Programe Forum - Welcome
Interi do të goditet rëndë nga FPF People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Interi do të goditet rëndë nga FPF

Shko poshtë

Interi do të goditet rëndë nga FPF Empty Interi do të goditet rëndë nga FPF

Mesazh nga sportnews prej Thu Aug 11, 2011 8:13 pm

Interi do të goditet rëndë nga FPF F.0811175416847_m
Kampioni i botës për klube, Interi është ndër gjigantët që do të preket më së shumti nga rregulla e Fair Playt Financiar (FPF), pasi klubi regjistroi humbje prej hiç më pak se 223 milionë eurosh.
Blerjet e pa kontrolluara nga Massimo Moratti në dhjetëvjeçarin e fundit kanë bërë që klubi zi-kaltër të regjistrojë humbje të jashtëzakonshme, pasojat që do të vërehen në vitet në vijim pasi nuk është rastësi pse Sneijder dhe Eto’o mund të shiten në ditët në vazhdim.Më mirë nuk janë as Manchester United, Chelsea, Barcelona dhe Milani, por kapaku është Manchester City që do të ketë probleme pasi është në një minus prej 250 milionë eurosh.

Bilancin më pozitiv e ka Arsenali me 112 milionë euro përfitime të pastra, duke u përcjellur nga Real Madridi me 45.5 milionë dhe Tottenhami, Werder Bremeni dhe Napoli.

sportnews
Anetare i Ri
Anetare i Ri

Numri i postimeve : 19
Reputation : 0
Join date : 11/08/2011

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi