Programe Forum - Welcome
Apple: 15 miliardë shkarkime, 450 mijë aplikacione! People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Apple: 15 miliardë shkarkime, 450 mijë aplikacione!

Shko poshtë

Apple: 15 miliardë shkarkime, 450 mijë aplikacione! Empty Apple: 15 miliardë shkarkime, 450 mijë aplikacione!

Mesazh nga Master prej Sat Jul 09, 2011 11:26 am

Apple: 15 miliardë shkarkime, 450 mijë aplikacione! F.0707171526779_210

Dyqani virtual i Apple, App Store ka arritur të gjenerojë më shumë se 15 miliardë shkarkime, që nga lansimi i tij në korrik të vitit 2008, thuhet në njoftimin e Apple.
App Store tani ofron më shumë se 425 mijë aplikacione, 100 mijë nga të cilat janë krijuar posaçërisht për tabletin e Apple, iPad.

Deri më sot, Apple ka paguar më shumë se 2.5 miliardë dollarë për zhvilluesit e këtyre aplikacioneve.

Duke e marrë parasysh marrëveshjen e Apple për ndarjen e hyrave me zhvilluesit, e cila është 70/30, i bie që Apple ka fituar më shumë se 1 miliardë dollarë vetëm nga zhvilluesit e aplikacioneve në platformën e saj mobile. / Telegrafi /
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Apple: 15 miliardë shkarkime, 450 mijë aplikacione! Empty Re: Apple: 15 miliardë shkarkime, 450 mijë aplikacione!

Mesazh nga Anakonda prej Thu May 17, 2012 4:43 am

jan duke e cit telefonin e shkrete jasht perdorimit me gjith ato shkarkime
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 25
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi