Programe Forum - Welcome
'' Njeriu plaket shum shpejt dhe mencurohet shum vonë'' People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.


'' Njeriu plaket shum shpejt dhe mencurohet shum vonë''

Shko poshtë

'' Njeriu plaket shum shpejt dhe mencurohet shum vonë'' Empty '' Njeriu plaket shum shpejt dhe mencurohet shum vonë''

Mesazh nga Anakonda prej Mon Jun 25, 2012 2:33 pm

Do kuptosh qe te rrish me dike vetum sepse te ofron nje te ardhme te mir do te beje qe heret a vone te duash te kthehesh ne te kaluaren tendë... Do te kutosh qe te martohesh vetem sepse '' po ngelesh vetum'' esht nje paralajmerim i qart qe martesa do te jet nje destim total... Do kuptosh qe vetum ai qe esht i aft te te doje me gjithe te metat e ..ti/ajo .... pa pretenduar te te ndyshoje, mund te te jap te gjitha lumturine qe deshiron.... Do kuptosh qe nqs do rrish ne krah te personit te dashur vetum per te shoqeruar vetmine tende, do perfundosj duke mos dashur ta shohesh me.... Do kuptosh qe miqtë e vertetë vlejn me shum se qdo sasi parash.... Do kuptosh qe miqtë e vertetë numerohen me gishta, dhe qe ai qe nuk lufton per te rujtur miqesinë e tyre heret a vone do perfundoj i rrethuar me miqesi te rreme... Do kuptosh qe fjalet i thena ne nje moment ne ikje e siper mund te lendojn personin tjeter pergjat gjith jetes...Do te kuptosh qe qdokush mund te kerkoj falje, por mund te falin vetum ata qe kanë nje shpirt te madh....Do te kuptosh qe nqs ke lenduar rend nje mik/e, ka shum mundesi qe shoqeria te mos jet kurr me e njejte... Do te kuptosh qe qdo ekspriencë e jetuar me qdo person esht e paperseritshme...Do te kutosh qe ai qe turperon ose perbuz nje qenie humane, heret a vonë do te vuaje te njejtat turperime dhe perbuzje por te shumfishuar...Do te mesosh te ndertosh gjithcka mbi te sotmen, pasi qe e nesermja esht shum e pasigurt per te ber plane.. Do te kuptosh qe ti sforcosh gjerat qe te ndodhin do te bej qe ne fund te mos jen siq i prisje...Do te kuptosh qe ne te vertetë me e mira nuk ishte e ardhmja, por momentin qe po jetoje ne ato qaste...Do te kutpsh qe te tentosh te falesh apo te kerkosh falje, te thash qe dashurosh, te thash qe te ka marr malli, te thash qe ke nevoje, te thash qe do te behesh mik/e.. para nje varri... ...Nuk vlen me... Dhe kujto /ne, ket fjalë:
'' Njeriu plaket shum shpejt dhe mencurohet shum vonë''
....Taman ateherë kur:
nuk kka me koh,,,,.. turp
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 24
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi