Programe Forum - Welcome
Kinë, fëmija mbahet si skllav nga xhaxhai People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.


Kinë, fëmija mbahet si skllav nga xhaxhai

Shko poshtë

Kinë, fëmija mbahet si skllav nga xhaxhai Empty Kinë, fëmija mbahet si skllav nga xhaxhai

Mesazh nga DeLeTe prej Sun Aug 07, 2011 8:59 pm


Ky fëmijë kinez 12 vjeçar ka qënë i lidhur me zinxhirë nga xhaxhai i tij për dy vitet e fundit.
Pretendohet se është për të mirën e tij, pasi është me të meta mendore - por kuptohet se për shumicën e njerëzve këto imazhe janë me të vërtetë tronditëse.
Cai Changqing, nga fshati Erlongshan në Harbin, lidhet çdo ditë me zinxhirë dhe lihet jashtë shtëpisë së xhaxhait të tij.
"Fëmija nuk flet aspak. Në fillim prindërit e tij mendonin se ai do të fliste më vonë - por më vonë zbuluan se ishte me të meta mendore" tha xhaxhai i fëmijës Cai Quan.
Sipas Quan, ai e ka lidhur me zinxhirë fëmijën sepse ai përndryshe do të largohej.
Në vitin 2009 fëmija u largua në një rrugë të qytetit dhe u plagos rëndë, pasi u përplas me një fugon.
Quan u la për tu kujdesur për fëmijën pasi nëna e fëmijës vdiq dhe babai i tij ngeli i paralizuar nga një aksident.
Ndjekur nga aksidenti i Changqing, ai filloi ta lidhte nipin me zinxhirë çdo ditë që ia vendoste rreth belit.


Kinë, fëmija mbahet si skllav nga xhaxhai S2h5id


Never SaY Never
DeLeTe
DeLeTe
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 442
Reputation : 0
Join date : 06/08/2011
Age : 31
Location : London, United Kingdom

Shiko profilin e anëtarit http://WwW.ProgramE.Forumattivo.it

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi