Programe Forum - Welcome
Facebook krijon “motorin social të kërkimit”? People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Facebook krijon “motorin social të kërkimit”?

Shko poshtë

Facebook krijon “motorin social të kërkimit”? Empty Facebook krijon “motorin social të kërkimit”?

Mesazh nga Master prej Sun Apr 01, 2012 10:18 am


Facebook tani është fokusuar në krijimin e një motori të ri të kërkimit, i cili do t’i ndihmonte njerëzit të gjejnë më lehtë përmbajtjen e kërkuar në rrjetin social, thuhet sipas një raporti të fundit nga Telegraph.
Rrjeti më i famshëm social ka punësuar dhjetëra inxhinierë lidhur me projektin e saj më ambicioz, të udhëhequr nga ish-inxhinieri i Google, Lars Rasmussen, për të përmirësuar rrënjësish motorin e kërkimit i cili është aktualisht në dispozicion në Facebook, raporton Bloomberg.
Qëllimi i projektit është "të ndihmojë përdoruesit të rrisin vëllimin e përmbajtjes të cilët anëtarët e krijojnë në faqe, përkatësisht përditësimet e statusit, artikujt, videot, dhe informacionet e tjera".
Facebook është duke u munduar të hyjë në territorin e Google-it, njësoj sikurse gjiganti i kërkimit është duke lëvizur në drejtim të kundërt pas rrjeteve sociale, përmes lansimit të Google+. / Telegrafi /


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Facebook krijon “motorin social të kërkimit”? Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi