Programe Forum - Welcome
Facebook krijon profil të fshehtë për vizitorët e paregjistruar? People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Facebook krijon profil të fshehtë për vizitorët e paregjistruar?

Shko poshtë

Facebook krijon profil të fshehtë për vizitorët e paregjistruar? Empty Facebook krijon profil të fshehtë për vizitorët e paregjistruar?

Mesazh nga Master prej Wed Nov 02, 2011 1:29 pm

Facebook krijon profil të fshehtë për vizitorët e paregjistruar? Privacy-facebook
Zyra e sekretarit për mbrojtje të të dhënave në Irlandë do të nisë një hetim kundër Facebook për shkak të akuzave që ky rrjet social krijon dhe ruan profile të fshehta, si të anëtarëve të vet, po ashtu edhe të atyre që nuk janë anëtarë. Konkretisht, organizata Europe-v-Facebook ka bërë një ankesë në të cilën pohohet që Facebook mbledh emra, adresa banimi dhe e-maili, numra telefoni dhe të dhëna për punësimin e vizitorëve të paregjistruar, të cilat pastaj i bën bashkë në profile të fshehta – një praktikë e ngjashme thuhet se aplikohet edhe për shfrytëzuesit e regjistruar.
Në të dy rastet bëhet fjalë për mbledhje të fshehtë të të dhënave në prapavijë, pa dijeninë e njerëzve. Këto profile më pas shfrytëzohen për preferim të miqve dhe për ftesa të rreme për Facebook nga të njohurit.
Përveç kësaj, ankesa thekson edhe që dega e kësaj kompanie në Irlandë (që është e ngarkuar edhe për të gjithë shfrytëzuesit tjerë jashtë Amerikës dhe Kanadasë) nuk i jep të dhënat e shfrytëzuesve me kërkesë, që bashkë me akuzat e sipërpërmendura, paraqet shkelje të ligjit irlandez për mbrojtjen e të dhënave.
Autoritetet irlandeze pohojnë që hetime kundër Facebookut për shkelje të privatësisë kanë planifikuar të bëjnë edhe para ankesave të Europe-v-Facebook.


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Facebook krijon profil të fshehtë për vizitorët e paregjistruar? Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Facebook krijon profil të fshehtë për vizitorët e paregjistruar? Empty Re: Facebook krijon profil të fshehtë për vizitorët e paregjistruar?

Mesazh nga erlind.f.l prej Sat Dec 10, 2011 10:17 pm

nattenn
erlind.f.l
erlind.f.l
Anetare i Ri
Anetare i Ri

Numri i postimeve : 96
Reputation : 0
Join date : 05/12/2011

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Facebook krijon profil të fshehtë për vizitorët e paregjistruar? Empty Re: Facebook krijon profil të fshehtë për vizitorët e paregjistruar?

Mesazh nga Anakonda prej Wed May 16, 2012 4:57 am

ta shi po e marr vesh;sa i zgjuar paska qen ky marc zugenberg
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 24
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Facebook krijon profil të fshehtë për vizitorët e paregjistruar? Empty Re: Facebook krijon profil të fshehtë për vizitorët e paregjistruar?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi