Programe Forum - Welcome
A jeni të gatshëm për një jetë të përbashkët? People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

A jeni të gatshëm për një jetë të përbashkët?

Shko poshtë

A jeni të gatshëm për një jetë të përbashkët? Empty A jeni të gatshëm për një jetë të përbashkët?

Mesazh nga Master prej Sat Nov 24, 2012 2:28 pm

A jeni të gatshëm për një jetë të përbashkët? F.1121002505629_m
Lidhur me jetën e përbashkët duhet menduar mirë dhe ky assesi nuk guxon të jetë një vendim i ngutur. Disa çifte jeta e përbashkët e krahasojnë me martesë dhe një hap i tillë mund të ketë efekt shumë frikësues...
Duhet të jeni shumë të kujdesshëm dhe të mos nguteni, por disa shenja të caktuara mund të ju ndihmojnë që të kuptoni se a ka ardhur apo jo koha për jetë të përbashkët.

Jeni bashkë për çdo mbrëmje
Fakti që përpiqeni që ta përfundoni mbrëmjen së bashku, është shenjë se i përkushtoheni njëri-tjetrit. Jeta e përbashkët nuk do të thotë vetëm fjetje në të njëjtin shtrat, por një gjë e tillë është megjithatë një fillim i mirë.

Investimi i përbashkët
Investimi i përbashkët, për shembull në aparate shtëpiake, mund të jetë një test i vërtetë për lidhjen. Ky mund të jetë një fillim i mirë i cili do të ju ndihmojë të shihni nëse me të vërtetë jeni të gatshëm t'i ndani të gjitha gjërat përgjysmë.

Bisedoni për obligime
Bisedoni me partnerin dhe mësoni se cili është qëndrimi i tij ndaj kësaj. Bisedoni lidhur me ndarjen e obligimeve financiare dhe punëve shtëpiake para se të vendosni që ta merrni një hap të tillë.

Respektoni mendimet reciproke
Fakti që jetoni nën një kulm të njëjtë do të thotë se duhet që njëjtë të merrni pjesë në vendime si të rëndësishme ashtu edhe të parëndësishme. Ia jepni partnerit mundësinë që të shprehë mendimin dhe respektojeni një gjë të tillë. Por, duhet të keni kujdes që të mos bëheni të varur nga partneri. Fakti që jetoni bashkë nuk do të thotë se duhet të shpërfillni miqtë tuaj.

I ofroni hapësirë njëri-tjetrit
Në rast të grindjes duhet t'i ofroni njëri-tjetrit hapësirë...Tërhiquni në dhomë dhe përpiquni që të qetësoheni. Mosmarrëveshjet është më së miri të zgjidhen me gjakftohtësi, sepse në momentin e grindjes mund të thoni edhe gjëra të cilat nuk i mendoni në të vërtetë.
/Telegrafi/


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

A jeni të gatshëm për një jetë të përbashkët? Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A jeni të gatshëm për një jetë të përbashkët? Empty Re: A jeni të gatshëm për një jetë të përbashkët?

Mesazh nga Anakonda prej Wed Jan 23, 2013 4:09 pm

x momentin jo por me kalimin e kohes edhe ndoshta
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 25
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A jeni të gatshëm për një jetë të përbashkët? Empty Re: A jeni të gatshëm për një jetë të përbashkët?

Mesazh nga Master prej Wed Jan 23, 2013 6:10 pm

kam lindur i gatshem


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

A jeni të gatshëm për një jetë të përbashkët? Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A jeni të gatshëm për një jetë të përbashkët? Empty Re: A jeni të gatshëm për një jetë të përbashkët?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi