Programe Forum - Welcome
Cfare i terheq njerzit te njeri tjetri People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Cfare i terheq njerzit te njeri tjetri

Shko poshtë

Cfare i terheq njerzit te njeri tjetri Empty Cfare i terheq njerzit te njeri tjetri

Mesazh nga Master prej Mon May 28, 2012 8:42 pm

Cfare i terheq njerzit te njeri tjetri 1a93e_ana-beatriz-barros-sexy-241x300
Cfare i tereheq njerzit te njeri tjetri?
Dhe pse dikujt i duket shume terheqes nje person?

Pavarsisht besimeve te zakonshme ne kokat e njerzve terheqja nuk eshte fenomen i mbinatyrshem apo dicka qe nuk shpjegohet e kuptohet dot sic thone disa, por eshte nje fenomen plot me rregulla qe e drejtojne ate. Megjithese terheqja qe ndjejne njerzit per te tjeret eshte e njejta ndjenje tek te gjithe, perseri kjo ndjenje shkaktohet per arsye te ndryshme tek secili prej tyre.

Ne kte artikull do te permenden te gjithe faktoret qe bejne njerzit te terhiqen nga njeri tjetri, dhe se se ju mund ta manipuloni kte informacion per ti bere te tjeret tju perceptojne me terheqes.

Ja pse njerzit terhiqen nga njeri tjetri

Terheqja fizike: Faktori i pare qe terheq njerzit te njeri tjetri eshte pamja. Pamja fizike e vetme sigurisht nuk ka efekt, por paraqet pikenisjen nga e cila ja fillojne shume njerez. Shume meshkuj terhiqen ne fillim nga pamja fizike, e cila pastaj i motivon ata te gerrmojne me shume per ta njohur ate person. Pavarsisht nga besimet e pergjithshme jo te gjithe njerzit i japin te njejten rendesi terheqjes fizike, edhe nese jane shume te bukur vete. Cdo njeri kaharten e tij te terhqjes unike nga te tjeret, ku ben pjese dhe pamja fizike e listuar sipas rendesise qe i jep.
Terheqja dhe afersia fizike: Faktori i dyte qe i terheq njerzit tek njeri tjetri eshte afersia fizike. Kerkimet kane treguar qe njerzit zakonisht terhiqen nga ata qe i takojne shpesh ose prej atyre qe jetojne prane tyre. Nese do te terheqesh dike atehere sigurohu qe ai person te te shohe shpesh. (Shih: Pse terhiqemi nga dikush qe e shohim shpesh )
Familjariteti: Faktori i trete dhe shume i rendesishem qe ben te mundur qe njerzit te terhiqen nga njeri tjetri eshte familjariteti. Njerzit terhiqen prej dikujt me te cilin ndihen te familjarizuar, prej dikujt qe i ngjan prinderve te tyre (Shih: Si te besh dike te te dashuroje ), ose prej dikujt qe ka disa tipare dhe besime te perbashketa me ate vete. Kjo ne fakt eshte edhe arsyeja pse faktori me siper (afersia fizike) shkakton terheqje tek njerzit. Kur dikush e sheh nje person tjeter shume shpesh ai familjarizohet me te, dhe kjo rrit mundesine e ketij personi te ndjeje terheqje per te.
Terheqja dhe kultura: Faktor tjeter qe ndikon ne menyren se me ke njerzit do ndjejne terheqje eshte kultura. Kultura me te cilen jeton nje person shume shpesh percakton listen e tij te kerkesave ndaj te cilave terhiqet dhe e ben ate te preferoje nje tipar te caktuar i cili nuk eshte i preferua ne nje kulture tjeter. Psh ne disa kultura femrat e mbushura preferohen me shume se ato elegante, ne disa vende te tjera ku bjondet jane shume te rralla ato preferohen me shume, etj..
Terheqja dhe tiparet e kunderta: Faktori me i fuqishem qe ndikon ne terqjen qe ndjejne njerzit me njeri tjetrin eshte nje numer i tipareve te kunderta me ato te cilat nje person nuk i pelqen tek vetja. Sic e thame cdo njeri ka listen e tij te kerkesave ku futen tiparet qe nje person deshiron te shohe tek nje partner potencial, dhe kto kerkesa njeriu i pervetson si rezultat i eksperiencave te meparshme qe ka kaluar ne jete. Nese ti ja arrin te tregosh se i ploteson keto kerkesa te listes se tij bashke me tiparet e kunderta te atij personi per te cilat eshte e sigurte qe ai/ajo do te kete nje nevoje te madhe per to, atehere terheqja do te jete shume e lehte te ndodhe.


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Cfare i terheq njerzit te njeri tjetri Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Cfare i terheq njerzit te njeri tjetri Empty Re: Cfare i terheq njerzit te njeri tjetri

Mesazh nga Anakonda prej Wed May 30, 2012 4:38 pm

mu sme terheq asgje;e as qe merrem me te tilla gjerash...
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 25
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Cfare i terheq njerzit te njeri tjetri Empty Re: Cfare i terheq njerzit te njeri tjetri

Mesazh nga Master prej Wed May 30, 2012 4:45 pm

Kaq e vetmuar je Very Happy


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Cfare i terheq njerzit te njeri tjetri Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Cfare i terheq njerzit te njeri tjetri Empty Re: Cfare i terheq njerzit te njeri tjetri

Mesazh nga SunShiNe prej Wed May 30, 2012 6:02 pm

mbase ndjenja qe ke kur je me nje person te caktuar qetesia, siguria,mbeshtetja qe ai te fal


Duke u perpjekur per te qen e sjellshem me te tjeret shpesh e gjej veten , me shpirtin plot shirita, nuk ka rendesi . Truri im mbyllet... degjoj,pergjigjem, dhe te tjeret jane teper memec per te kuptuar qe une nuk jam ...!
SunShiNe
SunShiNe
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 642
Reputation : 25
Join date : 14/04/2012

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Cfare i terheq njerzit te njeri tjetri Empty Re: Cfare i terheq njerzit te njeri tjetri

Mesazh nga Master prej Wed May 30, 2012 8:07 pm

Mbase impaktin e pare e jep terheqja fizike...por vetem kjo eshte e pa mjaftueshme


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Cfare i terheq njerzit te njeri tjetri Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Cfare i terheq njerzit te njeri tjetri Empty Re: Cfare i terheq njerzit te njeri tjetri

Mesazh nga KITTY prej Wed May 30, 2012 8:19 pm

hmmmm, te flas per eksperinecen time te momentit?? Zeri..Razz LOL
KITTY
KITTY
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 763
Reputation : 7
Join date : 28/07/2011
Age : 28

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Cfare i terheq njerzit te njeri tjetri Empty Re: Cfare i terheq njerzit te njeri tjetri

Mesazh nga Master prej Wed May 30, 2012 8:21 pm

hahhahahaha loool

shprehjet qe perdor Razz


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Cfare i terheq njerzit te njeri tjetri Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Cfare i terheq njerzit te njeri tjetri Empty Re: Cfare i terheq njerzit te njeri tjetri

Mesazh nga Anakonda prej Wed Jun 06, 2012 1:20 pm

pamja;sjellja,veshja,pasioni....
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 25
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Cfare i terheq njerzit te njeri tjetri Empty Re: Cfare i terheq njerzit te njeri tjetri

Mesazh nga Master prej Tue Jun 26, 2012 4:45 pm

Menyra sesi te prezantohet


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Cfare i terheq njerzit te njeri tjetri Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Cfare i terheq njerzit te njeri tjetri Empty Re: Cfare i terheq njerzit te njeri tjetri

Mesazh nga Anakonda prej Wed Jun 27, 2012 8:03 am

ndonjeher edhe hiqen ndryshe nga ato qe jan ne realitet..
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 25
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Cfare i terheq njerzit te njeri tjetri Empty Re: Cfare i terheq njerzit te njeri tjetri

Mesazh nga Master prej Wed Jun 27, 2012 8:08 am

mbase nje element qe te ben pershtypje


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Cfare i terheq njerzit te njeri tjetri Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Cfare i terheq njerzit te njeri tjetri Empty Re: Cfare i terheq njerzit te njeri tjetri

Mesazh nga Anakonda prej Wed Jun 27, 2012 8:23 am

shpeshere edhe interesi i terheq me njeri tjetrin..
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 25
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Cfare i terheq njerzit te njeri tjetri Empty Re: Cfare i terheq njerzit te njeri tjetri

Mesazh nga Master prej Wed Jun 27, 2012 8:27 am

kurioziteti


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Cfare i terheq njerzit te njeri tjetri Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Cfare i terheq njerzit te njeri tjetri Empty Re: Cfare i terheq njerzit te njeri tjetri

Mesazh nga Anakonda prej Wed Jun 27, 2012 8:31 am

edhe thashethemet;dun siesi me zen sa me shum shoqni..
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 25
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Cfare i terheq njerzit te njeri tjetri Empty Re: Cfare i terheq njerzit te njeri tjetri

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi