Programe Forum - Welcome
Ligjet e çuditshme amerikane People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.


Ligjet e çuditshme amerikane

Shko poshtë

Ligjet e çuditshme amerikane Empty Ligjet e çuditshme amerikane

Mesazh nga Master prej Fri Jul 26, 2013 6:54 pm

Në vazhdim ju paraqesim listën e ligjeve të çuditshme në SHBA. P.sh. a e dini se në baret e shtetit federal Oklahoma ndalohet aktrimi i aktit të dashurisë.
Në Minnesota mushkonjat janë identifikuar si një telash publik, ndërsa në Arkansas ndalohet shqiptimi i gabuar i emrit të këtij shteti.

Në Louisiana vjedhja e karkalecave të detit mund t'ju sjellë deri në dhjetë vite burg, derisa në rrugët e Winsconsinit bagëtia ka prioritet. Në anën tjetër, në Indiana ndalohet kapja e peshqve vetëm me duar.

Në Alabama është e ndaluar mundja me arinj, derisa në Florida ndalohen fishekzjarrët në një vend publik nëse me to nuk e keni ndërmend të largoni zogjtë.

Në Karolinën e Jugut nuk mund të luani pinball nëse jeni më i ri se 18 vjeç, ndërsa në Virginia të dielave ndalohet gjahu në shtazë të egra, pos rakunëve të cilët lejohen të vriten deri në ora 2 pas mesnate. /Telegrafi/


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Ligjet e çuditshme amerikane Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi