishte pa instaluar ndonjë program si Multi Msn apo Msn Poligamy po me këtë modifikim rregjistri:


Citim:
The support for multi-WLM is not enabled by default, but can be easily turned on and enable with registry hack.

Run Registry Editor (regedit).
Navigate to the following registry key:
KEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows Live\Messenge

For 64-bit (x64) OS, go to following registry branch instead:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Wow6432Node\Microsoft\ Windows Live\Messenger

In the right pane, right click on any blank space, select New on context menu, and then click on DWORD (32-bit) Value.
Name the new registry value entry as MultipleInstances.
Modify the MultipleInstances and set its value data as 1.
Start as many Windows Live Messenger windows as you want from Start Menu.


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

[Only admins are allowed to see this image]
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi