Programe Forum - Welcome
Poezi dashurie People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Poezi dashurie

Faqja 1 e 4 1, 2, 3, 4  Next

Shko poshtë

Poezi dashurie Empty Poezi dashurie

Mesazh nga Master prej Tue Jun 21, 2011 9:47 pm

Ketu postoni te gjith poezite tuaja ne lidhje me dashurine
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi dashurie Empty Re: Poezi dashurie

Mesazh nga Njera prej Fri Jul 01, 2011 9:54 pm

Buzqeshja jote me thot te dua..
Shikimi yt me tregon se smun pa mua..
Si qershi ishin buzet e tua..
i prita e i prita qe tme puthin mua..
Ti me bere Zemren shkrum..
Dua qe tme thuash Te Dua shum..
Ne boten te humber dhe pa shpres..
Sa shum deshta qe te vdes..
Kur e qeta ENJGULIN qe e kerkova..
Vdekjen me nje her e harrova..
Perqafimi yt me jep ngrohtesi..
Tash pe sho qe esht dashuri..
Vetem nje nga mendja sme hiqet..
Zemra jote per mu a po diqet?
Qfar mendim ke per mua?
Shka ndjen ti me te vertet per mua?
Dua qe tma tregojsh te verteten..
Pe shoh se pa ty nuk mund ta jetoj jeten..
Pa syt e buzet e tua jam e humber..
Kjo dashuria jon esht shum e bukur..
Dashuria jon duk dua qe te shuhet..
Kur nuk do te na humbet..!!

tetovari,tk :oops:
Njera
Njera
Anetare i Ri
Anetare i Ri

Numri i postimeve : 32
Reputation : 0
Join date : 26/06/2011
Location : Greece

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi dashurie Empty Re: Poezi dashurie

Mesazh nga Master prej Wed Jul 13, 2011 7:27 pm

Erresir gjithkund erresir dhe heshtje monotone i friksohem zbraztires e cila flijon zemeren time ajo lindi ku linde edhe ti i jep vetes shpres se me don por ti nuk je askund ti je zdhukur nga jeta ime duke len pas gjurm te zbehta te dashuris se kaluar une per ty mbeta vetem nje voglushe qe dikur te vinte keq ndersa tash jo i jepa vetes shpres se me don por ti nuk je askund ti je zhdukur nga jeta ime duke len pas zhurm te zbehta te dashuris se kaluar I VETMI DJAL ME SY E BUZQESHJE TE BUKUR JE TI PER MUAA
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi dashurie Empty Re: Poezi dashurie

Mesazh nga Master prej Wed Jul 13, 2011 7:28 pm

Kur te shkosh te flesh
deren mos e mbyll
do te vi te puthi
per nje nat e mir
mos bjer ne mes te
shtratin kujto se te dua
por bjer ne skaj me
ler vend dhe mua
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi dashurie Empty Re: Poezi dashurie

Mesazh nga Master prej Wed Jul 13, 2011 7:28 pm

Kur zoti tha: te bashkohen 2 zemra,un e ti ram brenda.
Kur zoti tha: qe dikush ti ruaji ne te 2 na ndau nje i huaji.
Kue zoti tha: qe dikush ti vrase, ne te 2 u dashuruam ne parajse
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi dashurie Empty Re: Poezi dashurie

Mesazh nga Master prej Wed Jul 13, 2011 7:29 pm

PËR ATË… QË SOT GJENDËT NË VARR…

E heshtur në cepin e dhomës,
me një bllokë të vogël në duar,
çëndronte e ndrojtur pa fjalë,
kjo zemra ime e lënduar…!

Dhe bllokun e hapë më ngadalë,
diçka kërkoj pakuptim,
më duket se ti je aty
dhe unë të flas shpirti im… !

Por ti papritur më zhdukesh
dhe as përgjigje nuk më kthen,
dhe unë kaloj faqen tjetër
ndoshta aty do të të gjejë!

Aty lexoj dy fjalë…
dhe lotët dot si mbledh,
të them TË DUA shumë,
të them ktheu në jetë!

Dikur aty diçka
më kishe shkruar ti,
tani unë bashkë me dhembjen
e mbaj thellë në gji!

E mbaj aq pranë me zemrën
shtrënguar thellë në shpirtë,
se ty dua të të kthej
në jetë, në jetë sërish!

Se ti ike pa folur me mua
dhe fjalën e fundit nuk ma the, pse s’e di,
ti veç ma shkruajte “TË DUA”
dhe ike u largove përgjithnji!

Përse nuk durove derisa të vija
që puthjen time ta merrje,
të ta thosha atë që kurrë nuk ta tashë,
kur kokën në mua mbështesje?!

Përse jo nuk prite
të të shihja edhe njëherë,
kur më dhembje më buzëqeshe,
më kujtove atë pranverë?!

Përse kjo jetë është kaq e padrejtë,
ty të mori kaq larg nga unë,
përse nuk na bashkonë përsëri,
të na bën të gëzuar?!

Po ti a më mbanë mend mua
apo ndoshta me engjuj ke rën në dashuri,
ndoshta dhe unë do të bëhem engjull së shpejti,
që ti të më duash përsëri?!

Të lutem më ndihmo të vijë edhe unë atje,
mos më lerë të vuaj ç’do ditë e natë,
se kam një kohë të gjatë që pres
në krahët e tu të jam prapë !

Nuk mundem nga kjo jetë të ngre kokën,
e vetmuar pa ty në ç’do anë,
nuk mundem jo më të dashuroj,
jo, më zemër për dashuri nuk kam.

Të lutem më dërgo një shenjë,
një ëndërr, një lule më dërgo,
nga ato që unë t’i sillja pranë
dhe ti me thoshe mos më lëndo!

Përse ike kaq larg nga unë,
jo më as lule s’të sjell dot,
tani unë dua të jam më ty
se për mua pa ty kjo jetë është e kotë!

Ç’do ëndërr të thërras më merr,
në shpirtin tënd më shtrëngo,
dua të jam edhe unë engjull
në krahët e tu të fluturoj!

Kur pranë teje qëndroj e heshtur
dhe dridhem kur më prek ngadalë,
mendoj se mbrenda teje ka diçka
dhe ti më thua me zemër, e jo me fjalë!

Diçka që më bën të ndihem si engjull
dhe hap krahët drejtë teje fluturoj,
ti më shtrëngon aq fortë pranë vetës
dhe ngadalë pëshpëris “Të Dashuroj”

Zot të lutem kthema përsëri atë që dikur ma more,
mos më le të vuaj kaq shumë për të,
se më s’po mund të duroj dot,
e pamundur ta harroj,
kur sytë e mi për atë pikojnë vetëm lotë,
kthema të lutëm sepse e dua gjithmonë, gjithnjë?!

O Zot a më dëgjon vallë,
ktheje edhe njëherë në ketë jetë,
a më sheh mua , a e sheh zemrën time duke u kallë,
o Zot ma kthe vetëm edhe njëherë atë shpirtë,
nga ajo ditë që e more dhe më le pa të,
unë mbeta LOTI_DASHURISË…?!!!
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi dashurie Empty Re: Poezi dashurie

Mesazh nga Master prej Wed Jul 13, 2011 7:32 pm

Dikur
Afer teje kur isha
Embelsine e buzeve shijoja
Qartesin e syve shihja
Shushurimen tingelluese te flokeve ndjeja
Larg teje sot ndjej vetmine
Era buzet mi shkrumon
Shpirti ska sgjen qetesi
E fresket eshte puthja
Kujtimi per ty…

Nese ka det ne Gjithesi
Qe kurr s’i dihet jo thellesia
Ajo e ka emrin Dashuri!
dhe matet vetem nga Poezija

Dashuria Eshte Loje Fati
Qe Ka Brenda Zenka Inati
Dashuria Eshte Bixhoz
Qe Te Ben Gjithmone Xheloz
Dashuria Eshte Shah
Qe Nuk Ka Aspak Shaka
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi dashurie Empty Re: Poezi dashurie

Mesazh nga Master prej Wed Jul 13, 2011 7:32 pm

Dashuria… eshte jete, shijoje
Dashuria… eshte enderr, endrroje
Dashuria… eshte e bukur, adhuroje
Dashuria… eshte dhimbje, sheroje
Dashuria… eshte tradheti, mesohu me ta
Dashuria… eshte detyre, plotesoje
Dashuria… eshte pasuri, ruaje
Dashuria… eshte loje, luaje
Dashuria… eshte mister, zbuloje
Dashuria… eshte fat, perfitoje
Dashuria… eshte avanture, kujdes
Dashuria… eshte luft, mesohu edhe me te
Por dashuria… eshte dashuri, lufto per te!!
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi dashurie Empty Re: Poezi dashurie

Mesazh nga Master prej Wed Jul 13, 2011 7:33 pm

Nese e don bukurin ateher mos me duaje mua, sepse ka te tjera
qe jan me te bukura se une.
Nese e don menqurin, ateher mos me duaje mua, sespe ka te tjera
qe jan me te menqura se une.
Nese e don pasurin, ateher mos me duaje mua, sepse ka te tjera
qe jan me te pasura se une.
Por nese e don dashurin, ateher duam vetem mua
sepse nuk ka asnje tjeter qe te dashuron me shume se une.
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi dashurie Empty Re: Poezi dashurie

Mesazh nga Master prej Wed Jul 13, 2011 7:33 pm

E DUA…
MOS I THUAJ ASNJERIUT QE TE THASHE TE DUA
POR THUAJ ZEMRES TE ME DOJE DHE AJO MUA.
TE DUA NE MENGJES TE DUA NE DARKE,
DO TE DOJA TE TE PUTHJA POR…..
TE KAM SHUM LARG…..

SONTE NE ENDERR ME PRIT SE DO TE VIJ
POR MOS U TREMB FLI PERSERI.
NUK DO TE TROKAS NE DERE
E AS NUK DO TE ZGJOJ
POR DO TE TE PUTH LEHTE
E PRAP DO TE SHKOJ
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi dashurie Empty Re: Poezi dashurie

Mesazh nga Master prej Sat Jul 23, 2011 2:25 pm

Pritja
Edhe nje nat ne pritje po mbaron
Dita e re ne pritje po fillon
Edhe sa net te tjera do te mbarojn
Sa dit te tjera ne pritje do fillojn

Ah sa me ka marr malli shum po me mungon
Po me mungon gjithqka qe te perket ty
Aroma jote syt e zi

Vetem fjalen pritje sa e urrej si erdhi kjo dit qe ta perjetoj
Kjo zemer e shkret sa shum esht lendu
Sepse pritja me rrjet e ka rrethu

Athu dovjen ajo dit ket rrjet ta shkepus te lirohem nga aty
Dhe te hidhem ne krahet e tu
Nuk e di kjo zemer sa ka me duru ket rrjet qe e ka roberu
Po ta jap fjalen qe do jem e fort se per ty bej gjithqka ne ket bot
se pa ty nuk jetoj as nje sekond
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi dashurie Empty Re: Poezi dashurie

Mesazh nga KITTY prej Thu Jul 28, 2011 11:20 pm

Jam ulur prane dritares dhe po mendoj....i drejtoj vetes kaq shume pytje dhe asjera prej tyre nuk merr pergjigje...sa veshtire qenka te jetosh e rrethuar nga nnjerezit dhe te ndihesh serish vetem...asnjeri prej tyre se kupton se cfare ndej un..se cfare dua un..asnjeri nuk e kupton se kam nevoje per dike qe tme shohe ne sy dhe tme pyese:"cfare po ndodh me ty valle?"... dhe padashur drejtoj syte drejt qiellit...edhe ai sonte ndiheshka vetem...ai sonte jeton pa yje e tij ashtu sikurse un pa "yllin" tim...siduket vorbulla e trishtimit po perpin momentet me te bukura te jetes...nje trsihtim qe te ben te ndihesh bosh....nje qetesi qe vret.....te gjithe po flene sepse mesnata ka arritur dhe vetem mendimet e mia bejn "feste " ne koken time...sa veshtre te jetosh keshtu..;sa veshtire te jetosh duke kujtuar te shkuaren dhe gabimet e tua....e di..koha ka kaluar por kujtimet lendojn...te bejn te ndihesh keq..dhe padashur rreshqet nje lot duke te bere te ndihesh fajtore per gjerat qe kane nodhur dhe pse e di mire qe skishe faj....i vetmi faj ishte se dhash dashuri pa fund dhe u shprebleva ne menyren me te ulet te mundeshme...sa gabime kam bere....sa gjera kam humbur ne jete...dhe per nje moment mendoj se te jetoj sdo kishte me vlera..ndjej nje zbrazeti qe se di si mund ta mbush...ndjej se skam me arsye per te jetuar....eshte e veshtire por un dua te nis nje jete te re..nje jete larg se shkuares..larg kujtimeve dhe gabimeve...sepse e di qe pas asaj qe kam kaluar kam akoma forca per te ecur perpara...kam akoma dashuri per te dhene per njerez qe me te vertet kane vlera dhe dine te te vleresojn...
KITTY
KITTY
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 763
Reputation : 7
Join date : 28/07/2011
Age : 28

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi dashurie Empty Re: Poezi dashurie

Mesazh nga Master prej Thu Sep 01, 2011 5:18 pm

SIkuR te EkZiStOnTe VeRtEt Nje VeNd I Tille...eh

Do doja te jetoja diku jashte botes se pafund...atje ku realiteti e endrra behen nji,aty ku dashuria nuk njeh kufi,aty ku falet cdo gabim aty ku zemra nuk njeh hidherim,aty ku zemrat bashkohen ne nji aty ku une e ti do njihnim vec gezim,lumturi e dashuri sepse pikerisht aty une mund te lija menjeane krenarine...


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Poezi dashurie Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi dashurie Empty Re: Poezi dashurie

Mesazh nga Master prej Thu Sep 01, 2011 5:19 pm

NdoShtA DuHeT...!!!

Mirë...Ok Jam ...Qe SoT e TuTJe BeTohem qe do NdryshoJ ...Do MendoJ Ndryshe & Do SiLLem Ndryshe ... Do Marr ATe RoLiN e 'Keq' Ne JeTe...NdoshTa KeshTu Duhet Te Jemm Per Te Mos 'VuaJTur'...


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Poezi dashurie Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi dashurie Empty Re: Poezi dashurie

Mesazh nga Master prej Thu Sep 01, 2011 5:19 pm

MoS NdoShtA???!!!

Nese nuk te kam bere sms apo telefonat nuk do te thote qe ste kam menduar apo skam patur deshire,thejsht sepse nuk dua te tbesdis apo te te shqetsoj se ndoshta...eh ndoshta une thjesht jam i tepert ne jeten tende...


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Poezi dashurie Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi dashurie Empty Re: Poezi dashurie

Mesazh nga Master prej Wed Feb 01, 2012 7:15 pm

Thirre emrin tim kur,etje ti te kesh do te dergoj lotet e mi qe lageshti ne buze te ndjesh ♥ ♥


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Poezi dashurie Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi dashurie Empty Re: Poezi dashurie

Mesazh nga Master prej Wed Feb 01, 2012 7:16 pm

‎"LOTËT E SHPIRTIT TIM"

E përlotur e fyer me zemrën e coptuar
dashuri e pastër
sonte për ty vuaj!
Krenari e shqyer shpirt i sakatuar
loti s'do pushoj
me vite - me muaj!


Lotët që unë i derdha, ty në shpirt s'të kanë prekur
vaji i shpirtit tim
për ty është një lojë
lulët mbi zemrën time të fyer të vdekur
ikja e pakthim
më vrau më thërmojë!.


Hapu o varri im i ndjenjave të mia
digju shpirti im
flakëve të dashurisë
ai kurrë s'më ka dashtë, e mua po më vret vetmia
zemrën ma mbuloi
hiri i padrejtësisë!


Shkretëtirë e pafund, pa ty më duket jeta
çofsh i lumtur ti
mbi vajin e shpirtit tim
plagë e zemrës time, duke qarë unë mbeta
vdekja m'u afrua
jeta s'ka kuptim!?


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Poezi dashurie Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi dashurie Empty Re: Poezi dashurie

Mesazh nga Master prej Wed Feb 01, 2012 7:18 pm

Ne klas hyri profesori, Hapi canten me nxitim,,,
Nxori fletet pa pertim,
Tha se sot kemi provim.
..........................
Vajza brune e trishtuar,
Ate dit skishte mesuar,
Djali anash kur e pa,
Nxori kopjen e ja dha.
....................
Vajza brune e gezuar,
Hapi fleten me gezim,
Por mbi te pa te shkruar,

“SA TE DUA SHPIRTI IM”


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Poezi dashurie Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi dashurie Empty Re: Poezi dashurie

Mesazh nga Master prej Wed Feb 01, 2012 7:24 pm

Fillimisht Pavarsisht Ose Paralelisht Kjo Qe Po Te Them Natyrisht Nuk Eshte Gabimisht. E Kam Seriozisht, Por Fatmirsisht Dhe Fatkeqesisht Njekohesisht, Kjo Ndodh Simetrikisht Dhe Rastesisht Ndoshta Ndodh Politikisht Dhe Qellimisht Sdi Ca Te Them. Po Te Shkruaj Pambarimisht Dhe Pafundesisht Deshperimisht Ndersa Ti Ne Keto Momente Po Thua : Ky Seshte Mire Menderisht..... :) :)


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Poezi dashurie Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi dashurie Empty Re: Poezi dashurie

Mesazh nga stv2008 prej Fri Apr 13, 2012 4:58 pm

NATEN TEK FLIJA ME THA SHPIRTI PI
NE GJUME DHE NE VARR NUK KA LUMTURI
NGREHU SA RRON ZBRAZ KUPA PUTH CUPA
KE SHEKUJ TE FLESH NE QETESI Question

I MADHI OMER KAIAMI

EH DASHNIJA DASHNIJA EJ TJU THEEM NJE GJE SE SI ESHTE DASHNIJA SE NDOFTA NUK E DINI HI HI HI HI
E DINI SI OSHT SI PUNA E EEEEEEEE HO A KENI HONGER NOJ HERE HALLV PO ME SHUME SHIQER AMO PO SI MER JAHU I THOTE SHAQIR AGA JO VALLHI KANJI HERE PER BEROMLLIK O QAZIMO JA KTHE VATHI
SHAQIRI - AKA MUR GJO VESH ZOTNIA TATE PER GOCEN E VATHIT E ,PSE MRE CA KA BO VAKI ? JA KTHE QAZIMI ,HIKU ME NE MAL KE PARTIZONT KA PRE FLOKT ENE KUSHEDI SE CEREBO ANEJ ME PARTIZONT;VATHI SHAQIR AGA PESHOI MIR ATO LLAFE QE QIT PRI GOJE SE NUK JON LLAFE PER TU THON KTU ATO;GOCA IME DESH ME DAL PARTIZONE ENE DUL CERE DO TINA HO HO MER JAHU NE TINA UUUU JA THASH QAZIM BEUT QE TA MORI VESH PERNEJ ,QAZIM BEU SKA PSE TA MORI VESH AT PUNE GOCA IME DESH ME DAL PARTIZONE E NE DUL HO CERE DO TI
SHAQIR AGA MO MIR NA THUJ PSE NA PRUNE KTU KE QAZIM BEU TINA SE SA PER GOCEN TEME MOS MA ZE ME GOJ SE VALLAHI BILAHI E LASH NOMIN M TIRON SONE
A MURE VESH MER HAJVON


Poezi dashurie Rmjllujpg
Poezi dashurie 2uz7cp0Poezi dashurie 2uz7cp0Poezi dashurie 2hwhe1_thjpgPoezi dashurie 2uz7cp0Poezi dashurie 2uz7cp0
stv2008
stv2008
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 498
Reputation : 12
Join date : 15/07/2011
Location : DEUTSCHLAND

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi dashurie Empty Re: Poezi dashurie

Mesazh nga Anakonda prej Sat Apr 14, 2012 4:30 am

,Ne klas hyri profesori me nxitim,
nxirrni nga nje flete perpara se keni provim.
Vajza brune e trishtuar,
se asgje nuk kishte mesuar.
Djali vajzen kur e pa,
beri kopjen dhe ia dha.
Vajza brune e trishtuar ate dite asgje s'kishte mesuar,
hapi kopjen me nxitim,
e kur pa c'fare ishte shkruar:-
"Te dua shume shpirti im".
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 25
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi dashurie Empty Re: Poezi dashurie

Mesazh nga Anakonda prej Sat Apr 14, 2012 4:32 am

Une dhe ajo(dy kusherira)
qe shum nete i kalonim me te gdhira
Un qe them c'do te vertete
ndersa ajo genjente ne kete jete
As vete pa e kuptuar
rastesisht ne rruget e jetes e gjeta veten te dashuruar
Cunin qe doja ishte bukurosh
zemra e tij mizore fare bosh
Per te enderroja
per te mendoja
krijoja iluzione
madje shum here perjetoja halucinacione
Un i thash te verteten ne sy
e thoja me mendje:-Un te dua ty
Por me zgjuarsine e tij,
ai nuk e mendonte
se cila te dashuronte
apo kush nga ne po te mashtronte
Valle a s'te pelqeu fjala te dua?
qe nuk me zgjodhe mua.
Ajo na mashtroi qe te dy,
por fatit nuk i mbijetuam,
perhere te fundit nj/tj shikuam.
dhe fjalen urrejtje degjuam.
Nje dite do ta marresh vesh te verteten,
kur te te thone:-Kjo per ty dikur jepte jeten.
Do gezohesh e ne qiell do te fluturosh
jo zotrote ti do gabosh.
Sot ka ndryshu moti
c'ka i ben nje goce sot ta kthen zoti.
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 25
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi dashurie Empty Re: Poezi dashurie

Mesazh nga Anakonda prej Sat Apr 14, 2012 4:38 am

Te kujtoj ne mbremje........te kujtoj ne mengjes,
e di qe sdo te kthehesh,
por kam shum shpres.
Te kujtoj ne vetmi,
te kujtoj ne shoqeri,
te kujtoj kur thoje"Per mua je ti"
Te kujtoj te qeshur,syte e tu shkelqenin,
me nje shikim te rrembenin.
Te kujtoj tani,
e gjithmon do te te kujtoj,
edhe kur dashuria jon do te mbaroj.
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 25
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi dashurie Empty Re: Poezi dashurie

Mesazh nga Master prej Sat Apr 14, 2012 1:09 pm

U ndane rruget tona
ne oret e vona
kur ti me the mua
kaloi tash e jona …

u ndane rruget tona
per jete e per mot
dyshoj se ti kurr
sbesove ne zot…

ku je tani valle?
qe mua me le me malle
digjet zemra ime
se ti e ke kalle

po mendoj si ne enderr
si me thua lamtumire
lamtumiren e fundit
ne qastin e veshtire

ska me kurr per mua
as gezim as lumturi
vetem nje enderr te gjate
qe quhet vetmi…

koha e gjate kalon
nje shekull si nje dite
e une qendroj ne kujtime
sdi qka jam tu prite…!

qka paska qene kjo jete
thjeshte jo e vertete…
qe me solli dhimbje
ne zemren e shkrete…

shum te kam besuar
shum te kam nderuar
por mbi te gjitha….
shum te kam dashuruar..

tash me nuk me shkruan
as une me ste shkruaj
por kjo sdo te thote
se per ty me nuk vuaj…

jeta po vazhdon perseri
e une po vuaj e qaj per ty
por kush spo e kupton perse..
po me rrjedh loti ne sy

dije se kjo jete pa ty
per mua qenka e kote
dhe spaska aspak kuptim
te jetoj pa ty ne kete bote

per fund te pershendes
kudo qe te jesh
edhe pse sje me mua
ne qdo hap afer do me kesh…

laj syte e tu me lotet e mi
dhe mos harro,per ty mbaj zi.


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Poezi dashurie Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi dashurie Empty Re: Poezi dashurie

Mesazh nga Master prej Sat Apr 14, 2012 1:10 pm

Nje dite kur do zgjohesh
Mos laj syte me lot
Dikush do te tregoj
Se nuk jam me ne kete bo Ne kalendarin tim
Veq dy data jane
Njena kur u pame
E tjetra kur u ndame

E di vendin ku banon.
E di mendjen Cka mendon.
I di rruget ti ka shkon.
Vetem nje nuk e di .
A me DASHURON!?


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Poezi dashurie Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi dashurie Empty Re: Poezi dashurie

Mesazh nga Master prej Sat Apr 14, 2012 1:10 pm

Me fal zemer se ndoshta
me fjalet emia te lendova,
me fal shpirt se ndoshta nga
dashuria te gjykova,me fal i
dashurse veq per ty un mund
te jetoi,me fal engjellushi
im se pa ty nuk dua te egzistoi.
Mos harro se vetem ty te deshta
ne ket bot,mos harro se per
tynuk mu ndalen lot…
mos harrose pa ty qdo gje
esht ekot,mos harro se te
dua ma shum se dje sot…
Me kujto edhe kur thojn
se nuk jam gjall,mos harro
se as guri skishte plas me par,
me thuaj nje her se kot nuk ishte
krejt ky vajtim,mos harro se ti
je i vetmja lumturi ne shpirtin
tim,mos lejoqe t’i behem dashuris
edhe nje viktim,me thuaj nje her se
me do sa te dua shpirti im,mos
mendo se edhe nese me ty nuk
jam,beso se vetem ty te dua
me zemer ta tham…


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Poezi dashurie Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi dashurie Empty Re: Poezi dashurie

Mesazh nga Master prej Sat Apr 14, 2012 1:11 pm

Te dua o jete
Gjaku im ka mbaruar,
frymemarrja ime ka ndaluar,
fjalet jane thare
syte veshtrojne te pikelluar,
per here te fundit ty per te takuar,
te pakten eja sot te une
te me varroses ti,
se shpirtin ma vrare
dhe zemra nuk rezistoi
dhimbjen shpirti zemres ja kaloi,
ti me vrave pa faj,
me dashurove pa kufi
me premtove se edhe e vdekur
ne vendin tim sdo vesh tjeter njeri…
Te dua o jete


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Poezi dashurie Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi dashurie Empty Re: Poezi dashurie

Mesazh nga Master prej Sat Apr 14, 2012 1:12 pm

Si do jete

Kur përher të parë do të dal para tij,
kur të shikoj ne sytë e tij të kaltërt,
kur ta ndjej buzqeshjen e tij në lëkurën time,
kur nuk do ta di se a kam të ftoht, apo djersitem

Si do të jet përqafimi i parë?

Kur të shkrihem në krahët e tij,
kur ngrohtësia e tij të ma rrethon zemrën,
kur të më merr afër vetes, vetëm lehtas,
kur fuqia e tij të më bëj të dobët.

Si do të jet puthja e parë?

Kur buzët e tij, lehtas do ti prekin të mijat,
kur ti mbylli syt, dhe vetëm atë ta ndjej,
kur puthja kurrë të mos mbaroj,
dhe unë të mos dua ti hap,
kur të jet si ëndërr,
si dielli natën dhe yjet ditën.

Si do të jet dashuria e tij?

Kur të më rrethon sikur se era e ngroht e verës,
kur tek ai do jem Grua e dashura, por edhe fëmij
kur trupat tanë të lidhen dhe të
bashkohen,
kur vetëm një të dëshiroj-të jem përgjithmon e tij.


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Poezi dashurie Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi dashurie Empty Re: Poezi dashurie

Mesazh nga Master prej Sat Apr 14, 2012 1:13 pm

Nese

Nese nje dite me thua shko!
Te lutem mos me kerko me kurr
Edhe une kam nje organ ne trup
Qe quhet zemer e jo gur

Nese don te me lendosh
Mos me kerko per jete!
E lenduar jam qe moti
Sherim nuk mundem me gjete

Nese loti me rrjedh mbi fytyre
Mos kerko t’ma largosh
U mesova te jetoj n’kete menyre
Nga sot je i lire te shkosh!

Nese kam gabuar me ty
Dua te kerkoj falje
Ne tunelin e erret qe u futa
Gjeta hyrje pa dalje!

Nga ti s’kerkova asgje
As ti mos kerko nga une
Plaga me plage nuk sherohet
Vetem zgjerohet me shum!!


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Poezi dashurie Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi dashurie Empty Re: Poezi dashurie

Mesazh nga Master prej Sat Apr 14, 2012 1:14 pm

Lamtumir mos thuaj
Lamtumire mos me thuaj
se me ty jam gjithmon
lamtumir kjo fjal te vret
te dua me thuaj
te puthe duart,syt ,e gjithe trupin
lamtumir kur mos thuaj se te kam jet
vetem te lutem kam nje AMANET
kur ne varre te me fusesh
mos thuaj vdiq perjet
po thuaj se eshte dashurie ime e vertet


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Poezi dashurie Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi dashurie Empty Re: Poezi dashurie

Mesazh nga Master prej Sat Apr 14, 2012 1:15 pm

Perseri ne vetmi
Per ty i shkrova gjithe keto poezi
Sepse mendja tek ty me rri
Sa here emrin tend une kujtoj
Nje buzeqeshje e dhuroj

Asnje nate gjumi nuk me ze
Mendoj perse jam e tille
Perse nuk mundem te fle
Arsyea eshte nuk te kam thene
“Naten e mire”

Une cdo nate peshperis
Naten e mire shpirt
Gjume te embel
Zoti te bekofte
Edhe ne mengjes te gezuar te te zgjofte

Drita e diellit kur shkelqen
Dashurine time per ty e perciell
Por tani as vete se di
Ne c’menyre te sillem me ty

Fjalet e tua
Nuk i dua
Sepse ato
Nuk jane per mua.


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Poezi dashurie Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi dashurie Empty Re: Poezi dashurie

Mesazh nga Master prej Sat Apr 14, 2012 1:15 pm

Per ate qe me vrau

E heshtur ri ne parmakun e dhomes time
me nje flete te bardhe e nje lapse
dua te shkruaj po lotet nuk me lene
dua te shkruaj po duart me dridhen

Filloj te shkruaj vargjet qe kam brenda ne gji
po ti pa pritur iken e me le ne vetmi
me leter e lapse ne dor cfar te shkruaj tani
te shkruaj se ti me vrrave,e po me vret perseri
Dikur vetem per ty shkruaja
lodhje nuk ndjeja kurre
dikure te kisha prane zemres te mbaja shtrenguar
por tani iki ike pa me thene asnje fjale pse,,,,,,o njeri
I mora te gjitha dhimjet qe ti mi shkaktove
i mbajta keto dhimje qe ti mos ti shikoje
se zemren time ti e coptezove
edhe ti nje jete me tjetren fillove
Filloj te mendoje po nuk di pse
nuk gjeje dote fjale te shkruaj
nuk di nga tja filloj e per ke te shkruaj
te shkruaj per ty apo per jeten e shkateruar

Se kjo jete nuk do te jete kurre me e mirre
te ndahemi se keshtu duhet e keshtu eshte
nuk di valle a do duroj kur ne rruge te shikoj
nuk di sa e forte do jem kur ti me tjetren ,,,,,,

Nese ka Zote ne kete bote pse me le te vuaj
pse valle nuk me degjone lutjet e mija
por me le qe lote te derdhe
pse o zote nuk me shpeton nga ky ferre?


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Poezi dashurie Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi dashurie Empty Re: Poezi dashurie

Mesazh nga Master prej Sat Apr 14, 2012 1:16 pm

Ti je
Je nje diell qe nxen vetem per mua
Je i vetmi njeri ne ket bot qe e dua
Ti je si era e leht qe trupin ma freskon
Ti je i vetmi qe shpirtin ma gezon
Ti je endra me e bukur qe kam par
Ti je dhurata nga zoti qe e kam mar
Ti je si hena ce ndriqon ne mbremje
Ti je i vetmi njeri qe e puth me endje
Ti je si pjest e trupit qe kam
Ti je i vetmi ne zemer qe e kam
Ti je si uji qe freskon trupin tim
Ti je ai qe e zhduk cdo pikellim
Ti je si zogu qe fluturon ne diell
Ti je si yjet qe shendrisin ne qiell
Ti je gjeja me e shtrenjt per mua
Ti je aj qe em ndjenja e dua
Ti je aj qe mbremjen ma ben dit
Ti je i vetmi qe shum e kam prit
Ti je qendrueshmeria e trupit tim
Ti e mbush plot drit shpirtin ti


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Poezi dashurie Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi dashurie Empty Re: Poezi dashurie

Mesazh nga Master prej Sat Apr 14, 2012 1:16 pm

Derisa isha i vetmuar

Derisa isha i vetmuar
me vuajtje e lot ne sy
te takova rastesisht
dhe krijova ndenja per ty.

Mirpo ne zemren tende
menjehere mu mbyll porta
kur veq ndenjat e mia
u bene shume te forta.

Skisha force qe te tregoj
dhe e mbajta ne fshehtesi
mendova se kjo do te hidheroj
dhe do te mbes prap me lot ne sy .

Te endrrova per cdo nate
cdo dite ne mendje ty te kisha
nata sme jepte qetesi
me mendime ne ty isha .

Ku je tani qe ste shoh
thua se nuk ka mundesi
nese kjo eshte e vertete
ok ok ska rendesi .

Vjen dita kur te shprehi ty
kete te mjere dashuri
mirpo qfare pergjigje marr
qe me le perjet me lot ne sy !


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Poezi dashurie Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi dashurie Empty Re: Poezi dashurie

Mesazh nga Master prej Sat Apr 14, 2012 1:18 pm

Pse....?
Pse vallë ende të dua,
kur e di se ti më ke harruar?
Pse vallë të dashuroj,
kur dashurija mes nesh mbarojë?
Pse vallë mendoj për ty?
Ndoshta Se smundem ti harroj ata sy.
Ata sy që më kan borxh, një dashuri, një lumturi.

Më hidherove në zemër dhe më le në vetmi,
Ku e le guximin dhe premtimin për këtë dashuri?.
Kur i kujtoj ato fjalë që më mashtruan,
Dhe ende prapë se prapë me zemër të lëduar
Të të them se për jetë
………..TË DUA………..


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Poezi dashurie Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi dashurie Empty Re: Poezi dashurie

Mesazh nga Master prej Sat Apr 14, 2012 1:19 pm

Engjulli im

Endroj te gjej nje Njeri se e kupton fjalen dashuri.
Te shoh at dashuri ne syt e ti.
Endroj te perfundojn ditet se me vetmuan.
Te takoj dikend se me nje ZEMER nuk luan.
Te zgjohem me nje gezim ne mengjes.
Te di se me at dashuri dua te vdes.
Endroj nje njeri se me don dhe me gabime.
Endroj nje Engjul per tja falur zemren time.
Endroj te me shtrengonte fort ne gjirin e ti.
Por ku esht aj engjul ne ket dit te zi.
Aj engjul se dua tja lexoj deshirat nga buzet e mira.
Veq ket engjul e kerkoj skam tjera deshira.
Ndoshta aj do me gjen se Zemren e kam hapur per te.
Po shpresoj, se ne endra per nat e kerkoj me ze.
Te pres Engjuli im deri ne fund te jetes te pres.
Se kam deshir te jam pran teje deri sa te vdes.


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Poezi dashurie Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi dashurie Empty Re: Poezi dashurie

Mesazh nga Master prej Sat Apr 14, 2012 1:41 pm

Nuk e di

Nuk e di….ku limitin,
mund ta kete dashuria,
nuk e di a eshte e afte,
te sheroje plaget e mia….

Nuk e di pse shume vonohet,
neper zemra qe te mbije,
nuk e di pse valle e tremba,
qe te une me te mos vije…

Nuk e di pse kaq e ndjej,
ndoshta prane nuk e kam,
nuk arrij dot ta kuptoj,
pse e brishte kaq shume jam?!

Nuk e di pse petalet,
kaq papritur mu keputen,
se kuptova pse nje dite,
vete endrrat mu zhduken….

Nuk e di pse ti zog,
po rri mbyllur ne kafaz,
nuk te shoh dot ty moj ,
kur je mbushur plot maraz!

Nuk e di pse ti “luan”,
kafshe e pyllit qe mbreteron,
si te kapen,te burgosen
dhe me tela te rrethojne?!

Nuk e di pse te burgosur,
pse denon kjo dashuria?
nuk e di a ka te lumtur,
sa shume doja qe te dija!


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Poezi dashurie Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi dashurie Empty Re: Poezi dashurie

Mesazh nga Master prej Sat Apr 14, 2012 1:43 pm

Shoh detin e kalter, Dhe dielin plot shkelqim
I zhytyr ne mendime ,Mbyll syte me trishtim
E ne nje cast te bukur ,Ndjej parfumin tend
Shoh.po ti sje. dhe dhimbja, ze prape vend.

Dhe aty kuptoj ,qe ti je mjaft larg
Dhe lotet ne sy ,gati me behen varg.
Dhe veten e ndjej si i burgosuri yt
zinxhiri qe me ke vene per cudi sme mbyt

Duke te pasur larg ndihem si ne burgim
Nga dritarja e burgut me behesh si vegim?
Me vjen per te qare por them behu burre
Por zemra brenda plas e pyet deri kur ?

Kujtoj sesi ti flejte e qete ne supin tim
Ai moment do doja mos kish kurre mbarim
Po jetoj ferrin pa ty ne kete qeli
Dhe zemra brenda plas e pyet ku je ti?

Qe kur ti ke ikur asgje gje ska kuptim
Se ti bir je ajer per zemren e shpirtin tim
Mendoj shume per ty Dhe per largesin
dhe zemra brenda plas.eja bashke te rrime


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Poezi dashurie Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi dashurie Empty Re: Poezi dashurie

Mesazh nga Master prej Wed May 02, 2012 8:42 am

Do te mesohem te te jetoj paty,pa rrezen e dielli
do te mesohem te rroj pa ty,pa kaltersin e qiellit
Do mesohem te jetoj pa ty,pa henen lajkatare
do mesohem te jetoj pa ty,pa yjet ne dritare
Nga dhimbja qe kam shkruaj vec per ty un jetoj per ty
me merr malli kur s'te shoh me sy


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Poezi dashurie Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi dashurie Empty Re: Poezi dashurie

Mesazh nga Master prej Wed May 02, 2012 8:43 am

BESOJ TE DASHURIAKur të kam pranë

e flokët të përkëdhel,

kur të ërshpëris copëza shpirti

të pathëna ndonjëherë,

jam si fëmija i vogël që mirë s'e njeh

gramatikën e aritmetikën e thjeshtë.Dhe nuk e di se si ndodh tani:

në këto çaste s'më kujtohet sa bëjnë dy dhe

dy.Kur ka të tjerë që llogarinë

gjakftohtësisht e kallin në dashuri.

NAIM BERISHA


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Poezi dashurie Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi dashurie Empty Re: Poezi dashurie

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Faqja 1 e 4 1, 2, 3, 4  Next

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi