Programe Forum - Welcome
Si te kuptosh qe dikush te pelqen nepermjet catit ne facebook People-icon
Mire se vini ne Program forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Programe, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Register To Have Access For Downloads Softwares

Programe / Staff.


Si te kuptosh qe dikush te pelqen nepermjet catit ne facebook

Shko poshtë

Si te kuptosh qe dikush te pelqen nepermjet catit ne facebook Empty Si te kuptosh qe dikush te pelqen nepermjet catit ne facebook

Mesazh nga Master prej Mon May 28, 2012 8:44 pm

Si te kuptosh qe dikush te pelqen nepermjet catit ne facebook Cool-acronyms-facebook-chat-800x800
Ne nje artikull te meparshem (Shenja qe tregojne se dikush te pelqen) u treguan xhestet te cilat tregonin se dikush te pelqen ose dhe qe te do. Kurse tek ky artikull do te jepen shenja te tjera qe tregojne se personi qe po caton me ty ne facebook te pelqen.

Shenjat qe zbulojne sa i interesuar eshte dikush kur je duke catuar.

Nje: Kur ti fillon te kesh interes per dike fillon edhe ndjen qe do te flasesh me shume me te, por per arsye te druajtjes, turpit apo ndonje arsyeje tjeter mbase edhe nuk do qe tia shfaqesh personit tjeter qe e pelqen.

Ketu eshte pika ku subkoshienca jote te tradheton dhe ti perfundon duke shkruajtur te njejtat gjera qe do doje te shkruaje por duke perdorur fjale dhe fjali me te gjata.

Pershembull kur dikush eshte i interesuar per ty ai/ajo ne vend te nje fjale “ckemi” te thjeshte, shkruan “C’keeeeemiiiiiiiiiiii”, duke treguar keshtu interesin e subkoshiences per ty.

Dy: E kunderta eshte gjithashtu e vertete: Kur ti ndjen qe nuk ke shume deshire te flasesh me dike pergjigjet e tua do te jene ne formen me te shkurter te mundshme. Do fillosh te perdoresh me shume “Po” dhe “Jo” si pergjigje ne vend qe te pergjigjesh me fraza te plota.

Tre: Kur personi me te cilin ti po caton heziton shume para se te shkruaje dicka atehere kjo mund te tregoje qe ti je i/e rendesishem per te dhe personi do te zgjedhi me shume kujdes cdo fjale qe shkruan.

Programi i catit te facebook por dhe ne shume cate te tjera te lejojne te shohesh se kur personi fillon te shkruaje me fjalet: X is typing a message”. Kur ti sheh qe kjo ndodh disa here pa marre ndonje mesazh atehere mund te nxjerresh si perfundim qe ti je i rendesishem per ate person.

Kater: Te pergjigjesh me më shume se nje mesazh eshte perseri shenje e interesit per te. Psh kur ti con nje “hi” dikujt dhe merr si pergjigje “ejjjj”, e ndjekur nga “Si ke qene”, pastaj “Sjemi pa fare”, kjo mund te jete nje tregues i interesit.

Nje minute
Perpara se te fillosh ti vesh re keto gjera duhet te jesh i vetedijshem per disa gjera te tjera.

Kur nje person eshte i lumtur per momentin mund te perdore pergjigjen “Ckemi” si ne shembullin e pare duke mos qene shume i interesuar per tjetrin.

Nga ana tjeter kur personi eshte i merzitur mund te perdore dhe pergjigje te shkurtra si “Po” dhe “Jo” megjithese ti i dukesh shume terheqes/e.

Per te shmangur keto gabime nuk duhet te dalesh ne perfundim te shpejte duke u bazuar vetem ne nje catim te vetem por duke marre ne konsiderate disa raste te ndryshme, keshtu perfundimi do te jete me i sakte.


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Si te kuptosh qe dikush te pelqen nepermjet catit ne facebook Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Si te kuptosh qe dikush te pelqen nepermjet catit ne facebook Empty Re: Si te kuptosh qe dikush te pelqen nepermjet catit ne facebook

Mesazh nga Anakonda prej Wed May 30, 2012 4:37 pm

ne fb,hyj sa me kalu kohen ato te shkretit mendojn se un kam ren ne dashuri me ta;thjesht kaloj kohen
Anakonda
Anakonda
Super Moderatore
Super Moderatore

Numri i postimeve : 2874
Reputation : 34
Join date : 10/02/2012
Age : 24
Location : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Si te kuptosh qe dikush te pelqen nepermjet catit ne facebook Empty Re: Si te kuptosh qe dikush te pelqen nepermjet catit ne facebook

Mesazh nga Master prej Wed May 30, 2012 4:44 pm

Mire ua ben Razz


Shfrytëzoje rastin! E gjithë jeta është një rast. Ai njeri që shkon më larg, zakonisht është ai që është i gatshëm të bëjë dhe të guxojë. Barka e sigurt kurrë nuk lundron shumë larg bregut.

Si te kuptosh qe dikush te pelqen nepermjet catit ne facebook Pfwv4
Master
Master
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 7904
Reputation : 47
Join date : 17/06/2011

http://programe-al.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Si te kuptosh qe dikush te pelqen nepermjet catit ne facebook Empty Re: Si te kuptosh qe dikush te pelqen nepermjet catit ne facebook

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi