Programe Forum - Welcome
Si Te Shkruani Leter Dashurie People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.


Si Te Shkruani Leter Dashurie

Shko poshtë

Si Te Shkruani Leter Dashurie Empty Si Te Shkruani Leter Dashurie

Mesazh nga Master prej Mon Jul 04, 2011 9:42 am

Si të shkruani leter dashurije?

E dini se ajo ka dëshirë të marrë vetëm një mesazh të shkurtër dashurije nga ana jote në këtë periudhë të vitit, mirëpo a ju rrënqethet trupi vetëm nga mendimi se duhet të merrni stilolapsin për të shkruar? Ja dicka që mund të ju ndihmojë.

1. Shkurt mund të jetë më mirë

Që ti tregoni të dashurës suaj se kujdeseni për të nuk dmth se duhet të mbushni 800 faqe. Zakonisht shënimet e shkurtëra dhe spontane, lënë më tepër përshtypje. Kështu që është e juaja të zgjidhni.dërgoni një post cardë për Shën Valentino se zgjidhni ndonjë mënyrë më të shkurtër. Kur dërgoni post cardë, argëtohuni pak. Sa më qesharake aq më mirë — dërgoni post cardë edhe nëse jeni me një qytet! E mira për to është se nuk është vetëm fletë e zbrazët e bardhë që duhet t’a mbushni, në post carda keni një vend të vogël ku mund të shkruani vetëm porosi të shkurtëra dhe të lezetshme dhe me këtë ta arrini atë që doni.

2. Përdorni dialektin dhe fjalorin tuaj të përditshëm

Ne e dimë, e dimë: Net ë gjithë jemi rritur me dijeni se letër dashurije duhet shkruar ne mënyrë poetike dhe në gjuhë letrare. Mirëpo harroni ato gjëra dhe përdoreni fjalorin tuaj të përditshëm. Kr djali mundohet shumë, me një poezi ose në gjuhë zyrtare dhe rrimë , me një fjalë ajo nuk dëshmon se ai është I sinqertë. Me ato fjalë djaloshi mundohet ta bindë veten se ai është duke ndier emocione të mëdha, në vend që në të vërtetë të komunikojë me të dashurën. Kështu që, le të flet zemra, jo fjalori ritmik – tregoni asaj në cfarë të përkujton, sit ë bën të ndjehesh buzëqeshja e sajë – dhe do ta fitosh atë.

3. Fitojeni më një jo-leter

Një rrugë tjetër deri tek ajo? Kreativiteti. Dërgoni asaj ndonjë vizatim të shpejtë që e keni bërë serisa keni menduar për të, ose dhurojani një kollac me porosi të fshehtë për të. Ose provoni edhe këtë ide: Ndonjëherë dërgoni të dashurës porosi të vogla qesharake dashurie — preni ndonjë foto të ndonjë qenushi të vogël nga revistat dhe dërgojani me një porosi si kjo psh. A mund të jetë kjo më e ëmbël se ti…? E pamundur!’ vetëm që ta dispononi dhe ti lejoni të mendojë se si ju ndjeheni për të.

A jeni tip që nuk mund të aktroni së bashku — asnjëherë skein pasur shenja në duar? Më mirë është të shprehni pak dashuri se sa aspak, kështu që pse most a lini farë të shkruarën dhe në vend të saj ti lini voice mail ose ti dergoni email. Së paku shkruani vetëm këtë :Hey, jam duke menduar për ty, Zemër! Ajo do të jetë e lumtur që jeni duke mënduar për të.

4. Mësoni ABC-në e D-A-SH-U-R-I-S-Ë

Drejtshkrimi është I rëndësishëm pasiqë secila femër dëshiron të besojë se personi me të cilin janë së bashku është së paku njeri intelegjent! Dhe posacërisht në email, drejtshkrimi - nuk ju ngel kohë për të. Është lehtë. Kështu që nëse ndonjë djalë dërgon email me shumë gabime drejtshkrimore atëherë ajo për vajzën është dëshmi se personi në fjalë nuk kujdeset edhe aq shumë dhe nuk ka shumë kohë për të.

5. Rikujtoni gjërat nga e kaluara-kujtimet

Nëse hamendeni cfarë ti thoni të dashurës..shpalosni kujtimet që I keni së bashku. Me rikujtimin e gjërave që I keni përjetuar së bashku, ju jeni duke bërë një lidhje dhe bashkim të shpejtë.

6. Shkoni përpara – në rezik tuajin

Mbajeni në mend, kur dikush lexon atë që e keni shkruar,ata nuk mund ta përcaktojnë tonin tuaj të të folurës dhe të të shqipëtuarit. Dicka mund të tingëllojë si sarkazëm atëherë ndoshat kur ju nuk e keni pasur me qëllim. Mos u bëni shumë romantik dhe assesi mos përdorni ndonjë shprehje që sugjeron seks ose të ngjajshme pasi që cdo gjë shkon ngadalë e sidomos tek femrat të cilat duhet ti pushtoni ngadalë. Kështu që, përderisa me të vërtetë, me të vërtetë nuk njifeni mirëmos teproni,
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Si Te Shkruani Leter Dashurie Empty Re: Si Te Shkruani Leter Dashurie

Mesazh nga Anakonda prej Mon Apr 09, 2012 3:48 pm

Me mir i dergoj nje poezi dashurie;sesa nje leter ku te mos kuptoje asgje
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 24
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi