Programe Forum - Welcome
JAPONI, PERUROHET TRENI LUKSOZ ME SHTATE YJE! People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

JAPONI, PERUROHET TRENI LUKSOZ ME SHTATE YJE!

Shko poshtë

JAPONI, PERUROHET TRENI LUKSOZ ME SHTATE YJE! Empty JAPONI, PERUROHET TRENI LUKSOZ ME SHTATE YJE!

Mesazh nga Master prej Mon Sep 16, 2013 2:14 pm

JAPONI, PERUROHET TRENI LUKSOZ ME SHTATE YJE! 1234455_298325073643877_1987721753_n
Një kompani hekurudhore japoneze përuroi trenin e ri luksoz, në të cilën udhëtarët mund të realizojnë të gjitha dëshirat e tyre të parealizuara ndonjëherë më parë.

"Treni i quajtur 'Nanatsuboshi', me shtatë yje, ka në dispozicion shtatë vagonë dhe përbën një hotel të vërtetë mbi shina me restorant luksoz, makinë piano-bar dhe 14 suita private'', thanë përfaqësues të kompanisë.

Me dhoma të bollshme të pajisura me shtretër mbretërorë, me tavolinë pune, banjo të veçantë dhe tualet me dritare dhe me sistem ngrohës mjaft i rëndësishëm për japonezët.

Treni do të udhëtojë në ishullin jugor Kyushu, me një paketë katër ditë e tre netë me çmim që shkon 9 000 euro për çift.

Faqja e internetit e kompanisë krenohet me finesën dhe dinjitetin e projektimit, një shkrirje e botëkuptimit japonez dhe perëndimor, një bashkëjetesë e modernes me të vjetrës.

Kroçera e parë hekurudhore do të nisë punën muajin e ardhshëm, por vendet janë rezervuar plotësisht deri në qershor të vitit 2014.

(m.a/afp/BalkanWeb)


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

JAPONI, PERUROHET TRENI LUKSOZ ME SHTATE YJE! Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi